Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennének fel kölcsönt, nagy...

Vennének fel kölcsönt, nagy összegben a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Adott egy szitu, ahol van egy nő és férfi, házasok, közös pici gyerekkel, jól élnek, néha van nagyobb vita. A nő nem dolgozik, nem is kap gyed-et, nem visz a kasszára be pénzt, semmit, nem is vitt be soha. A férfi dolgozik, de feketén, nincs bejelentve, emellett viszonylag jól keres (kb. 300e Ft). Férfinek szülei nincsenek, meghaltak. A nőnek élnek mind a kettő. Lakást akarnak venni, van a férfinak összegyűjtött pénze de az csak a felét teszi ki, annak a lakásnak amit kinéztek, a lakás mindenképp közös névre kerülne!! Hitelt akarnak félvenni (3,5m Ft) de ugye így nem kapnak. Azon gondolkoznak, hogy megkérik a nő valamelyik szülőjét, hogy vegyen fel kölcsönt a szülő a nevére és a férfi fizeti minden hónapban rendesen a hitelt.


Ha ti lennétek a nő valamelyik szüleje mit tennétek? Vennétek fel kölcsönt így a nevetekre, ebbe a szituba?


2019. szept. 6. 14:33
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ja, a nő mindkét szüleje dolgozik alacsonyabb keresettel (100-150e Ft), 44-55 év közöttiek a szülők.
2019. szept. 6. 14:37
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem.
2019. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
En nem.
2019. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitelt nem is ad a bank úgy, hogy más lesz a tulajdonos, mint a hitelfekvevő. Vagy valami szabadfelhasználésúra gondoltál? Egyébként nem, öngyilkossággal lenne egyenlő.
2019. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját példámat tudom felhozni, bár itt fordítva, én vettem fel egy kisebb kölcsönt a szüleimnek, 250ezret. Most itt állok egy kb. egy millás tartozással a nyakamon, mert a szüleim nemhogy nem fizették, de még csak nem is szóltak róla. És látod, nem haverokról, egyéb rokonokról van szó, a saját szüleim csinálták ezt velem. Soha többet nem csinálok ilyet még az Atyaistennek se!
2019. szept. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Igen, szabadfelhasználásút, nem jelzálog hitelt lakásra. A férfi fizetné, soha nem volt ingyenélő, becsületes ember, akit ha 100ft-al segítettek 200ft-ot adott vissza. De ugyebár ebben a nő szülei nem lehetnek biztosak, ezt nem tudhatják. A lakás 100% közös névre menne, a lakás árának a fele megvan, amit a férfi gyűjtött össze, a nő nem tett bele semmi pénzt, így szeretnének segítséget kérni, hogy ne albérletbe éljenek végig és rendesen neveljék a babájukat.
2019. szept. 6. 14:59
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. S ha nem fizeti?
2019. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

Én pontosan így tudtam felesben lakást venni a páromal. Neki volt sok félretett pénze, nekem sajnos nem (válásom taccsra tett) (nő vagyok) (ennyit arról, hogy váláskor mindig a nő nyer). Az egyik szülőmnek pont akkor ajánlottak egy igen jó szabad felhasználású konstrukciót, és neki akkor nem volt rá szüksége, de felajánlotta nekem, hogy felveszi a hitelt, odaadja nekem, és én neki fizetek, mert tudta, hogy lakást fogunk venni. Óriási segítség volt, el sem tudom mondani, mekkora, mert így nincs jelzálog a lakáson. Neki magas a jövedelme, és mivel nekem is elég jó, jó magas törlesztőt tudok neki utalni minden hónapban, így remélhetőleg gyorsan ki tudjuk pörgetni. De ő még hamarabb kész lesz vele.

Őrületes segítség volt, és mindig hálás leszek neki, hogy bevállalta értem. Szóval az én szüleim megtették értem. De ehhez nagy bizalom és nagyon jó kapcsolat kell, és persze anyagi biztonság: hogy neki ez ne legyen probléma, ne hiányozzon neki.

2019. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
A hitelektol ovakodnek. Megint mas, ha az egeszsegukrol lenne szo, de a mai vilagban a hitel nagyon rossz dontes lehet.
2019. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!