Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben...

Ti mit tennétek a helyemben ebben az esetben? 22/L

Figyelt kérdés

ismerőseim (köztük a fiú aki tetszik) meghívott egy strandolós/házibulizós hétvégére ezen a héten.

Már 1 hete mondtam a szüleimnek, hogy erre majd tervezek menni.

erre most kijelentette az apám, hogy kizárt, hogy elenged. Mert egyrészt a tópart ahova megyünk életveszélyes ( hiába mondtam hogy én nem is mennék bele a vízbe mert nem szeretek strandolni). Másrészt, hogy biztosan lefeküdnék ott a sráccal és mindenki könnyűvérűnek nézne...

Nagyon rosszul esett ez, hogy ennyire nem bíznak bennem és elég ideges lettem.

(Találkoztak már a sráccal)


2019. aug. 13. 09:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon egyszerű ezt a "felnőttél" dumát nyomni...főleg ha velük él, még keresete sincs, mert pl tanul.

Egy piás vízparti hétvége könnyen végzetessé is válhat.

2019. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem megszaladt a billentyű és 12/L vagy, úgy már van értelme a kérdésnek.


Tegyük fel, hogy mégse, és 22 vagy. Apukáddal kellene végre beszélgetni egyet, mert így 40 évesen is még otthon fogsz élni és apuka fog irányítani.

2019. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

#11: Ennyi erővel utcára se menj, hamar halálos baleset érhet. Mi van, ha felszalad egy autó a járdára? Vagy megbotlasz és elesel? Netán megtámad egy kóbor kutya? Sőt, lehet meglincselnek a tezsvírek...


Kérdező: Szerintem Te szórakozol velünk. 22 éves vagy, ilyenkorra már rég önálló kellene legyél. Ha akarsz, és biztonságosnak érzed a dolgot, akkor menj.

2019. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
Persze, csak ha kimegyek az utcára, nem én keresem a bajt.
2019. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 vagyok, és még mindig kissé engedélykérősen közlöm, ha megyek valahová :)


"Anya, holnap elmegyek XY-hoz, jó?"


Ő meg néz rám, mint a hülyére :D "Felőlem. Mikor jössz?"

2019. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, egyfelől igaz, az, hogy 22 éves vagy és felnőtt, azt teszel, amit akarsz. Másfelől nem tudom, hogy milyen lelki terrorban és mennyire erősen (lelki) gúzsba kötve tartanak a szüleid és ezt meddig akarod eltűrni.


Mi a következménye, ha fogod magad és elmégy? Szobafogság? Megvernek? nem kapsz pénzt a sulira? LekXrváznak?


Az eredménye: fogod magad és elköltözöl, miután apádnak (és anyukának is!) megmondtad a magadét. Ha veszélyesen hülye (azaz pl. üt-ver), akkor írásban, jó messziről, levélben (nem e-mail!), válaszcím megadása nélkül. Valamint verés esetén azonnal látlelet az orvosnál, és feljelentés a rendőrségen. Gyerek esetében a verés gyermekbántalmazás, felnőtt esetében könnyű - vagy súlyos testi sértés és társai.


És innentől jön a meló a suliért vagy a saját megélhetésedért.


Értsd: ha gyáva vagy, és soha nem konfrontálódsz apucival, anyucival, akkor örökre kislány maradsz. Én mennék és odafigyelnék magamra. És ne kell lefeküdni rögtön az első pasival, létezik udvarlás, romantika is. Még ma is.

2019. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
92%

Tehát a kérdés, hogy mit tennék a helyedben.

Nos én férfi vagyok, de abban a pillanatban eldönteném, hogy ha törik, ha szakad, mihamarabb el akarok költözni tőlük, eltartani magamat, és onnantól magasról leugatnék bárkit, aki bele akar pofázni az életembe.

2019. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
57%
Nekem olyan érzésem van,hogy nálatok el szokott hangzani az a mondat,hogy amíg az én kenyereket eszed...
2019. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
77%

22 évesen nem kell engedélyt kérned, hogy elmenj valahova. Nyílván illik szólni, de ezt meg is tetted.


Azt viszont túlzásnak tartom, hogy a válaszolók egy része már ragequit szintű elköltözést sürget. Könnyen lehet, hogy a kérdező egyetemista és még nincs keresete. Másrészt gyakorolatilag semmit sem lehet tudni a családi állapotról, ennyi információ alapján mindenféle elnyomó/rettegésben tartó állapotot vizionálini elég könnyelmű. Persze, értem én, nyílván többen triggerelődtek saját (korábbi) élethelyzetük miatt.

2019. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%
Basszus, egy 22 éves lánytól azt olvasom, hogy apa nem engedi el. Állj a sarkadra, szedd össze magad és a cuccaidat és mondd, hogy elmész, majd jössz valamikor. Az ajtót nem zárhatja be.
2019. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!