Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek túl nagy kérés...

Szerintetek túl nagy kérés egy nap a Balatonon? Nem lehetne kibírni?

Figyelt kérdés
A nagybátyám egy Balaton parti városban él. Régen mindig hozzá járt nyaralni az egész család és olyankor találkoztunk vele, mert amúgy a munkája miatt nem nagyon tud minket meglátogatni. Azonban ez már évek óta nincs így, még egy-egy napokra sem szoktunk elmenni hozzá nyaranta. Egy-két ünnepen találkoztunk vagy, ha éppen erre járt, akkor beugrott pár percre. Én is régen láttam, mint mindenki más és azt sem titkolom, hogy jól esne egy kis strandolás a Balatonon, mert már szintén régen voltam ott, már talán két éve nem is voltam vízközelben. Felvetettem, hogy valamikor elmehetnénk a napokban, mert most mindenki ráérne. Illetve magunkkal vihetnénk a mamát is, mert sokat mondogatta, hogy szeretne majd valamikor elmenni és örülne neki, ha valaki elvinné. Anyukám pedig kiakadt, hogy ő márpedig biztosan nem viszi a mamát sehová, mert őt nem érdemes vinni sehová és idegesíti, csak nyűg. Ha ő megy, akkor csakis egyedül. Én pedig ezen akadtam ki, mert biztosan szeretne beszélgetni a fiával és a többi ismerőssel, régen járt már ott ő is. Illetve attól, hogy idős és elfelejt dolgokat, szétszórtabb stb., attól még nem mondanám, hogy ne lehetne vele kettesben lenni. Elismerem, hogy nehezebb vele, mint pár évvel ezelőtt, de egyáltalán nem elviselhetetlen vagy nyűg. Majd mondta, hogy akkor vigyem el én. Én el is mennék vele szívesen akár kettesben is, viszont a mama nem akar több órát vonatozni és az tényleg olyan is lenne, hogy odaérünk, majd hamarosan indulhatunk is vissza. Kocsival durván 1 óra az út, viszont én még nem vagyok gyakorlott sofőr és nem merném levezetni azt a távot a mamával mellettem. Úgyhogy jó lenne, ha pl. anyukám el tudna minket vinni, de nem hajlandó és nem értem, hogy miért tiltakozik ennyire ellene, mikor szerintem ez egyáltalán nem nagy kérés.
2019. aug. 12. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem anyukád, azt tudom tanácsolni, kérj meg esetleg egy barátot, ismerőst, rokont aki gyakorlott a vezetésben, menjen veletek, vezessen le, aztán cserébe fizeted a strand belépőjét vagy vmi.
2019. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorold a vezetést, más megoldás nincs. Anyukádnak nem a mamáddal van baja, ezt csak kifogásként hozta fel szerintem.
2019. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Ezzel az álkérdéssel kipanaszkodtad magad, vagy lesz még?
2019. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Miért erőszakoskodsz? Megmondta, hogy nem szeretne menni, engedd már el a témát.
2019. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy összevesztek valamin.
2019. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
1 ora autopalyan nem sok :) mindenki kezdte valahol, szoval szerintem nyugodtan elviheted mamad is
2019. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Amikor én strandra akartam menni, oda mentem. Reggel 4kor világos van. Vonat van reggel, egész nap ott vagyok, este vissza. 6 szendvics elég egy napra, 1.5 literes palackba félig rakok vizet, be a mélyhűtőbe, reggel feltöltöm vízzel, köré tekerek egy frottír törölközőt, így egész nap van hideg marad. Rakok be naptejet. Vonatjegy olcsóbb online.

Ha haverokat is le tudok hívni, viszek kártyát és társasjátékokat.


De csak egy ötlet, ha valóban strandra akarsz menni.

2019. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem lehet tudni,ha vonattal mennétek,mennyit kellene az állomásról gyalogolni.Bizonyosan megterhelő lenne az idős mamádnak.

A telefonokba is be lehet ütni a GPS navigációt ami nagy segítséget jelentene. Szerintem kérd el anyukádtól az autót és vidd el a mamát a fiához.

Nem írtad miért szakadt meg egy jó kapcsolat az anyud és a testvére között.

Azt gondolom valamit érezhet a mamád,el akar köszönni a fiától.Látom szereted a mamádat, segíts neki,hogy emberhez méltón intézze azt amit szeretne!

2019. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A nagymamám elmúlt 80 (hála istennek amúgy nincsen semmi baja, csak szimplán öregszik, mint bárki más) és nem akar egy nap 6 órát vonatozni (oda-vissza összesen ennyi lenne), plusz buszozni és gyalogolni. Nem is elbúcsúzni akar meg semmi ilyesmi, csak szimplán régen látta már a fiát és ő is nagyon régen volt már ott. Ő is dolgozott ott, ismeri a szomszédokat, csomó ismerőse van ott és velük is szívesen találkozna. Plusz még mindig szereti a strandot, szóval annak is örülne.

A kapcsolat nem szakadt meg a testvérek között, jóban vannak, ők szoktak is beszélgetni telefonon. Csak úgy néz ki, hogy anyukám akkor annyira mégsem kíváncsi rá, hogy meglátogassa. Bár szerintem inkább csak velünk nem akar menni. A mamával sem vesztek össze, csak anyukám türelmetlen hozzá vagy nem tudom, emitt mondja, hogy nyűg és idegesítő.

Én pedig tényleg nem vezetnék el odáig... Komolyan kell venni, hogy még nem vagyok gyakorlott sofőr, mert ez azt jelenti, hogy bár lassan két éve van jogsim, azóta alig vezettem pár alkalommal. Nem azért csináltam meg, mert szerettem volna vagy szükségem lett volna rá, hanem mert a szüleim befizettek mondván, hogy ezt most meg kell csinálni. Úgyhogy megcsináltam, de nem használtam, mert nem volt mire.

2019. aug. 12. 21:40
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Kedves utolsó, elolvastad te egyáltalán a kérdés?


Kedves kérdező, ha ennyire nem szeretnél vezetni nézd meg az Oszkár telekocsi oldalát, hátha ott tudsz foglalni magadnak és a mamádnak fuvart. Felnőtteknek ez olcsóbb is szokott lenni, mint a vonatjegy.

2019. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!