Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a feladata egy feleségnek?...

Mi a feladata egy feleségnek? Te mit tennél ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
Tökéletesen elvoltunk a férjemmel egy kis községben lakunk. Apósom leszázalékolva, anyósom nyugdíj előtti segélyen gondoltak és eladták a városi házukat, ide költöztek ahol lakunk. Állításuk szerint, hogy közelebb legyenek hozzánk. Férjem szerint, hogy ne keljen még 3 évet dolgoznia anyósomnak és ellegyen a házból kapott pénzből ameddig meg nem kapja a nyugdíját. Eléggé lesüllyedtek, rengeteg alkoholt isznak. Ma a férjemmel össze vesztek ez miatt. De olyan szinten, hogy anyósomat nem érdekelte, hogy ott van a 2éves unoka, majdnem neki ment a férjemnek. Szintén illuminalt állapotban kitagadta. Nem igazán tudom, hogy ezek után nekem hogyan is kellene reagálnom. Ez a mi családunkban nem divat. Tartsam távol tőle magam és a fiam vagy próbáljam inkább a békés út felé terelni ezt az egészet? Egy függővel lehet egyáltalán közös nevező, vagy ez bukott dolog? Hogyan tovább?
2019. aug. 26. 23:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket távol tartod tőlük, nincs szüksége ezekre az "élményekre". A többi vérmérséklet függő.
2019. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt nincs olyan, hogy a feleségnek "feladata" van.

Másrészt meg ez nem a te dolgod, rendezzék le ők. Ilyen emberekkel nem kell a békés útra terelni semmit. Azzal jártok a legjobban ha megromlik a viszony és nem rajtatok élősködnek, nem költözködnek lecsúszott alkoholistaként a nyakatokra.

Hogyha a férjed a ti érdeketeket nézi akkor úgy is elzavarja őket. Te csak legyél mellette és ha igényli akkor legyél érzelmi támogatás.

2019. aug. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Meg fogtam és kivittem a kocsiba. Szívem szerint nem mennék többet. És nem is engedném. Viszont borzalmasan felkavart ez az egész. Nem tudom, hogy ezt meg tehetem e... Elképzelhetetlen hiszen az én családomba ilyen nem történt soha. Vacsorára voltunk hivatalosak és amikor a férjem meg jegyezte, hogy ne igyanak ennyit mert nem megyünk többet az volt a válasz, hogy bezzeg zabálni megyünk. Esküszöm köpni nyelni nem tudok még mindig tiszta ideg vagyok. Nem is értem... Ilyenről én még csak olvastam. Tehetetlennek érzem magam.
2019. aug. 26. 23:25
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Kapcsolatot megszüntetni. Férjednek is, neked is. A gyereknek meg aztán végképp. Méltatlanná váltak rá, nélkülük jobb lesz. A magányosság legyen az ő bajuk.
2019. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
De a férjeddel nem is beszéltetek erről? Nekem ez nagyon fura, annyira alap lenne, hogy ezt átbeszélitek és eldöntitek, hogy akkor mi legyen.
2019. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Persze, hogy beszéltünk. Dühös és csalódott volt. Sok régi sérelem is előjött benne. Teljesen el akar zárkózni tőlük. Viszont tudom azt, hogy ha ez tényleg így lesz nagyon meg fogja viselni. Ragaszkodó típus. Ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy oké ez történt. De most akkor bologassak, helyeseljek, hogy ne beszéljünk, vagy próbáljam meg arra az útra terelni, hogy ezt igen is meg kell tudni beszélni felnőttek módjára. Ésszerűbb lenne megbeszélni, de itt a fő probléma az alkohol. Amihez viszont szerintem mi.. Legalábbis ő kevés lesz.
2019. aug. 26. 23:48
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
Az alkoholon nincs mit beszélni. A pia mindent visz. Nincs esélyetek vele szemben. Így aztán értelmetlen holmi szívjóságból vagy jólneveltségből próbálkozni, mert biztos, hogy nem használ. Csak titeket is tönkretesz a hiábavaló próbálkozás.
2019. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
nézd az a baj, hogy te ebben tapasztalatlan vagy,de mint egy alkoholista gyereke azt ajánlom TARTSD TÁVOL A KICSIT EZEKTŐL. engem is tönkretett a mű jópofiskodás a nagyszüleimmel akik szintén ilyenek voltak és az alkoholista szülőm viselkedése, teljesen tönkretett, ne tedd ki ennek a gyereket, mert oké a nagyszülei,de NEM a jó nagyszülei.
2019. aug. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. aug. 27. 00:03
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
Szakitsátok meg a kapcsolatot amig ilyen szinten hódolnak Bacchusnak.Főleg a gyereket tartsd távol tőlük,nem hiányoznak neki az ilyen élmények.
2019. aug. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!