Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a helyes megoldás ha...

Mi a helyes megoldás ha családon belüli erőszak történik?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen ismerősöm, és attól tart, még nehezebb lenne a helyzete ha elvennék a családjától és még inkább kitenné magát a rossz dolgoknak. Azt is hallottam, hogy erősebben fogják bűntetni aki erőszakot követ el.
2019. aug. 31. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd az akit bántalmaznak? Ha igen akkor szerintem szóljon valakinek róla. Ha nem szól és tűr, nyomorult lesz az élete addig amíg le nem tud lépni.
2019. aug. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

#1-nek,egy egykor bántalmazott gyerek válasza: nem,nem lesz jobb. Elkezd foglalkozni vele a családsegítő,meg mindenféle pszichológus,akik mindenáron azt akarják a háttérből kilátni,hogy hazudik.

Folyton el kell mesélnie ugyanazokat a megrázkódtatásokat,közben a szülei verbálisan és mentálisan is nyomást gyakorolnak rá. El akarják hitetni,hogy nincs igaza/nem jól látja a dolgot,túlaggódja és jönnek az érzelmi zsarolások. Kb ecekig az ügy egyhelyben toporog,és ha egy kicsit is nem figyelnek,megverik úgy,hogy látlelethez nem elég,de a gyerek szenvedjen.


Na ilyen,mikor Magyarországonértesítesz BÁRKITA,hogy bántalmaznak.

2019. aug. 31. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
#2 Egy egykoron bántalmazott gyerek válasza szintén : nekem pedig jobb lett. Ugye érdekes? Senki se akart arról meggyőzni,hogy hazudok, kiutat ajánlottak fel nekem és minden jobb lett. Hátra hagytam az életem.
2019. aug. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy erősen szubjektív téma. A kettesnek és a hármasnak is igaza van. Miért? Mert sok mindentől függ. Milyen jellegű a bántalmazás? Vannak külsérelmi nyomok? Van szexuális töltete? Milyen ember az ügyintéző? Milyen ügyek futnak még párhuzamosan? Stb stb.
2019. aug. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt bántalmazás. Apám verte anyámat mindig. A legtöbb nap úgy telt el kisgyerek koromban, hogy be kellett zárkózni és várni mikor megy el otthonról, hogy ki tudjunk menni a szobából.

Egyszer a bakancsommal verte meg anyámat...máskor amikor idegesebb volt ránk fűrészelte az ajtót és azt mondta feldarabol minket. Ekkor 6 voltam.

Utána a bátyám folytatta, ő mundjuk inkább engem vert, mert utált.

A gyökér anyámnak lett volna lehetősége segítséget kérni, de mindig visszautasította, védte őket.


A legtöbb esetben ez van amúgy...az áldozat átgondolja a dolgokat és véfi a támadót. Ha tesz is feljelentést, visszavonja azt.

Szerintem ne avatkozz bele.

Valamelyik áldozatnak kell lépnie.

2019. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mese, ha bántalmaznak, lépni kell. Felnőttként ha van munkád, cuccolj össze, vegyél ki albérletbe egy szobát, és szakítsd meg a bántalmazóval a kapcsolatot. Gyerekként pedig örülj, ha elvesznek az ilyen "szülőktől", ettől rosszabb helyre nem fognak küldeni. Komolyabb, bizonyítható bántalmazás esetén a rendőrséget is be lehet vonni.


Szóval próbáld rávenni, hogy kezdjen valamihez, mert így csak lelki nyomorék lesz belőle.

2019. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!