Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan tálalnátok a költözést?

Figyelt kérdés

Tudom, millió egy hasonló kérdés volt már ebben a kategóriában...de...

Én 33 éves vagyok, már kétszer próbáltam elköltözni, de mind a kétszer visszavontam öngyilkosság veszélye miatt. Apám 80.000 Ft-os nyugdíjából nehezen tud kijönni (főleg, hogy sokat iszik), én fizetem 100 százalékban a rezsit, enni-inni mindenki magának vesz. Ahányszor eddig próbáltam elköltözni, mindig mondogatta, hogy akkor ő véget vet az életének, úgy menjek el, stb... Szerintem csak fél, hogy nem fog tudni megélni, rezsit fizetni, ilyesmi...ami igaz is lehet...de én meg két külön háztartást nem tudok fenntartani! Muszáj elmennem, ez már nem egészséges... pénteken tettem le a kauciót, és szerdától költözhetek!

Eljutottam arra a szintre, hogy nem érdekel, hogy ki fogja kifizetni a rezsijèt...pereljen be szulotartasert.

Viszont! Azt azért nem szeretném, ha valóban öngyilkos lenne... és ezért nem tudom, hogy hogyan közöljem vele, hogy most tényleg elköltözöm? Holnap legkésőbb azért már illene...de óriási patalia, sírás, sértődès lesz belőle... Hogyan lehetne minél kimeletesebben közölni?



2019. aug. 26. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyi családsegítővel/szociális munkással beszélj, ill. a háziorvossal.

Apád valszeg zsarol, de meglehet egy pszichiáter is elkélne neki.

Ebben a házorvos tud segíteni, a szociális gondjai orvoslásában pedig a családsegítő és/vagy szociális munkás.

2019. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
100%
sehogy.de lépned kell,eljött az idő hogy ne törődj a következményekkel.már így is megöregedtél valamennyire tehát semmi értelme várni vagy visszakozni.apád leszázalékolt,előnyugdíjas vagy korkedvezményes?fiatal még az öregségi nyugdíjhoz nem?
2019. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

69 éves.


Legutóbb zokogott, hogy az ő életének akkor így már semmi értelme, és még fogja magát ölni.

2019. aug. 26. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Maradj nyugodt és határozott, akkor nem lesz rajtad fogása.
2019. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
És nem öngyilkos lesz, hanem jól bebasz, legalább megint lesz rá egy kifogása.
2019. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Holnap munka után túlesek rajta.

A pènzen kívül nem értem, miért viselkedik így, neki ebben a korban már családja volt (van két idősebb testvérem), nem tarthstom el élete végéig, mert akkor nekem nem lesz soha családom!:( Ezt nem érti meg!

2019. aug. 26. 21:29
 7/9 A kérdező kommentje:

Pedig lehetne akár jó kapcsolatunk is, latogatnám, jöhetne ő is, főleg, hogy nagyon szeret barkacsolni, bütykölni, most biztos lenne is mit az új albérletben...ahogy ezt baráti körben látom: szomorúak a szülők, de elfogadják, hogy ez az élet rendje, és esetlegesen még segítik is a gyereküket.

De ő nemhogy nem segít, hanem még pluszban rettenetesen megnehezíti lelkileg a helyzetem :(

2019. aug. 26. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

SOHA-SOHA ne engedd senkinek, hogy érzelmileg zsaroljon!

Nekem egy pasi mondta, hogyha elhagyom öngyilkos lesz. Egy pár keserves évem bánta, végül mégis elhagytam. A mai napig él, pedig eltelt azóta vagy 15 év.

2019. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nehezen

Javaslod

H első hónapban a tegyük fel 3 számlabol fizetsz 2t ami a számlák 80%-a.ra

Es ez csökken le 2-3 hó alatt kB 50 %-ra vagy az alá

2019. aug. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!