Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kötelességem megbocsátan...

Miért kötelességem megbocsátani anyámnak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Mikor 11 éves voltam, anyám lelépett apu egyik román munkásával az akkor 5 hónapos kisöcsémet, aput és engem hátrahagyva és évekig nem keresve. Jómódben élünk, anyámnak sosem kellett dolgoznia 1 napot sem, de mindene megvolt, itt a 400 négyzetméteres ház minden extrával, alatta volt mindig egy Audi Q, apu sosem bántotta, sosem nőzött, én jó gyereke voltam és sikerült sok év után a vágyott kisbaba is. Ennek ellenére annó 1 búcsúszó nélkül hagyott itt mindenkit, sőt utána még be is tört... Aztán évekig nem hallatott magáról, bár apu utánanézetett és az új nagy szerelme még az utcára is kiállította Romániába. Minket apu és mindkét oldalról a nagyszülők hatalmas szeretetben neveltek, bár mindig hiányzott valami (valaki). Most 4 hónapja feltűnt anyám a román párjával. Ide költöztek 3 faluval odébb és akarja velünk tartani a kapcsolatot. Pici öcsém örült is neki és viszont nem tudok megbocsátani, hogy a pici öcsémet olyan apró kis emberként egyedül hagyta és hosszú hetekig sírt, illetve hogy mennyire tönkretette lelkileg apumat. Erre mindenki támad, hogy de igenis, tartanom kell vele a kapcsolatot, MERT AZ ANYÁM. Miért ilyen alapvető ez? 18 éves vagyok 7 éve hagyott egyedül. 7 év a sötét szobában töltött anyák napja, 7 év "miért csinálta ezt???" stb...
2019. aug. 24. 14:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Lehet leleszek pontozva , de èn abszolút megèrtelek , ès átèrzem a helyzetet (bár nekem nem anyum lèpett le hanem apám ès kissè más volt a szitú) de ami a lènyeg ,hogy szerintem egyáltalán nem vagy köteles megbocsájtani , ès tartani vele a kapcsolatot. Erre nem kötelezhet SENKI!

1.felnőtt ember vagy , senkinek sincs joga megszabni neked ,hogy te kivel tartsd a kapcsolatot ès kivel nem.

2. Aki nem volt ilyen helyzetben , mi jogon ítèlkezik? :O nem tudhatják ,de min mentèl keresztül az èvek során lelkileg emiatt..

A vègère csak annyit ,hogy ezt neked kell eldöntened ,megbocsájtasz e neki ès tartod e vele a kapcsolatot senki másnak.

2019. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem kell szóba sem állnod vele.
2019. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Én még pofán is vágnám, ha közelíteni merne felém. Vagy azonnal rendőrt hívnék és feljelenteném zaklatásért. És ekkor még kedves voltam.
2019. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
93%

Teljesen igazad van! Hasonló szitu volt nálunk is és a mai napig nem bocsátottam meg anyámnak! Felhív egy évben egyszer ami bőven elég is, akkor is akar valamit, legfőképpen pénzt, én nem keresem!

Nem kötelezhet rá senki,hogy tartsd vele a kapcsolatot és hidd el a saját érdejedben mondom jobb is ,ha nem. Lelkileg nagyon meg fog viselni!

2019. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Talán most mindenki azért próbál a pártjára állni, mert terhes... de nem nagyon hat meg őszintén szólva.
2019. aug. 24. 14:28
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Kismamaként mondom, hogy attól, hogy valakit felcsinálnak még nincsenek előjogai. És az ilyenre nem lehet mást mondani, csak hogy felcsinálták.
2019. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Attól hogy még megszült, meg az elmúlt "fél életedben" (megközelítőleg) ő nevelt, nem az anyád. Egy ANYA nem tenne ilyet egy paliért se.


Nem tartanám vele semmiképp sem a kapcsolatot, nincs az a helyzet. Neked sem kell.

2019. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
én sem tartom apámmal a kapcsolatot,de őszintén tett is érte...Amikor azt hajtogatják, hogy de ő az apám csak fintorgok, mert a szülőség nem pár évre szól, hanem egy életre és azért, mert az első pár évben ott volt mint apa, de aztán alkoholista állat lett hát bocs,de nem bocsátok meg. Nem csak 7 évig kéne szülőnek lenni.
2019. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Érthetőek az érzéseid, és nem vagy köteles tartani vele a kapcsolatot! Anya meg nem attól lesz valaki, mert megszült 1-2 gyereket!
2019. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
14%

Azért bocsáss meg neki, hogy valamennyire megnyugodjon a lelked. A düh az egyik legnegatívabb energia, folyamosan mérgezi az életed és a párkapcsolataidra is hatással lesz majd. Szóval önmagadért bocsáss meg, ne anyukád kedvéért.


Persze ez nem azt jelenti, hogy minden el van neki felejtve, erről majd az élet gondoskodik és szerintem eddig is már gondoskodott.

2019. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!