Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy észrevegye...

Mit tegyek hogy észrevegye nem vagyok már gyerek és nem vagyok gyerekes "gondolkodású"?

Figyelt kérdés

Szüleim külön élnek négy éves korom óta,anyával nőttem fel.Ő elment a pasijához Németországba költözött.Nem volt más választásom,segítséget kértem apától...

Nagyon ritkán találkoztunk kisoromban, szóval alig ismerjük egymást...

Most költözünk egy albérletbe,mert ő külön megy az élettársától én meg egyedül éltem.Szeretném megismerni jobban mint apámat stb.25 éves vagyok,én fordítóként dolgozom (otthonról) mellette most kezdek Pszichológia szakon az ELTE egyetemen...

Azt mondja rólam hogy gyerekesen gondolkodom, mert neki van 25-28 éves beosztottja és barátnője van (bocsánat hogy szingli vagyok),esküvő volt és saját lakásra hajtanak...Ma azt mondta nem látja az akarást bennem...Akkor nem is jelentkeztem volna egyetemre ha nem akarnék előre jutni.Persze idővel saját lakás stb,de a jelenlegi fizetésből ez nem megy. Azzal jött hogy látni akarja a bankszámlakivonatot hogy mennyi fizetést is kapok meg ilyen dolgokkal...Nagyon rosszul esik és fáj hogy nem veszi észre hogy nem az 4 éves kislány vagyok aki anno ott maradt az anyjával (így határozott a bíróság),szeretném ha észrevenné hogy 25 éves,felnőtt vagyok,dolgozom,mellette most majd tanulok.Se akárhányszor egy légtérben vagyunk még beszélgetni sem tudunk nagyon sajnos,egyszerűen csak csendben ülünk. Próbáltam többször felhozni témát, de pár szó után annyi az egésznek...Ma is miután (haza dobott engem kocsival) találkoztunk és takarítottuk a lakást ahova beköltözünk,az úton ez volt a téma a végén hogy én gyerekesen gondolkodom és hogy a beosztottjai így meg úgy...Nekem ez nagyon fáj,próbálok megfelelni neki,de már nem tudom mit tegyek hogy "megfelelő" lánya legyek amit elvár...Miután feljöttem a lakásba elkezdtem sírni megint...Egyszerűen tanácstalan vagyok...



#gyerek #apa #családi kapcsolat #apa gyermek kapcsolat
2019. szept. 8. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem költöznék össze vele így. Mi az, hogy látni akarja a számlakivonatot? Nézegesse a beosztottjai kivonatát, ha annyira akarja, de az enyémet biztos nem látná. Irányításmániás, az a baja.
2019. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg tőle, mitől tartana felnott(es)nek Teged. Szerinte mit kéne tenned ahhoz, hogy elegedettseget válts ki belőle?
2019. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Tipikus nárcisztikus apa
2019. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Ha haladni akarsz az életben miért olyan szakra mész amivel nem érsz semmit? Az ilyen himihumi bölcsészszakok csak időtöltésnek jók.


Ha meg felnőtt vagy ne költözz össze vele, menj saját albérletbe.

2019. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4, te jobban tetted volna, ha meg sem szólalsz. A pszichológus nem bölcsész-szak... okoska.
2019. szept. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne költözz össze véle,mert nem fogod bírni.És hogy megváltozzon arra szinte semmi esély.
2019. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Én nem is értem,minek költöztél vele össze. Bárhol lehet találni albérlőtársat, aki nem néz óvodásnak.
2019. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy látom ez (a sajátod) jó esettanulmány lesz a szakodhoz. :(


Szerintem fogtok hasonlókról tanulni, de az mindenképp jó, hogy ott (az egyetemen) lesz kitől szakmai tanácsot kérni... és támogatást kapni...

...mert azt biztosan mondom, hogy nem vezet jóra, ha az elvárásainak akarsz megfelelni.


Felnőtt vagy. Ha az az elvárása, hogy ne legyél gyerekes, kezd azzal, hogy felnőttként kezeled magad is, és nem próbálsz megfelelni bármely ismeretlen elvárásainak. Mert adott kérdés szempontjából ő idegen neked.

Felnőttként egyébként sem más elvárásainak kell megfelelned, hanem közösen alakítani környezeteddel a kapcsolatokat. Egyenrangú vagy, csupán arra/azokra kell jobban odafigyelned akik tapasztalatát saját fejlődésed javára tudod fordítani... te azt is a saját értékelésed szerint.

2019. szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
100%
A kedvenc embertípusom, aki "ne legyél gyerekes" felkiáltással akar ráderőltetni olyan dolgokat, amiket csak gyereki státuszban tartunk normálisnak. Felnőtt embernek nem nézegetjük a bankszámláját. A gyerekes vagy valójában azt jelenti, hogy ő gyerekként, alárendeltként akar kezelni. Nem te vagy az, hanem ő akarja, hogy az legyél. Ha valójában hiteles lenne amit mond, akkor úgy akarna segíteni rajtad, hogy motivál a céljaidban, illetve igyekezne minél nagyobb teret adni, hogy gyakorolhasd az önálló, határozott döntéshozatalt. De a leírásodban ugyebár éppen az ellenkezőjén ügyködik.
2019. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!