Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El szeretnék költözni innen...

El szeretnék költözni innen külföldre, SOS?

Figyelt kérdés
Nagyon boldogtalan vagyok itt Magyarországon. A sulit se szeretem ahova járok, barátaim vannak, de egyre kevesebb mert mindenki elköltözik. Alapvetően menők közé tartozok, de a suliban egy emberrel se vagyok úgy igazán jóba mert teljesen más társaság mint én. Anyámmal élek, nem keres a legjobban, de nem hiszi el hogy sokkal jobb lennr minden külföldön.. Hogyan győzhetném meg a kiköltözésről? Hiszen a gimibe se én akartam menni ahova járok, de azt sem engedi hogy sulit váltsak pedig utálom. Semmi se jó nekem amiről ő azt hiszi, ahogyan ebben az országban is utálok élni. Ne támadjatok légyszi

2019. aug. 22. 21:59
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
93%

1. A szülőd beszél külföldiül?

2. Van olyan szakmája ami külföldön keresett?

3. Tud majd vele annyit keresni, hogy eltartsa kettőtöket kint, fizesse az albérletet, közlekedést stb?

4. Van annyi tartalékotok, hogy kibekkeljétek azt, amíg szülőd munkát talál?

5. Te beszélsz külföldiül olyan szinten, hogy ott iskolába járj?

6. Tudod egyáltalán, hogy hova akarsz menni?

7. Anyád hagyja itt minden ismerősét, rokonát, barátját, munkáját csak azért te rosszul érzed magad?

2019. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagykorú vagy, akkor oda mégy, ahová akarsz, de külföldön nem egyszerü élni.

Ha még kiskorú vagy - ami valószínü -, akkor szülöi engedely nélkül nem mehetsz.

Ha anyukád nem akar menni, akkor nem megy, az sok esetben érthetö.

Olyan nincs, hogy "külföldre" akarsz költözni, csak egy konkrét államba mehetsz. (külföld Tanganyika is meg az USA is - meg még jópár egyéb hely)

Ahová költözni akarsz, annak az országnak a nyelvét igen jól kell beszélni, ha meg akarsz élni, ahhoz megfelelö, jó szakma kell, munkahely meg lakás is zükséges, ami nincs ingyen! Ezek a feltételek nélkül hiába mennél bárhová, semmivel sem lenne jobb, mint most, söt!

HA lesz egy normális szakmád, végzettséged, jó nyelvtudásod, akkor lehet komolyan gondolkodni a költözésen, addig nem érdemes.

2019. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Elég sok barátnőm van akik itt magyarországon szintén nem éltek meg túl jól, kiköltöztek és most álomszép házuk van, sokkal boldogabbak és amikor kiköltöztek nem beszélték a nyelvet, mostmár mintha az anyanyelvük lenne. Persze nem minden egy szempillantás alatt történik. De anyám mindent rámerőltet ami nekem nem jó
2019. aug. 22. 22:15
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

Hidd el, külföldön se jön össze minden. Nyelvtudás nélkül pedig igenis nehéz, lásd pl. az Isten veled, Magyarország c. sorozatot. Akik nem tudták a célország nyelvét, nagyon gyorsan meg kellett tanulniuk, mert nagy hátrányban voltak.


Amennyire én se vagyok megelégedve Magyarország helyzetével, azért nem tanácsos csapot-papot hátrahagyva menekülni külföldre, mert koppanhat bizony az ember.

2019. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Én teljes mértékben megértem, hogy ott sem lenne az elején minden egy leányálom, senkinek se volt az a legelején, de most már minden ismerősöm imádja azt az életet
2019. aug. 22. 22:22
 6/45 anonim ***** válasza:
96%
Úgy látom anyukád nem igazán költözne külföldre. Egyedül meg nem mehetsz, ha nem vagy még nagykorú.
2019. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
83%
De értsd meg azok az ismerőseid! És ha anyudnak nem tettszik? Akkor azt mondod hogy de az ismerősömnek tettszik. Nekem meg van egy kutyám de nem okos pedig azthittem mert az ismerősé az.
2019. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok nagykorú, ez igaz és ha tehetném inkább lelépnék akár egyedül is, amióta apa meghalt anyával egy szót se beszélünk, nagyon rossz a kapcsolatunk, de reméltem hogy egyszer az életbe tenne értem valamit. Már a gondolattól is félek hogy mindjárt vissza kell mennem a gimibe ahol konkrétan rosszul vagyok annyira utálok ott lenni. De az a helyzet hogy még a rokonokkal se jövök ki jól. Lehet nem változtatna sokat ha külföldre mennék, de jelenleg ez nekem egy menekülési mód az öngyilkosság helyett:)
2019. aug. 22. 22:28
 9/45 anonim ***** válasza:
49%

Most ez az új divat, hogy mindenki svájci, meg norvég színvonalon akar élni, különben depressziós, meg mittudomén milyen lesz? Születhettél volna olyan helyre is, ahol 12 éves korodra már hozzádnőtt volna a Kalasnyikovod.


Ahogy GG énekelte:


"All you want is more and more

Gluttony, you pig you whore."

2019. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
57%
Inkább vedd rá az iskolaváltásra, ezzel párhuzamosan menj koliba, így nem fogod anyukádat sokat látni.
2019. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!