Miért ilyen az anyukám?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és állandóan gyerekesnek tart.

Egyetemre járok, szerintem elég felnőttesen is gondolkodom, nem csinálok semmi hülyeséget, felelőtlen dolgot.

8 hónapja van barátom, ő az első, akitől nem akart eltiltani, hogy nem kell még nekem pasiznom. 18 évesen is volt párom, illetve a mostani előtt 2 srác, sosem engedte például, hogy náluk aludjak. Különben kitört volna a 3. világháború. Egy idő után el is engedtem ezeket a dolgokat, inkább beletörődtem és nem vitáztam. Tavaly nyáron még azt sem engedte meg, hogy egy barátnőmnél aludjak.


Ezek a dolgok talán javultak is, de van még, ami zavar.

Fizikailag mindent, de tényleg mindent megad és megtesz értem. Képes felkeni két órával előbb, hogyha én megyek vissza a kollégiumba, tudjon ebédet küldeni. Ezekért nagyon hálás vagyok, néha azért túlzásnak is érzem, amit tesz.

Lelki dolgokban viszont sosem állt mellettem. Ha sírtam, sosem kérdezte, mi a baj. Ha vége lett egy párkapcsolatomnak, és rosszul voltam, inkább csak nevetett rajtam. Azt mondta, nagyobb bajom ne legyen, meg mi lesz majd, ha tényleg problémám lesz az életben. Pedig volt, ami tényleg padlóra küldött.

Az előbbi kijelentése ihlette ezt a kérdésemet. Valamire mondtam, hogy ez elég gyerekes, azt válaszolta rá, hogy hiszen én is még az vagyok.

Miért nem fogadja el, hogy 22 évesen már azért annyira nem?

Belegondolva amúgy, én semmit nem tudok az ő gyerekkoráról/életéről. Édesapámmal együtt vannak. De a lelki dolgok nálunk szinte mindig tabuk voltak. Vajon miért lehet ez?


2019. szept. 3. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

"18 évesen is volt párom, illetve a mostani előtt 2 srác"

4 év alatt 4 pasi, valahogy én sem ezt szerettem volna látni a lányomtol.

2019. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Lehet erzelmi analfabeta, van ilyen. Egyebkent miert kersz engedelyt ra, hogy masnal aludj? En 18 utan csak kozoltem, hogy elmentem xyhez majd jovok... De van, hogy nem mondom meg. Persze, hogy gyerekkent kezel...


22/L

2019. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, 22 éves vagyok és 3 párom volt, egy emberrel feküdtem le. Nem látok ebben semmi rosszat. Az első összejött a barátnőmmel, a második meg megcsalt. Nem feltétlenül én vagyok értük a hibás, szerintem.


És igenis kellett engedélyt kérnem, mert volt, hogy bezárta az ajtót és kijelentette, hogy amíg ő tart el, addig azt csinálom, amit ő akar.

2019. szept. 3. 17:00
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Valojaban tenyleg igy van. Amig o tart el, az van amit ő mond. Ha nem tetszik valami, el kell költözni. Sajna nehéz ez, de nincs más.
2019. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem akarja elfogadni,hogy felnőttél és nem vagy már az ő pici lánya.Próbáld ezt elmagyarázni neki.
2019. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én anyum is totál ilyen, én is 22 leszek. Valahogy nem akarják elfogadni, hogy felnőttünk vagy ilyesmi.

Van tesód?

Én a legkisebb vagyok a családban, szerintem ez is közrejátszhat.

2019. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy moderálja magát, különben nem fogsz hazajárni. Másból az ilyen sajnos nem ért.
2019. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valamiért nem akarja, hogy felnőtté válj, meg akar tartani az ő kicsi lányának. Ha nincs tesód, akkor ez erősebb lehet.

Szerinted miért ad meg mindent, tényleg mindent még 22 évesen is, kb alád rakja a bilit, vagy hogy fogalmazzam? így akarja fenntartani azt a képet, hogy ő az anyuka, te pedig még mindig az ő pici lánya vagy, akinek mindent meg kell adni, mert egyedül nem képes ellátnia magát. Persze nem azt mondom, tök kedves, ha valakinek a szülei pl kaját csomagolnak, erre nincs korhatár, az embernek még 30 évesen is jól esik, ha az anyja ad neki kaját. De olvasva az írásodat, nekem mégis úgy tűnik, a ti esetetekben nem csak szimpla "kedvességről" van szó. Tehát. 2 faktorból áll a dolog:

1. Le próbálja csökkenteni az önértékelésedet, azzal, hogy ilyeneket mond, hogy te még éretlen vagy, stbstb, ahelyett, hogy bátorítana, és megerősítene a felnőtt női mivoltodban. Ez arra irányul, hogy téged elbizonytalanítson és ne állj a saját lábadra, hanem ha van valami baj, akkor fuss vissza hozzá. Legalábbi ő erre pályáz.

2. Mindent meg is ad azért, hogy neked ésszerű legyen hozzá menni, ha van valami, nem a saját lábadra állni.


Persze ez lehet nem tudatos a részéről.

Ezzel ő nem fog leállni, itt neked kell megszabni a határokat, különben ő ezt a végtelenségig folytatni fogja. 22 éves vagy, felnőttél, már igazából nem lehet beleszólása az életedbe. Ha legközelebb valamit megkérdőjelez, hogy miért csinálod, kerek perec mondd meg neki, hogy te így látod jónak, és mivel már felnőttél, ezért kérlek ne szólj bele a magánéletembe. (Erre perze ő valószínűleg azt fogja válaszolni hogy "dehát hogy mondhatsz ilyet, hát milyen szemét gyerekem van nekem, hát felkeltem ma is 2 órával előbb hogy kaját csináljak neked, erre ezt kapom?? Hát ezt érdemlem?" Erre neked az lesz a válaszod, hogy "nem kérek az érzelmi zsarolásodból, puszi anya, én mentem, majd jövök". És kisétálsz az ajtón.)

2019. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nálunk ugyan ez van amit leirtal erre én is kíváncsi lennék.

Még csak 17 éves vagyok de a tesóm már 22 anyám vele is úgy viselkedik mint egy 10 évessel

2019. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyukádnak baja van az elengedéssel. azzal tudod ezt megoldani, ha elköltözöl otthonról. Keress munkát, amit az egyetem meleltt tudsz végezni, vagy akár diákhitelt is igényelhetsz. Keress kollégiumot, vagy szövetkezz a barátaiddal és költözzetek közös albérletbe, esetleg keress egy olcsó kiadó szobát vagy valamit. Kölötözz el, és ne kérj engedélyt mindenre. Ne engedj az érzelmi zsarolásnak, ez lesz a legnehezebb. Ha valóban felnőtt vagy, akkor képes vagy leválni a szüleidről. Ez valószínűleg nem fog nekik tetszeni, de a saját érdekedben érdemes meglépni.
2019. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!