Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi anyagi támogatást...

Mennyi anyagi támogatást kaptatok a szülőktől az életben való elinduláshoz? (Házvásárláshoz, esküvőhöz vagy egyéb nagy lépéshez. )

Figyelt kérdés
2019. aug. 20. 10:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Taníttattak 25 éves koromig és diplomaosztómra kaptam 100.000Ft-ot.
2019. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%
Egyikhez sem kaptam anyagi támogatást. Nem is igényeltem, felnőttként az én dolgom a saját önálló életem megteremtese.
2019. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%

Itt a gyakorin kb senki nem kapott semmit, mindenki önerőből épített fel mindent, sőt még ők fizettek utólag a szülőknek, hogy náluk élhettek szigorúan 18 éves korukig, egy nappal se tovább.



(Jöhet a lepontozás.)

2019. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
37%
Hát igen, vannak olyan emberek akik maguktól is boldogulnak.
2019. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz kaptam támogatást, hogy amikor elkezdtem dolgozni, az első havi albérletet+ a kauciót kifizették (Ez is nagyon nagy ajándék volt tőlük.) Diplomaosztóra én nem kaptam semmi különöset.
2019. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
100%
Nekem fizették a sulimat ami kb.300 ezer forintjukba került, aztán 18 évesen elmentem suli helyett dolgozni,mert az apám nem volt hajlandó és még 2 kiskorú testvérem volt. Egy év után a nagyanyám segítségével befejeztem a sulit. Amint lehetett leléptem. Az esküvőmön sértődés volt,mert nem hívtam meg mindenkit akit szeretett volna apám. Persze semmit nem fizetett, a tortától a ruhámig mindent én fizettem még az öcsém ruháját is. Éa a mai napig én vagyok a hálátlan gyerek. Soha semmi segítséget nem kaptam. Mikor dolgoztam még 1 rágógumit sem vettem magamnak soha. Csodálkozik,hogy letojom a fejét.
2019. aug. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

2000 ben kaptunk 2 millió forintot , az első sajat lakasunk megvasarlásahoz.

A lakas akkor 5.150 000 ft volt, vettünk fel hitelt, addig szülőknél laktunk 3 -an egy szobában :)

Kaptunk otthonról , függönytől elkezdve, ágyneműig, kiskanalig mindent, 3 darabot tanyerból is 😏

Bútort hasznaltan vettünk!, Szép lassan felújítottuk.

Kesőbb mar önerőből nagyobba költöztünk, de ez a kezdes nagyon nagy lökést adott :)

2019. aug. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk alap volt, hogy mindenben támogatnak. Fizették az egyetemet (államira jártam, de az egyéb kiadásokat, mint pl. albiszoba, kaja, stb.), vettek egy garzonlakást, abba bátyámék laknak, ők ennek segítségének hála most fejezik be a családi házukat huszonévesen, ha átköltöztek, akkor mi a párommal fogunk beköltözni oda és remélhetőleg 3-4 év múlva már mi is a családi házunkba lakunk. Az esküvőnek a felét ők fizetik.


Jah lehet egyedül is boldogulni, de vannak szülők, akiknek a gyereke boldogsága az életcélja, nem az, hogy magára hagyja. Én is ugyanígy fogok tenni majd az én gyerekeimmel

2019. aug. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam házat meg autót meg semmit, mert sosem voltunk olyan anyagi helyzetben. Apukám meghalt mikor 2 éves voltam, egyedül nevelt anya, aztán megszűnő munkahely, hitelek, eladósodás, stb. De valahogy mindig megoldotta, bármi munkát talált elvállalta, hogy engem normálisan tudjon nevelni. (Vidéki kisváros, nem hemzsegtek a munkalehetőségek, elmenni meg nem igazán tudott, hiszen kicsi voltam.) Aztán az egyetemen az árvajárulékból meg ösztöndíjakból éltem. DE anyukám akármikor az utolsó forintját is rám költené ha úgy van. Volt, hogy inkább nem vett magának 2 évig még egy új cipőt vagy nadrágot sem, csak hogy nekem minden meglegyen. És mindig mindenben támogatott, nem mondta hogy ne menjek egyetemre mert nem lesz pénz a kolira vagy a nagyvárosi életre, vagy bármi. Szóval "nagy lépéshez" nem tudna pénzt adni és nem is várnám, de így is rengeteg támogatást kaptam tőle az életem során, sokszor úgy, hogy neki ez lemondásokkal járt, szóval baromi hálás vagyok neki és később igyekezni fogok, hogy én tudjam őt támogatni, amiben csak tudom.
2019. aug. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

"Jah lehet egyedül is boldogulni, de vannak szülők, akiknek a gyereke boldogsága az életcélja, nem az, hogy magára hagyja. "


Meg vannak szülők akik nem engedhetik meg maguknak, hogy tolják a gyereket sőt(!) vannak gyerekek akik úgy vannak vele, hogy a szüleim eddig támogattak most viszont már nem húzom ki a forintot a zsebükből.

2019. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!