Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom fizetni a fiam...

Nem tudom fizetni a fiam jogosítványát, mi legyen vele?

Figyelt kérdés
19 éves suhanc fiamról lenne szó, akivel egyszerűen nem tudok már mit kezdeni. 18. születésnapjára kapott 100 ezer forintot keresztanyjától ajándékba (2017. ősz) és tavaly nyáron dolgozott 1 hónapot, abból félretett 40 ezer forintot. Emellett egyetemista lett tavaly szeptemberben és 15 ezer forint bevétele volt havonta az ösztöndíjából. De mivel kollégista lett és vett egy laptopot részletre (amit az apja is segít majd fizetni egyszer mert már nincs neki miből), ezért mind a 15 elment neki, nem tudott belőle félretenni. Most januárban befizetett KRESZ-re (30 ezer), Áprilisban elsőre át is ment, ezért az visszajött neki mert 20 év alatt visszakapod az árát. Júniusban ment elsősegélyezni, azt is ki tudta fizetni (20 ezerért.) Szóval kb 150-el nekivágott a jogosítványának. Viszont sajnos 30 ezret ez az idióta elherdált ki tudja mire, így maradt neki 120. Maga a 30 kötelező forgalmi óra 180 ezer volt és a vizsga 20. Rendben, segítettem neki kipótolni a 80-at az utolsó filléremig (120 ezret keresek nettóban, apja semmit nem segít be a jogosítványában, mert a laptopját fedezi és azt sem nagyon tudja). Viszont kiderült, hogy semmi érzéke nincs a vezetéshez, ezért még 5 alkalmat (60 ezret) vizsga előtt ki kellett neki segíteni. Anyuméktól kértem segítséget, azt ő neki ki is perkálták. Ma volt vizsgázni, de ez az idióta megbukott, nem is értem hogy sikerült neki.... Szóval most pótvizsga díjat (20 ezer) + 3 plusz alkalmat kéne neki vennie (36 ezer). Viszont most összesen neki 5 ezer forint vagyona van. Én már nem tudok neki semmit sem perkálni, nagyszülei sem, apja sem. Május óta ígérgette nekem, hogy keres munkát nyárra, de egy alkalmat nem volt el, egész nyáron a fenekét vakarta és verte a "botját" mert "nagyon kifárasztotta lelkileg az egyetem"... Én meg elhittem neki augusztusig, hogy majd talál munkát és szépen kifizeti. De becsapott minket. Teljesen pipa vagyok rá, viszont nem akarom, hogy most itt a célegyenesben abbahagyja, nagyon sokat költöttünk rá, hogy meg legyen a jogosítványa. És a nagyapjától örökölt egy régi autót, az is ott vár rá. Segítsetek, mit kezdjek ezzel a buta gyerekkel? Tudom én is hibás vagyok hogy egyáltalán besegítettem neki...

2019. aug. 30. 21:08
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
19%
Attl, hogy megbukott, nem kell órákat venni. Gyakoroljon otthon egy férleeső helyen. Én lány létemre elsőnek átmentem, nekem is mondták, hogy vegyek órákat, mindenkire rá akarják sózni, de mondtam, hogy nem és mentem vizsgázni, ami elsőre meglett
2019. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
92%
Először is gratulálok, hogy milyen bunkó paraszt hangnemben beszélsz a fiadról. Másodszor te is egy barom voltál, hogy adtál neki pénzt, előre kellett volna gondolkozni. Ki mondta, hogy elsőre le fogja tenni a minimális óraszámmal? A kresz vizsga amúgy két év alatt évül el, addig kaparja össze a pótórákra és a vizsgá(k)ra valót. Amúgy miféle iskola az, hogy 5 pótóra 60 ezerbe kerül?
2019. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom, neked nincs jogsid, és nem tudod, hogy zajlik az oktatás, milyen tényezőktől függhet a vizsgák eredménye :) Mindenesetre nehéz úgy belevágni, hogy ennyire ki volt centizve az összeg, amire szükség van a vizsgákhoz. Mert van, amivel nem számoltatok, pl. ha susmus van a forgalmin, és meg kell kenni a vizsgabiztost. Talán az oktató említett is ilyesfajta lehetőséget a fiadnak, csak nem mert szólni, mert tudta, hogy reagálnál.


Ha végképp nem tudtok ismerőstöl kölcsönkérni, akkor tudod, Provident, Cetelem rendelkezésre állnak. Aztán majd később megadja a fiad, ha annyira számonkértek rajta minden fillért.

2019. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
72%
#1 persze, félreeső helyen gyakorolja a forgalomban való haladást, ne legyünk már zsugori idióták.
2019. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 babyboom567 ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!

1. a gyerekednek nem való jogosítvány egyenlőre, mert nem érett rá.

2. addig örülj míg nincs jogsija, addig legalább életben van

3. ha én ennyire rosszul állnék anyagilag, egy petákot sem fizettem volna.

4. engem csak 1 hétig lehetett volna hitegetni, a munkakereséssel, annyi diákmunka, meg egyéb munka van nyáron mint a szemét(nagybátyám falun laknak gazdálkodnak napi15ezerért NEM talált napszámost)

2019. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tudom, bukás után kötelező a plusz óra. Arra kérdezzetek rá, van-e bármiféle elévülési ideje az eddig végzetteknek. Ha nincs, összegyűjti a kölyök a folytatáshoz a pénzt diákmunkával, és utána fejezi be. Vagy vesz fel diákhitelt.
2019. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
15%
21:20 Persze, mert a bukás a forgalomtól van, és nem azért, mert nem tud parkolni, tolatni, normálisan megállni :) Ne égesd már magad az ostobaságoddal
2019. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
15%
Kezdj tulorazni. Nemsokara kocsit is vehetsz neki.
2019. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
86%
2év ideje van még befejezni a jogsit,nem kell azonnal.Én biztos nem segítenék neki pénzel igyis szépen lehúzott mindenkit.Viszont te is felelőtlen vagy kérdező,ha ennyire nem álltok jól,akkor nem kellett volna neki segítened.Mi lesz ha meglesz a jogsija és tankolni kell az autót?Azt miből fogjátok finanszírozni?Máskor gondolkozzatok előre,és akkor nem kell kölcsön kéregetni,meg ilyen gusztustalanul beszélni a saját gyerekedről.
2019. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Elküldtem nemrég gyakorolni a leendő autójával szülőfalumra, apu segített neki egy kicsit laza forgalomban vezetni jogosítvány nélkül, mert ott nem nagyon vannak rendőrök, viszont nem mernek többet jelenleg, mert "mi van ha tényleg összetalálkoznak egy rendőrrel" (nem fognak, de ezt mondják....). Szóval szívem szerint ez egy jó ötlet lenne apuval a faluban vezetgetnie, de nem akarják kockáztatni. Igen, én is hibás voltam, hogy adtam neki pénzt és elhittem, hogy fog menni dolgozni, nem hittem volna, hogy így bepalizik engem a saját fiam. Érdre jár az egyik legnépszerűbb de legdrágább autósiskolába, ahol egy alkalom 12 ezer forint. Azért oda, mert máshova nem volt hely, mert akinél kezdett (ismerős), szegény oktatónk megvakult (örökre) és autóssulit kellett váltania. Van jogsim, nekem anno 1990-ben elsőre meglett, tudom mi hogy működik, apjának is anno elsőre lett meg. És igen, nem kellett volna kicentizni, de már késő sopánkodni rajta. Hitelt nem tudunk felvenni, így is nyögök egyet jelenleg, mert nem rég költöztünk el Dunaújvárosba és kellett hozzá.
2019. aug. 30. 21:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!