Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermektelenek!? Ti szoktatok...

Gyermektelenek!? Ti szoktatok arról álmodozi, hogy mennyivel jobb szülők lesztek, mint a ti szüleitek voltak?

Figyelt kérdés

Én minden nap elképzelem, hogy ha lesz gyerekem, mi mindent fogok másképp csinálni, mint az én szüleim.

Én leszek a legjobb barátja a gyerekemnek és büszke lesz, hogy ilyen apukája van ☺️

20/F



2019. aug. 19. 21:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*álmodozni
2019. aug. 19. 21:14
 2/11 Metionin ***** válasza:
86%
Nem, mert nem akarok gyereket. De ha akarnék, teljesen eltérnék a "mintától". Eleve az alaptermészetem és a dolgokhoz való hozzáállásom is gyökeresen más mint a szüleimé, ezért gondolom ebben sem követném őket. Elég gondatlanok voltak sajnos, amilyen én egy háziállattal szemben sem tudok lenni.
2019. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Szoktam, de félek, hogy vinném magammal azokat a mintákat, amiket most rossznak tartok. Illetve alkoholista szülők gyerekeként van is mitől félnem, de szerencsére még van időm átgondolni, hogy ha odáig jutok, hogy lesz gyerekem, mit hogyan csináljak.


Mindenesetre vannak olyan, a környezetemben élő szülők, akiknek tetszenek a nevelési módszerei, szeretnék én is egy hasonlón elindulni majd.

2019. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát az én apám 1 neonáci szadista állat volt.

Aki gyűlölte az egész világot. Ebből kifolyólag nekem "fenomenális" volt a gyermekkorom.

(Szerencsére 22 éves koromban meghalt.)


A szülős részre még nem jutottam el.

2019. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
#4 es, milyen felüdülés lehetett :)
2019. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Ne legyél a gyereked legjobb barátja, legyél a jó apja. A gyereked legjobb barátja legyen a saját korosztájából való gyerek. Az úgy jó.


A kérdésedre a válasz: nem.

2019. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy te arról álmodozol, hogy a legjobb barátja leszel, nem jelenti azt, hogy majd ő is ezt szeretné. Nem tudhatod milyen gyereked lesz.
2019. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem álmodozok, mivel nem akarok gyereket, sose akartam. Annyi velem született betegségem van, amit sose kívánnék egy gyereknek, hogy esetleg a génjeibe hordozza.

Egy gyereket nem lehet beprogramozni, hogy milyen legyen. Lázadni fog, kamasz lesz, olyankor a szüleit a háta középére se kívánja, nemhogy legjobb barátjaként. Valljuk be, mindenki átesett ezen. Ettől függetlenül nagyon szép dolog, hogy ilyen fiatalon már erről gondolkodsz, remélem bejön a terved, és boldog lesz a gyermeked.

N32

2019. aug. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyen voltam.., most az álmom élem. :DDD
2019. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Epp ujevre erkezik a gyerekunk. Ha fele olyan jo edesanyja leszek, mint az en edesanyam nekem, akkor meg leszek elegedve magammal :)
2019. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!