Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó az, ha a gyerek beleszól a...

Jó az, ha a gyerek beleszól a felnőtt magánéletébe?

Figyelt kérdés

Tegyük fel: Adott egy 12 éves kamasz, aki mindent megkap, már- már elkényeztetett- jó anyagi hátterrel rendelkező, ám különélő szülőktől, akiknek igen megromlott a kapcsolatuk egymással .( apa elnyomó habitusú, egoista és birtokló, anya évekig tűrte, de elköltözött pár éve) - így A/B hét van a láthatásra. Apa szinte mindenben anya ellen van, zaklat, terrorizál, uszítja a gyereket ellene. A gyerek

Szófogadatlan, tiszteletlen, tanulmányi szintje halvány, , szemtelen. Anya nem nagyon korlàtozza, nem “bünteti”mert a gyereknek

már így is rossz, mert hibásnak

érzi magát a költözése miatt. . A gyerek az apja meghosszabított tudata, aki otthon is terrorizálja anyàt, ahol apa nem éri el. Így olyan, mintha még mindig “együtt élnének” - anyának nem

Lehet magánélete,, felváltva hívogatják, írogatnak. Párkapcsolatait szétzúzzák. Mi lenne a megoldás szerintetek?



2019. aug. 19. 22:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Ezt azzal lehet megcsinálni, aki hagyja. Ez ennyire pofon egyszerű.
2019. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

1, igaza van

Talán 2 anyai helyretenné a gyermeket...

2019. aug. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

A kérdésből ordít, hogy te vagy az anya (vagy az anya közeli rokona: anyja, apja, testvére).

A lehető legnegatívabb minősítéseket írtad az apáról és a gyerek(ed)ről is. Tartok tőle, hogy az igazság ennél sokkal árnyaltabb, de ennek itt nincs jelentősége.


Néhány tényt rögzítsünk le.

a) Ha jól értem, a gyerek felváltva van a két szülőnél. Ezt a bíróság csakis a két fél együttes kívánságára rendeli el (tehát, ha egyetértés van ebben).

b) 12 éves kor felett a gyerek nyilatkozik a bíróság előtt, hogy melyik szülőjénél szeretne lakni. A bíróság ezt - extrém eseteket leszámítva - köteles figyelembe venni.


Fentiek alapján, a mostani felállás csak akkor lehetséges, ha mindhárom fél ezt akarja.

Nem értem, hogy a gyerek miért akarná ezt, ha ilyen konfliktusos a kapcsolata az anyjával, apjával meg ennyire megvan az összhang. A logikus az lenne, ha a fiú az apjával lenne. Ha nem volt bírósági döntés, csak a két szülő egyezett meg a külön élésben és a gyerekelhelyezésben, akkor nagy öngól volt a gyerek feje fölött dönteni erről.

Az anyának le kéne ülnie a gyerekével beszélgetni arról, hogy ő melyikükkel akar élni (lehetőségként megemlíteni a megosztott felügyeletet is, ami most is van). Biztos, hogy a gyerek az apját fogja választani. Ezt tudomásul kell venni, és akkor már csak a tartásdíjban kell a két szülőnek megegyeznie.

Ha pedig az anya nem él együtt a gyerekkel, akkor a gyereknek nem is kell tudnia a párkapcsolatairól.

2019. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3.

Csak egy kívülálló vagyok, aki segíteni szeretne.

Igen, persze, árnyaltabb az eset, nincs lehetőség minden részletbe belemenni. A legordítobb, legkézenfoghatóbb problémákat igyekeztem megemlíteni.

Érzem, van rálátásod a dologra. 12 éves kortól dönthet a gyerek is az elhelyezését illetően? Mert akkor én is úgy vélem, hogy aznapját vslasztaná. Akkor ezért félt annyira az anya- hogy “elveszítené” a gyereket - ezért enged inkább..

2019. aug. 19. 23:14
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Hogy ne lenne jó.
2019. aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
A gyerek jelenlegi állapota mindig a szülei kapcsolatát tükrözi. Egyrészt neki még az a normális, amit otthon lát, és ha azt látta, hogy apa és anya nincsenek jóban, akkor nem ismer más mintát. Másrészt a gyerekkori agresszió mindig egy figyelemfelkető jel, hogy végre foglalkozzanak már vele normális, és ne csak úgy, hogy ő a szülei indulatkezelési nehézségeinek és párkapcsolati problémáinak a felmosórongya. Elvinném pszichológushoz, de leginkább családterápiát ajánlanék, ahol az anyja is ott van.
2019. aug. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Azt még hozzátenném, hogy a gyerekek tünetekben kommunikálnak. De sokszor annyira nehéz észrevenni, hogy talán a nevelési stratégiánkkal van a probléma, hogy a gyerekre fogjuk.

Tipikus nárcisztikus szülők, ha nem akartok a gyereketekből egy személyiségzavaros neurotikus embert “felnevelni”, akkor ha már a világra hoztátok, vegyétek a fáradságot és menjetek el családterápiára.

2019. aug. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem a gyereknek semmi beleszólása sincs, hogy a szülők viszonya milyen. Az apát tuti biztos,hogy pszichológushoz küldenélm mert ha egyszer elváltak akkor semmi köze ahhoz hogy az előző kapcsolata már ha későbbiekben szeretne kivel legyen. Amíg a gyerek rovására nem megy. Ami az anyagiakat jelenti egyszer az a pénz is elfogy úgy hogy ha nem késő kezdjen el tanulni a gyerek, mert aztán nézelőthet hogy semmi értelmes munkahelyhez nem jut,az életbe meg nem fog tudni megélni. Nekem ez a véleményem
2019. aug. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Járnak családsegítőhöz, pszichológushoz. A gyerek és anya is. Apa nem. Kb mindenben ellentmodás van köztük a szülők

között. Nincs meg a közös hang a nevelésben. Olyan, mintha apa szándékosan “aláásna” mindent, ami egyetértést igényelne. . Nem akarok lehúzni senkit, de apa egoista, amolyan megmondó ember és erőszakoskodó, nárcisztikus személyisrgzavar jegyeit hordozza, úgy kell lennie mindennek, ahogy ő akarja. Nincs B verzió. Ahol tud, betart, mert hajtja a birtoklás vágya. Persze, azt kommunikálja a gyereknek is és az anyának

Is, hogy az anya miatt nem lesznek boldogok, menjen vissza stb. Közben zaklat, semmibe vesz, így meg úgy fenyegetőzik. A gyerekbe is beletáplálta ezt a nézőpontot, anya meg tűr és hagyja, mert fél, hogy “elveszíti” a fiát. Anya erős jellem, de zárkózottá vált, egy maszkot hord a hétköznapokban, sokat sír, hisz minden nap megtörik őt. Nem mer kilépni ebből, nem hisz benne, hogy jobb is lehetne az élete-, nagyon sok sarat dobáltak rá az elmúlt évek alatt. Tudjátok, ha sokat mondják, hogy hülye vagy, elhiszed a végén. Depressziós lett szerintem. Szeretnék segíteni, ahogy mások

Is, de nem hagyja. Szerinte nem tud senki segíteni, csak ő oldhatja meg. De ő meg Szerintem nem mer változtatni ezen.

2019. aug. 20. 06:59
 10/20 anonim ***** válasza:
Nos, amint látod, ezen te sem fogsz tudni változtatni semmit, veszett fejsze nyele.
2019. aug. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!