Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csalódást fogok okozni a...

Csalódást fogok okozni a szüleimnek 17 évesen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én más utat akarok választani, egy bizonyos dologban.

Hogy mi ez a bizonyos dolog, azt nem szeretném részletezni, mert nem is ez a lényeg. Inkább az, hogy egy komoly döntés elött állok, ami komolyan befolyásolja az életemet.


Szóval én egy másik utat akarok választani, de a szüleim ezt egyáltalán nem támogatják. Féltenek. Félnek hogy mi van ha elrontom az életem. Félnek attól hogy hogyan fognak el számolni magukkal, ha nem úgy alakulnak a dolgok mint ahogy én látom, és esetleg pofára esek.


Ez a saját életem, és úgy szeretném csinálni a dolgokat, ahogy én szeretném. Viszont nem szeretném hogy anyukám ezen stresszeljen, sírjon, féljen, idegeskedjen. Egyszerűen vagy a saját igazamat nyomom el, és úgy csinálom ahogy a szüleim gondolják, vagy talpamra állok, vállalom az esetleges következményeket, viszont a szüleimnek csalódást okozhatok, és akár meg is romolhat a kapcsolatunk!


Még sosem kerültem ilyen élet helyzetben, ahol gyakorlatilag magam és a szüleim között kell választanom. Nagyon szeretem a szüleim, nem tudom mi tévő legyek. A probléma forrása részben ott van, hogy még csak 17 éves vagyok, és próbálják fogni a kezemet, ezt viszont sosem bírtam.



2019. szept. 3. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi alapján annyit tudok mondani, hogy üljetek le. Rágjátok át nagyon laposan. Utána döntsél. Rengeteg olyan dolog van, ami adott élethelyzetben logikusnak tűnik. Hogy valóban az-e az pár év múlva kiderül.
2019. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Engem is attúl féltettek,hogy elrontom az életem.Hát azt választottam amit ők akartak és így is elrontottam.Ebbe nem lehet belelátni.
2019. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
*attól,bocsi
2019. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A saját életedet éld.
2019. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Csak nem svájci takaritónő leszel?
2019. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Az emberek, tehát a szülők is ott rontják el, hogy azt hiszik, hogy 17 évesen, pályaválasztáskor eldől.


Pedig nem így van. Van, aki a 30-as, 40-es éveiben tanul új dolgot, vált szakmát, és boldog.

Éld a saját életed, aztán ha nem jön be, váltasz.

2019. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hallgass a szüleidre 17 évesen még semmilyen élettapasztalattal nem rendelkezel. Aztán ha nem jön össze akkor még 30 évesen is csinálhatod amit szeretnél. A család az első.
2019. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Terhes lettél?
2019. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!