Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenen megsértődik és...

Mindenen megsértődik és mindenbe beleszól anyukám ha meg megmondom neki megsértödik. Mit csináljak nem veszi észre magát?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kislányom nagyon szereti, de engem folyton oktat .

Ha vizet adok neki miért nem teát kap.Ha meglátja,hogy teát iszik miért nem kakót kap .Ha leviszem ne vigyem mert szerinte esni fog .Ha meleg van ne vigyem mert meleg van .Multkor is levitem este 7 kor szerinte tegyek kalapot a fejébe mert tűz a nap pedig már lement a nap.Sima kérdésel kivancsiskodik es mikor elmondom akkor beleköt mondtam neki hogy nem kérek tanácsot erre megsértődőt .


2019. szept. 1. 14:21
1 2
 1/19 anonim válasza:
22%
Még kicsi,majd kinövi.:) Ez normális.
2019. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 aparalyza ***** válasza:
19%

Nehéz lesz a mamával!


A Te gyereked, a te felelőséged! A gyereknevelést menetközben kell megtanulni, mind a jó mind a rossz részét.

Kérdezz sokat más anyukáktól és a gyerek viselkedését is figyeld.

2019. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Miert kéne más anyukákat kérdeznem ? Én tudom mikor kell levinni vagy mit adjak neki enni .
2019. szept. 1. 14:35
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket úgy kell szülni, hogy te magad már felnőttél. Vagyis anyád szemében is képes vagy képviselni magadat és a gyerekedet. Ha ki vagy neki szolgáltatva, mert nála laktok, akkor próbáld rendezni az erőviszonyokat, ha eddig nem tetted, anyagilag vállald a költségeiteket, ne fogadj el segítséget és ha akkor is beszól, mondd el, hogy te azt a bizonyos dolgot másképp tartod jónak és úgy fogod csinálni. Emellett költözzetek el mielőbb. Ha esetleg ő lakik nálatok, határozottan kérd meg, hogy ne szóljon bele a gyereked nevelésébe, mert felelősségteljes felnőtt vagy, nem az ő dolga.
2019. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

Az anyukám is ilyen.

Meg vannak győződve arról,hogy ők mindent jobban tudnak a gyerekneveléssel kapcsolatban.

2019. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem nála lakuk egy hónap a 1-2 szer átjőn .
2019. szept. 1. 14:38
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak engedd el a fuled mellett. Ő most ebben eli ki magat. Elvezi es ugy erzni neki is gondolskodnia kell rola. "Jol van anyukam"-mal tudd le es kesz.
2019. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
#6: Azt a havi 1-2 napot csak kibírod.
2019. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Telefonon osztja az észt naponta ,meg ha kijön .😊
2019. szept. 1. 15:00
 10/19 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem kell kibírnia meg legyintenie, mert ez rendkívül idegesítő, hosszú távon a kérdező kiborul. Szerintem igenis meg kell vívni a szabadságharcot, a konfliktust, akár az összeveszést is is felvállalva. Felnőtt emberként. Ha elkezd negatív véleményt mondani, megmondod neki, hogy felnőtt vagy, ő már elvégezte a nevelésedben rá jutó feladatot, ne adjon kéretlenül tanácsot, ne fejezze ki minden szavával azt, hogy hülyének és alkalmatlannak néz. És ha ezt még egyszer megteszi, megkéred, hogy menjen haza, mert rendkívül rosszul éled meg, hogy folyamatosan sérteget. Ettől majd jól meg fog sértődni, két-három hétig felétek se fog nézni, de utána, ha te kibírod, hogy nem keresed és nem kérsz bocsánatot, mintha mi sem történt volna, ő fog felhívni, mert hiányzik neki az unokája, és láss csodát - nem fog kioktatni. Mindenki addig megy el, ameddig engedik neki. Nem kell veszekedni, hanem nagyon határozottan, magabiztosan kifejezésre juttatni, hogy ezt nem engeded. Ne játssza el, hogy a kisgyereke vagy. Egyébként persze meg lehet érteni a viselkedését, elvesztette a feladatát, a fontosságát, de ezt az életszakasz-váltást nem neked kell helyette megoldanod. Egy intelligens szülő hátra tud lépni, nem tukmálja rá magát a gyerekére, de amennyire lehetősége engedi, ott van, amikor igény van rá. Persze ő se köteles füttyszóra ugrani.
2019. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!