Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak szerintetek?

Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve. Szüleim mai napig nem tudnak és tudtak támogatni anyagilag. Diákhitelböl fizetem az egyetemi tandíjat is. Viszont csak októberben kapom meg a diákhitel 1-et és amig nincs pénzem nem tudom aktiválni magam és bejelentkezni felvenni a tárgyakat. Már túl vagyok 3 féléven, 100 ezer forintra lenne szükségem péntekig különben bukom az egyetemet. Szüleim nem tudnak segíteni pedig mondtam nekik hogy októberben a diákhitelemböl visszafizetem nekik. Nem akarok újra munkanélküli lenni. Inkább akkor felakasztom magam. Ha én ezért nem tudom ősszel elkezdeni az egyetemet. Nekem az az utolsó esély mert érettségivel semmi lehetőség nincs 4 évig probálkoztam vele.

26/f


2019. aug. 13. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Mi a kérdés?
2019. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemmel meg lehet egyezni, hogy diákhitelből fizeted be a tandíjat, ez esetben a DH központ közvetlen az egyetemnek utal, és ők sem háborognak az októberi időpont miatt. Egyeztess az egyetemmel majd a diákhiteles ügyfélszolgálattal is, hogy mi ennek a menete.
2019. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól értem nem dolgozol,ha így áll a helyzet kellene egy munkát szerezni. Péntekig kevés dologgal lehet ennyit keresni, szóval kellene egy nagyon jó barát/ismerős vagy esetleg az egyetemtől kérni részletfizetést vagy haladékot. (Bár nem tudom, ilyen lehetőség mennyire áll rendelkezésre manapság.)
2019. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
26 évesen nehogy már a szüleidnek kelljen a tandíjad fizetni, pláne, hogy tudtad hogy lesz, miért nem raktad félre?
2019. aug. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4 évig voltam munkanélküli 20 éves koromtól 24 éves koromig.
2019. aug. 13. 16:56
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetemen adj be egy kérvényt a beiratkozási díj halasztására a diákhitel megérkezéséig.

Pénzt nem fog senki adni neked, föleg nem ismeretlenül.

2019. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

A diákhitel 2-t erre találták ki. Vagy mit vársz? Hátha valaki megsajnál?


Amúgy meg diákmunka mindig van.

2019. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Ja, majd a gyakori népe összedobja azt a százezrecskét egy vadidegenek..
2019. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Miért voltál munkanélküli? Oké, nem könnyű munkához jutni, de addig kell próbálkozni, amíg össze nem jön.
2019. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem könnyű mi? Ha nyavalyog, meg válogat, akkor persze hogy nincs munkája. Nem is akar.
2019. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!