Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, hogy minden kapcsolat...

Érthető, hogy minden kapcsolatot megakarok szakítani anyámmal?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, 12 éves, elhagyott /addig se volt valami jó anya, nem bántott meg ilyenek, csak nem nevelt-tanított normálisan, ahogy egy szülőnek kéne/, évekig nem láttam, meg is próbált rólam lemondani, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie.. Így eltelt 13 év, évente pár sms váltás, hogy fizessük ki a részét a lakásból, amit miatta majdnem elvitt a végrehajtó stb.. de lett egy élettársa(akivel találkoztam 2x, amikor leültem velük elrendezni a pénzügyi dolgokat, hogy megszabaduljak tőle végre), ő nagyon próbálkozik, hogy összejárjunk, legyen anya-fia kapcsolat, de nem érti meg hogy ez kihalt belőlem.. telefont már nem veszem fel neki, mert mostanában napi 2-3x hívogatnak, a hangját se akarom hallani, szóvala számot kell hogy cseréljek most..



Szerintetek érthető, hogy így állok hozzá?



2019. aug. 18. 10:53
 1/9 szántóvető ***** válasza:
100%
igen.
2019. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen érthető, és nagyon sajnálható a szituáció. A véglegesen döntés előtt talán érdemes volna egy-két idős, tapasztalt embert is megkérdezni, akik átlátja az ilyen helyzeteket. Persze, olyan mértékű a keserűség, hogy a kapcsolatos megszakítása mellett dönt az ember, akkor – talán egy rövid szóbeli /írásbeli indoklás mellett – minél előbb foganatosítja, annál jobb.
2019. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts meg minden kapcsolatot. Hidd el jobban jársz így. Az én anyám ugyan nem hagyott el, de soha nem törődött velem. Erről regényt lehetne írni. Most meg azt szajkózza, hogy a gyereknek törődni kell az anyjával. Sajnos karitatív vagyok, és ez már lassan tönkreteszi a párkapcsolatomat is. Engem meg végképp, pedig ő csak egy feladat nekem, és így is folyamatos pszichés megterhelés. előbb-utóbb te is hasonló helyzetbe kerülhetsz, úgyhogy most tegyél pontot mindenre.
2019. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Én az ilyen "szülőkkel" kapcsolatban Hamurapi elveket vallok, úgyhogy teljesen megértelek.
2019. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem emiatt ne cserelj szamot. Szepen tiltsd le....minden telefonon van szamok blokkolasa opcio es akkor nalad nem fog kicsorogni.+smseket is tilrlthatsz vgy beteheted spam szamba.ea akkor nem latod.
2019. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azt csináltam..De ha más számról hívnak? Volt csomó hívásom random számokról amiket nem vettem fel emiatt...
2019. aug. 18. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg egy haverodat, hogy egy nap legyen veled vagy add kölcsön a telefonodat és minden hívást ő vegyen fel. Ha nem anyádék, akkor átadja neked, ha anyádék, akkor megmondja, hogy rossz számot hívtak, ez gipsz jakab telefonja.
2019. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen leteszed a telefont, vagy megmondod, hogy nincs rá időd és nem is lesz soha. Előbb-utóbb vagy megérti, vagy megunja.
2019. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Új számot igényeltem inkább. így a legegyszerűbb, akivel beszélek azzal tudatom, hogy új számom van.
2019. aug. 19. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!