Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/185 anonim ***** válasza:
60%

Igen, jogod van csak nagymamának lenni, ahhoz nincs jogod, hogy beleszólj a gyereknevelésbe.

Ha a lányod meg takarítónőt akar, majd fizet egynek.... ha pedig neked lesz szükséged valamire pl ápolónő, takarítónő, majd fizetsz egynek.



Tudod, attól, hogy segítesz még nincs jogod beleszólni a gyereknevelésbe.

2019. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/185 anonim ***** válasza:
65%

Komolyan nem értem mi a jo eget kell egy gyesen/gyeden levő nőnek segíteni. Nincs eltörve a keze, lába, nem mozgássérült, nincs agyhoz kötve. Mit nem tud megcsinálni? Na és amit nem tud, azt miért is nem csinálja meg a férje? Baxus egyedülálló anya voltam nullá segítséggel, apuka lelépett meg a terhesség alatt, de senki segítségére nem szorultam.

Igen, legyél csak nagymama. És ha ilyen cukimuki a lányod, akkor abbolnisnaz a fajta, aki havonta egyszer egy órára beül hozza kávézni, de soha nem vigyáz a gyerekre

2019. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/185 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell menned segíteni, hisz nem kötelezettséged.

Mikor terhes volt természetes hogy segítettél, de ő sem megy át hozzád vasalni,főzni, stb.

Szerintem hülyeséh hogy 2 hétig nem láthatod az unokád, de ók tudják. Valahogy bírd ki ezt a kis időt.

2019. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/185 anonim ***** válasza:
72%
Sose értettem ezt a “csak akkor segítek, ha utána életed végéig úgy ugrálsz, ahogy én fütyülök” mentalitást, akkor inkább nem kell a segítség.
2019. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/185 anonim ***** válasza:
35%

Hülyeség

Ők tudják *

2019. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/185 anonim ***** válasza:
67%
Első gyereke születik. Amikor először terhes voltál, te nem paráztál rá mindenre? Beszéld meg vele a dolgot, és tartsd szem előtt, hogy nem kiírni akar az életéből, csak meghitt családi két hetet szeretne.
2019. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/185 anonim ***** válasza:
67%
"Sose értettem ezt a “csak akkor segítek, ha utána életed végéig úgy ugrálsz, ahogy én fütyülök” mentalitást" Én meg sosem értettem ezt az "ugorj ha füttyentek hogy segítség kell, de egyébként kuss a neved" mentalitást.
2019. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/185 anonim ***** válasza:
81%
Hat azert egy nagymamat oda szoktak engedni latogatni. Az még oké h minden rokonsag ne menjen, de a legközelebbiek igen. Furi. De azert békesség legyen köztetek!
2019. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/185 anonim ***** válasza:
77%
Ne legyél hülye! Tartsd tiszteletben a lányod kérését, ez most neki frissen szülten nagyon fontos, és akkor takaríts, ha kedved van hozzá. Ha nincs, akkor ne. De ne az legyen a fizetség a munkádért, hogy bármikor jogot formálsz a betoppanásra. Ez zsarolás.
2019. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/185 anonim ***** válasza:
79%

Nyugi, ez most egyúj trend.

Rokonságomban 1 hónap volt a kitiltás.Egyik nagyszülő SEM mehetett, ifjú szülők édestestvére SEM mehetett.

Amúgy jogod van.

Nálunk sem ugrál egyik nagymama sem azóta. (Én csak nagynéni vagyok sztoriban.)

2019. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!