Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van ilyen helyzetben a...

Más is van ilyen helyzetben a szüleivel? (Nem tudok megnyílni előttük. )

Figyelt kérdés

Anyámnak azért nem szeretek a problémáimról beszélni, mert nagyon aggodalmaskodó, és nem szeretném, ha idegeskedne miattam.


Apámmal pedig nem lehet ilyen mélyebb, bensőséges témákról beszélni, mert mindet baromi kínosnak érzi, nagyon nem szülő típus, elég közömbös.


Egyébként megbízhatóak, de a fenti miatt nem szeretem velük megosztani az életem.


2019. szept. 4. 20:06
 1/7 anonim válasza:
100%

Akkor ne a szuleiddel beszeld meg, esetleg nagyszulok? vagy baratno? barat?

Én mindkét szulovel megtudtam beszelne barmit,nagyon szeretem oket 18/L

2019. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyszülővel nem szeretem megosztani, mert akivel vagyok is annyira közeli viszonyban, ő mindent tovább gondol, és elméleteket sző, majd nem lehet meggyőzni annak az ellenkezőjéről.


Kapcsolatom nincs, pár barátom van, de őket nem szeretem lelki szemetesnek használni, így leginkább minden gondom megtartom magamnak.

2019. szept. 4. 20:28
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele. Kb. ők az utolsók akiknek megnyílnék. Anyám kiforgat mindent és később hánytorgatja, apám meg csak simán leszarja bármit is mondok vagy csinálok. Van néhány barátom, velük szoktam az ilyen dolgokat megbeszélni.
2019. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért próbálj meg egy olyan barátot keresni, akinek meg tudsz nyílni, az nem jó, ha mindent magadban tartasz 🙁
2019. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ne is a szüleiddel akard a lelki életedet megosztani, meglehetősen tipikus, amit írtál. Viszont a barátokhoz nyugodtan fordulj, arra valók, nem kell őket kímélni. Te is akkor kapsz bizalmat, ha adsz is.
2019. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Teljesen normális, amit írtál, szerintem rengetegen vannak így ezzel. Én anyámmal jó viszonyban vagyok, de apával soha nem osztok meg mélyebb dolgokat, egyszerűen nem olyan. Ettől nem lesz feltétlen rossz a szülő-gyerek kapcsolat.

A barátaidnak nyugodtan mondd el, ha szeretnek, nem fogják úgy érezni, hogy csak lelki szemetesnek használod őket. Én is megosztom velük az ilyeneket és ők is velem, ez erősíti a bizalmat köztetek. :) Én is sokszor magamban tartom, de amikor elmondom valakinek, mindig rájövök, hogy mekkora megkönnyebbülés.

2019. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szüleimmel és se tudtam soha megbeszélni a problémáimat.A barátnőm volt akivel mindent megosztottam,majd később a párom.
2019. szept. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!