Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak most a családi...

Mit csináljak most a családi pesszimizmussal?

Figyelt kérdés
A családból anyám, nagymamám full pesszimisták tavaly óta, nem tudom miért. Amikor jelentkeztem az egyetemre, már rosszul fogadták, mondták, hogy minek, mert ógyse fog sikerülni, meg ismernek eléggé és tudják, hogy úgyse fogom elvégezni. De felvettek és most az a helyzet, hogy a kollégiumi helyemet próbálom intézni. Elsőre nem vettek fel, mert elszámolták a pontjaimat, úgyhogy fellebezek emiatt, de megint kezdődik, hogy minek csinálom ezt, úgyse fog menni, nem vesznek fel, albérletezzek, ők majd fizetik, hagyjam a fenébe és kezdjem el keresni. Na ehhez jött hozzá, hogy megyek a gólyatáborba, amivel szintén nem elégedtek meg, mert az túlságosan sok időmet veszi el. Igazából ezeket csak nekem mondják el, mindenki más előtt meg buzdítanak és szurkolnak. Anyám és nagymamám soha nem jártak egyetemre, nem is tudják, hogy mit kell csinálnom, ha találnak valamit, akkor az csak tipikus sztereotípia. Nővérem már volt egyetemista, de ő váltott egyetemet is, meg koleszt albérletté. Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy emiatt olyan pesszimisták velem, meg bizalmatlanok. Ha esetleg igaz lenne, még ha el is fogadnám, nővérem 15 évvel idősebb, akkor még más volt minden, de szerintük esélyem sincs ott...

2019. aug. 18. 15:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Szeretném még hozzátenni, hogy a bizonyos egyetemi jelentkezés óta mindig mindenki beleköt valakibe a családban. Családfakutatás=hű, de szuper vs. azt se tudod ki az, akkor meg minek?. Kirándulás= már mióta nem voltam, jól hangzik vs. miért is mennék én el egyáltalán? Kertesházban lakunk= ilyen szép még nem volt, pláne aki nyert is vele= minek is van egyáltalán megtartva, majd én fogok megszakadni? Tényleg nem tudom hogyan, de nagyon hirtelen robbant be ez az egész.
2019. aug. 18. 16:16
 2/3 TR75 ***** válasza:
89%
Szerintem az a félelem tárgya, hogy te is kirepülsz, mint a nővéred.
2019. aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is. Hirtelen lecsapódott nekik, hogy nem leszel otthon, felnősz, és már nem tudnak irányítani, óvni téged. Sajnos egy tulerőltetett kompenzálásba ment át a dolog.


Fogalmam sincs mi a megoldás. Talán az, hogy hagyod leépülni a köteléket, nem keresed őket pár hónapig.

2019. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!