Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőktől való elköltözés...

Szülőktől való elköltözés után (albérlet) kulcsot kérnek a lakáshoz. Másnál is így van?

Figyelt kérdés
Ugyan abban a városban vagyok, de a biztonság kedvéért kérnek egy kulcsot. Ha bármi van. Én nem szeretném ezt, hogy bármikor bejöhessenek. Ha nem vagyok itthon nem jönnének, de ha tegyük fel nővel lennék (jelenleg nincs) akkor mekkora nyugtom lenne? Én látom rosszul a dolgokat? Nálatok hogy van ez?

2019. szept. 8. 08:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
99%
Én nem adok kulcsot a szüleimnek. Külön élek. Majd, ha van valami ott a telefon.
2019. szept. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod hogy ezt csinálnák akkor ne adj.
2019. szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Te laadtad a kulcsot? A szüleid házáét?
2019. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Én adnék anyukámnak de ő soha nem jönne oda hívatlanul/váratlanul. Ellenkező esetben nem adnék neki kulcsot.
2019. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Én adnék,de tisztáznám,hogy szóljanak amikor jönni akarnak.
2019. szept. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk van kulcs a szüleimnek és a testvéremnek is. Soha egyetlen egyszer sem állítottak be úgy, hogy nem beszéltük meg előre. A kulcsot sem használták még.. Biztonság kedvéért van náluk. Ha mondjuk elutaznék és vmi miatt be kéne menniük, mert azt kérem, jól jöhet.


Te tudod, hogy milyen emberek és hogy visszaélnének - e a helyzettel. De természetesen jogod van azt mondani, hogy nem szeretnél adni. Vagy feltételekkel odaadni

2019. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szüleim lakásának a kulcsát még nem adtam vissza (nem fogadták el, pont ugyan azért amiért ők szeretnék).

Nem hiszem, hogy vissza élnének vele, bár nem hiszem. Igyekszem letisztázni velük konkrétabban.

2019. szept. 8. 09:05
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Neharagudj de nagyon nagy dolog lenne megbeszélni velük annyit h mindig szóljanak mielőtt jönnek? Sőt ugy h kérdezzék meg h jó-e ha átmennek ekkor és ekkor. 🤷
2019. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimnek és az egyik tesómnak van kulcsa a lakásomhoz, a szabályok tisztázása után (elején voltak kisebb konfliktusok, de meg lettek beszélve) csak akkor használják ha külföldön vagyok
2019. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Az én lakásomhoz van kulcsa a szüleimnek, de mi más városban élünk, és tényleg biztonság kedvéért van náluk, ha olyankor jönnek, amikor én nem vagyok itthon, vagyok itthon, de elvinnének valamit, hoznak valamit, vagy volt, hogy amíg én tartósan külföldön voltam, meglocsolták a virágaimat, ha már úgyis erre jöttek. Soha nem jöttek váratlanul, vagy hívatlanul. Anyudnak minek? Azt írod, nem jönnének, ha nem vagy otthon. Akkor minek? Ha otthon vagy, akkor meg ajtót nyitsz. Akkor mégis minek neki kulcs? Telefonálgat, nem veszed fel, mert van jobb dolgod/még alszol, akkor rád akar törni pusztán azért, hogy lássa, hogy jól vagy? Gyanítom, hogy anyuka szeretné továbbra is rajtad tartani a szemét, és az "oltalmazó " karjait...(alkalmasint átnézni a lakást, hogy nem drogozol-e, takarítasz -e , stb?)

Én nem adnék neki. Ha ugyanabban a városban laktok, szerintem felesleges. Ha albérletről van szó, akkor a tulajdonosnak úgyis van pótkulcsa, szükség esetére. Ráadásul lehet, hogy nem is nézné jó szemmel(bele se menne), hogy egy számára is vadidegennek legyen potenciálisan bejárása a lakásába (az én bérlőim mindig megkérdezték, hogy kaphatnak-e x időre, mert valaki jönne hozzájuk/hozzájuk költözne, de ilyet, hogy bárkinek legyen a biztonság kedvéért bejárása...igen, a tulajnak!)

2019. szept. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!