Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám kivételezik a...

Pityu nevű kérdése:

Édesanyám kivételezik a hugommal évek óta, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Részemről már kezd betelni a pohár. Kiskorom óta, anyám kivételezik a hugommal, aki most 13 éves jelenleg. Én a 19.-et töltöm épp.

Minden vitában mellé áll, az ő pártját fogja. Tisztában vagyok vele, hogy nekem is vannak hibáim, de amit művelnek sokszor az már abszúrd. Édesapám reggeltől estig dolgozik, napközben anyámmal veszekszem, este pedig általában elmegyek konditerembe edzeni a barátaimmal. Mire este hazaérek, emeséli ferdítve az aznapi veszekedésünket apámnak, aki nyílván kiakad rám, és tőle is kapom az ívet úgymond.

Épp tavaly végeztem a gimivel, most egy évet dolgozom és mennék egyetemre terveim szerint, ezért van hogy napközben itthon vagyok, és folyamatosan azt kapom anyámtól hogy takarodjak el itthonrol, ne az ő pénzüket éljem fel, mert ök nem tudnak etartani.

Nagyon ritkán kérek tőlük 1-2 ezret max hétvégékre, de ez is kb 2 hónaponta egyszer fordul elő.

Évek óta én fizetem a ruháim, a szórakozásom, van hogy a kajám is, a zsebpénzemből és a suli melletti munkából.


Húgom irigykedve nem osztja meg velem a cuccait, de amint használni akarja az én általam vásárolt dolgokat, màr anyám közénk áll hogy adjam csam oda neki mindenem stb..


Mindig megvédte, sosem tudtam a hugommal egy értelmes vitát sem folytatni, mert anyám odaállt mellé.


Még egy példa: Testvérem kapott egy 100-200 ezres számítógépet születésnapjára, míg én minden évben max 15-20 ezer forint zsebpénzt kaptam ilyenkor.

Nagyon nem egyenlően kezel minket.



2019. szept. 7. 15:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Helyesírásomért elnézést, kapkodtam. Köszi ha elolvastad, minden jót!
2019. szept. 7. 15:53
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szepen, higgadtan mond el anyudnak h neked ez nagyon rosszul esik, es h miert csinalja ezt. A hugodnak szinten. Nagyon sajnalom amugy h igy vagy.
2019. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg a szüleidnek, amit ide leírtál.
2019. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Az egyetlen dolgot amit ilyen szir-szar dolgokra tanácsolni szoktak a gyakorisaok: Költözz el!
2019. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Oké
2019. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Egyszer, amikor a is szaros nincs otthon, beszélj a szüleiddel őszintén! Lehetőleg olyan eseteket is mondj, amikor a húgod elferdítette a szavaidat! Ha ez nem hat, akkor marad a költözés.
2019. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vedd fel a telefonodra, amit a hugod művel!
2019. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Kis korkülönbségnél egy szavam nem lenne, de köztetek 6 év van..


Naná, hogy nem egyenlően kezelnek, nagy korkülönbségnél az lenne a beteges, ha így lenne.


Rád már 6 évnyivel többet költöttek, lehet, hogy a tesód 19 éves korát meg sem élik..


Az is számít, hogy 6 éve amikor te 20 ezret kaptál, az a minimálbér harmada volt akkoriban, neki most 40et kéne kapnia, hogy az a pénz ugyanannyit érjen!


Szerintem ugyanolyan színvonalon nőttetek/illetve nőtök fel, csak számszerűsítve más.


A cuccodat be kell védeni, nem muszáj odaadnod, gondolom a tesók mindene közös, nálunk is ez a nevelési elv volt, marhaság.. kérd csak el valamiét és kérd számon anyádat, hogy miért nem kell odaadnia a kedvenc tollát, amikor neked oda kell adnod a fülhallgatódat!


Naná, hogy sosem tudtál vele vitázni, 6 év van köztetek, anyukádnak ott kell lennie, nem voltatok soha egy súlycsoportban. 6 év rengeteg. Az én gyerekeim közt is ennyi lesz legalább, esélytelen, hogy a kamaszodó gyerekem nekiálljon nevelni helyettem az ovist..


Tesód kap zsebpénzt?


Mennyit?


Anyukád sajnálja rád a pénzt, ebben teljesen igazad van, de 6 év múlva a tesódra is sajnálni fogja, hisz már 19 éves lesz.


Ha elvileg dolgozol, miért vagy otthon napközben? Csak 6 órásat vállaltál?


Leadsz anyukádéknak a rezsibe mondjuk havi 20at?


Mi a csudára megy el akkora összeg, amit egy hónap alatt 8 órában megkeresel, ha hétvégente néha anyukádtól kell kérned?

2019. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanez volt a szitu nálunk is. A hugi 7 évvel volt kissebb,de az anyámnak ő volt az aranytojó tyúk.

Én amikor dolgozni kezdtem elköltöztem otthonról,akkor is mindig a hugi volt példakélpnek állitva elém.Ő otthon maradt amig férjhez nem ment.Édesapám amikor meghalt,magukhoz vették az anyut,most meg kijelentette,hogy az övék lesz a ház,a földek meg minden,mert ők rendezik.Megmondtam,hogy nekem nem is kell semmi,csak hagyjanak békén.

2019. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen családnál érettségi után mentem volna valami koszt-kvartélyos melóra és amint beleszokok, az egyetemet levelezőn végeztem volna el.
2019. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!