Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak hasonló helyzetben...

Vannak hasonló helyzetben levők? Borzasztó nagyot csalódtam

Figyelt kérdés

Egyik nap édesanyám beszélgetett egy nővel és meghallottam ahogy megosztotta a nővel hogy engem abszolút nem terveztek,csak úgy akaratlanul becsúsztam nekik és végül megtartottak, viszont a testvéremet tervezték és ő teljesen más. Évek óta folyamatosan éreztem hogy valami nincs rendben, mintha én nem is tartoznék ide, folyton hangoztatták hogy én nem vagyok olyan mint ők. Testvéremmel sokkal kedvesebbek, engedékenyebbek, nekem semmit nem engednek meg. Édesanyám a testvérem minden gondolatát tudja, nekem meg még a kedvenc színemet sem... Most hogy ezt megtudtam még jobban egyedül érzem magam, mint eddig valaha. Akik hasonló helyzetben vannak, hogy élik meg ezt? :/

17L



2019. aug. 15. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Nekem még azt is elmesélte anyám, hogy már megkapta az abortuszra az időpontot, mikor a parlament megszavazta az 1974-es lakástörvényt. De mivel én lettem a 3. gyerek, aki után jár a soron kívüli lakáskiutalás, így mwgmaradtam. Mit mondjak, remek érzés ezzel a tudattal élni.
2019. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Engem sem terveztek, második gyerek vagyok, csak 1-et akartak.

Viszont az abortusz szóba sem jöhetett, mert a mai napig abortusz ellenesek a szüleim.


Nyíltan megmondták már kiskoromban, de mivel mindemellett szerettek és jó szülők a mai napig, különösebben nem zavar engem ez a tény.

2019. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kedves első válaszoló, nagyon sajnálom :(

2019. aug. 15. 11:48
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem anyukám mindig azt mondja,hogy “terveztünk,csak nem arra az időre”. Mondhatom elég átlátszó,de mivel már minden jobb ezért nem bánom.


Addig is te TANULJ TANULJ és dolgozz,hogy minél előbb eltűnhess ebből a mérgező koszfészekből.

2019. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Két testvérem van, öt és hat év van közöttünk. Sose mondták ki, hogy egy baleset vagyok, pedig biztosan így van. Mondjuk szerencsére én ebből nem érzek semmit, mindhármunkkal ugyanúgy bánnak.
2019. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Engem sem terveztek. De attól még szeretnek. Nyilván amikor már megszülettem, akkor akartak, szerettek.

Nem lehet, hogy csak beleképzeled a problémáidba, hogy emiatt van, és nem ezért rossz a kapcsolatod a szüleiddel? Vagy lehet, hogy nem is rossz, csak most pont ebben az időszakban vagy? Minden tininek van ilyen korszaka, hogy nem igazán szereti a szüleit és kívülállónak érzi magát.

2019. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell emberi érzéseket, érzelmeket belekeverni az emberi tudattól teljesen független biológiai történésekbe. Magyarán, ne a vélt vagy valós sérelmeiteket nyalogassátok, hanem tegyetek meg mindent, ami boldoggá tesz benneteket és nagy ívben sz..játok le az ezzel ellentétes megnyilvánulásokat.
2019. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamámnak még azt is megmondta a dédim, hogy részegen erőszakot vett rajta a dédpapám és utána hogy próbálta őt elcsinálni...


Mamám nővérét mindig is jobban szerette a dédi, de ő meg letojta. Nagyim viszont mindig is hálás volt és a mai napig hálás neki. Mert egyébként ahogy tudta (nagyon szegények voltak) felnevelte nagymamámat és a nővérét is.

2019. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Házasságon kívül születtem, nem várt/akart gyereknek. Apámmal egyszer találkoztam. 50+ évig mondta úton-útfélen, ismerősnek-ismeretlennek: "Ha akkor lehetett volna elcsináltatni, máshogy alakul az élete" :-(((
2019. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit félreérthető lett. Nem apám mondogatta :-((((
2019. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!