Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne megoldani a...

Hogyan lehetne megoldani a dolgokat?

Figyelt kérdés

Anyám és én nagyon durván össze vitatkozunk. Az egész múlt héten kezdődött nem engedett el a barataimhoz pedig meg ígérte nekem ezen a nyáron oda megyek ahová csak akarok. Nem is beszéltünk most pénteken kicsit ki borult a bili nálam és elmondtam neki ha nem változtat a dolgokon hogy nem enged sehova minden apróságot el mondok apának. Aztán ő fel kapta a vizet és mag akart verni. Mikor haza jött apukám a munkából szépen kitalált történettel állt elő. Betelt a pohár kitaláltam apámnak. Közben meg is akart verni apukám fogta le. Párom jött ertem nem akartam itt maradni de el vette az összes igazolvanyomat a penztarcamat és a pénzemet is és nem hajlandó vissza adni.(mikor el akartam menni kihordtam a cuccom és ő vissza be hordta el akartam venni tőle majd elkezdett ütni és hozzám vágott mindent) 1napot nem aludtam otthon apukám hatására haza mentem de nem lett jobb a helyzet (közölte nekem itt semmi keresni valóm nincs és hogy mereszeltem haza jönni ő nem adott rá engedélyt) ugyan olyan aggressziv velem és nem hajlandó vissza adni a saját igazolvanyaimat. Ami elég nagy gond főleg hogy párommal mennék nyaralni hétfőn.

Szerintetek mit tudok tenni? (Vele nem lehet beszélni semmit normálisan most , sőt az egyik rokonaval meg is fenyegetetett engem)

19/L



2019. aug. 17. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az irataidat magánál tartja, nyugodtan szólhatsz a rendőrségnek. apukád hogyhogy nem veszi vissza tőle?
2019. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Apának ma dolga volt és nem tudott beszélni anyával én hiába kerestem a házban minden hol nem talatam. Holnap próbál vele beszélni hogy adja vissza de félek hogy nem fogja.
2019. aug. 17. 22:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez bűncselekmény.
2019. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kihívod a rendörséget!
2019. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok rendőrséghez fordulni mert akkor többet én ide az otthonomba nem tehetem be a lábam.
2019. aug. 17. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor maradj otthon egy elmebeteg nővel, és várd a csodát, amíg agyon nem ver dührohamában...
2019. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok párom nyakába menni miközben még iskolába járok. Úgy gondolom hogy az iskolás "dolgaimat / gondjaimat" nem neki kell finanszírozni.
2019. aug. 17. 22:38
 8/11 Argloss ***** válasza:
100%

Ha boldog életet akarsz élni, akkor meg kell tanulnod, hogy ne ragaszkodj olyasmihez ami tönkretesz téged. Most egy bántalmazó szülő, aztán később kifogsz majd egy bántalmazó pasit, aki a férjed lesz, mert attól sem akarsz majd elszakadni. Mert az a megszokott, ha valaki néha odacsap, meg parancsolgat. Ne csináld ezt magaddal.

Apukáddal beszéld meg, hogy vegye vissza az igazolványaidat, aztán felejtsd el anyukádat.

2019. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19 évesen azért már hagynia kellene hogy saját döntéseket hozz,és ebbe az is beletartozik hogy oda menj ahová jól esik. Gondolom nehezen akarja elfogadni hhogy már nem vagy gyerek,talán attól fél hogy végleg kirepülsz a családi fészekből.Higgadt ,józan fejjel beszélj vele,adj egy esélyt a békülésre. Mondd el neki hogy szeretnél elmenni arra a nyaralásra hétfőn,és hogy talán túlreagáltátok a dolgot mindketten.Muszáj lesz észérvekkel meggyőznöd mert nála vannak az irataid.
2019. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Amikor elkezdtem olvasni 12-13 évesnek gondoltalak, de ennyi idősen azért már "jár" ennyi szabadság. Az meg hogy félsz a rendőri ügytől azt nem értem. Egy ilyen "otthonba" minek mennél még vissza? Valami kisebb munkát albérletért tudnál vállalni, mivel azt irtad hogy barátodhoz nem mennél. Vagy ha dolgoznál akkor nem neki kellene téged finanszírozni. Valami kisebb munkát talán el tudnál vállalni. Ha meg nem gazdagodnál belőle, de az alap dologkra elég lenne. Ennyi idősen, ilyen szülővel lehet hogy amint tudná hanyagolnám a szüleimmel lakást. Sajnos nem ismerem az előzményeket, igy ok-okozati összeffüggési sem szívesen találgatnék ki. Remélem megoldódik a helyzet
2019. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!