Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kérik számon a szülők a...

Miért kérik számon a szülők a jelenlegi fiatalokon, hogy nincsenek céljaik, amikor a csapból is az folyik, h gazdasági, társadalmi, környezeti szempontból sincs jövője a Földnek?

Figyelt kérdés

Mire föl legyenek céljaik?

Amikor mindenhol ezt hallják, hogy:

-A klímaváltozás miatt mindennek annyi lesz.

-A gazdaság összeomlik.

-Nem lesz nyugdíjad,de dolgozd szarrá magad,h szét lehessen adóztatni és a politikusok tudjanak mit ígérni a mostani nyugdíjasoknak a szavazatukért cserébe.

-A társadalom átrendeződik.

-Az éhinségek/háborúk stb. miatt milliók jönnek a harmadik világból ide.


Lényegében most az mindegy is,hogy ennek mennyi a realitása, de önmagában a tény,h mindenhonnan ez jön, hogy "globális felmelegedés" "migráció" "gazdasági válság".

Ha ez az általános álláspont, h 2040-re már teljes káosz lesz a Földön mind természeti,gazdasági,társadalmi szempontból, akkor mi motiválja a fiatalokat? Miért dolgozzanak? Miért alapítsanak családot? Azért,h szemét hegyek között éljenek, 0 közbiztonságban,szmogban,anyagi bizonytalanságban mert bármikor odaveszhet minden,amiért küzdöttek.

Akkor miért olyna meglepő, h a legtöbb fiatal inkább céltalanul habzsolja az életet, azzal a mottóval, h "legalább jól érzem magam, tart ameddig tart".

Egy ilyen áltanosan pánikkeltésre épülő világban, mégis miért lepődünk meg, ha a fiatalok, inkább azt mondják, h akkor b @ ssz @ meg mindenki!?


2019. szept. 4. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Tudod az én életemben hányszor jósoltak világvégét?

Ha mindenki így gondolkozna, ahogy leírod, tényleg borítékolható a káosz. De szerencsére többen vannak a törekvő fiatalok.

2019. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hamvas rétihéja ***** válasza:
88%
Néhány évtizede még atomháború akart kitörni
2019. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Azért ez nem keverhető össze a jóslás kategóriával:


[link]


12 év múlva kihalunk

2019. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

27 évesen milyen céljaim kéne hogy legyenek? Dolgozok a szakmámban, a szülők segítenek a spórolásba oly módon hogy itthon lakhatok, és nem kérnek el pénzt, de nm látom az önálló élet kezdetét ennyi idősen sem, persze az életnek mennie kell, költeni van mire, így mennek a mindennapok.

Olyan dolgok mint családalapítás nem is gondolok, mert sok más társamhoz hasonlóan örülök hogy ha magamat fenntartom majd.


Tudom hogy külföldön lenne jó helyem, mert a családból, rokonságból is vannak kint páran, és nekik a karácsony is más, optimisták az életben, a normális keresetük miatt.

Utálom hogy minden k____a forintot számolgatni kell, hogy jusson másra, autót nem tudom lecserélni mert nem keresek annyit hogy megtakarításom is jelentős legyen.


Még pár éve a szülők mondták hogy semmi életem így, szarjak a pénzre majd lesz valahogy, ez igaz csak nem mindegy hogy albérletben, vagy saját ingatlanban fogok lakni. Nekem nem ér annyit a bulizgatás, nyaralás hogy ne legyen pénz.

Én nem habzsolom az életet mert nincs miből, annyi örömöm van hogy szeretem a jó ruhákat, cipőket, így azokra összerakosgatom a pénzt, a házi kedvenceket is szeretem ellátni azért, rajtuk nem spórolok, csak miattuk nem próbálom meg a külföldi munkát.



Akiket látásról ismerek a városomban, egykori sulijaimból azok is úgy élnek igazi fiatalhoz méltó életet, hogy van a szülőknek lóvé, nem 200ezerért dolgozik egyik sem... hogy a gyerek elviheti a haverját kocsikázni...

2019. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Az egész emberiség 10-20 éven belül elbarbáriasodik, megszünnek a törvények, szabad lesz a gyilkolás, és kiskanállal fogjuk egymás testét zabálni. Nagyon sok forrás szerint.
2019. szept. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Egy ilyen lepusztult, szétrókázott országban, mint a miénk, az életben maradáson kívül más célja nemigen lehet egy átlag fiatalnak. Örülhet, ha a saját maga eltartásához elegendő az energiája, anélkül hogy 45 évesen elvinné egy infarktus.
2019. szept. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk,hogy mi lesz 2040-re.Már jó pár világvégét és atomháborút jósoltak,de még itt vagyunk.
2019. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért van célotok?
2019. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
Célok nem azért kellenek, hogy majd x év múlva legyen valamid. Nem a konkrét cél a lényeg, hanem maga a haladás, a motiváció, az út amíg eléred. Egy igényes, intelligens embernek akkor is vannak céljai ha tudja, hogy holnap meghal. Mert nem a konkrétan a célok elérése a lényeg.
2019. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, mi a válasz erre a kérdésre, mert én ugyanígy gondolom, mint a kérdező. Van is erre már egy kifejezés, a klímaszorongás, és egyre gyakoribb. Rajtam is kijött, teljesen ki voltam borulva. Az öregebbek meghalnak az öregségben, de én a klímakatasztrófában fogok? Mindig szerettem a posztapokaliptikus témájú filmeket, könyveket, de ezt így átélni nem akarom.


Úgy látom nem sokakat foglalkoztat a kérdés, nem sok válasz érkezett rá, pedig ez a végkifejlet nagyon is itt van a nyakunkon, és már ez nem a jövő, hanem szinte a jelen. Belinkeltem a cikket, de az is le lett pontozva, mintha senki nem akarná elhinni, pedig ha elolvasod, nem egy légbőlkapott dolog, hanem ezek tények.


Én úgy látom, nem érdemes hosszútávra tervezni. Kicsit olyan, mint a Titanic c. filmben, amikor süllyed a hajó, de a zenekar nem hagyja abba a játékot.

2019. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!