Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy szülő megszakítja a kapcsolatot a gyermekével?

Figyelt kérdés
Számomra ez felfoghatatlan, de mégis gyakran hallok ilyet. Vannak szülők, akik politikai vagy vallási nézetkülönbségek miatt nem engedi be a lakásukba a gyereküket, vagy kitagadják, mert más a szexuális beállítottságuk. Én régen azt hittem, hogy ilyesmi csak kis falvakban, iskolázatlan szülőknél fordul elő, de olyan sokat hallok hasonlókat mostanában, még jómódú családok esetében is, hogy valószínűleg sokkal gyakoribb, mint gondoltam. Nektek mi a véleményetek erről?

2019. szept. 12. 00:40
1 2
 1/12 Savlekotő ***** válasza:
91%
Soha nem tenném,de sok szülő azért szül mert elvárás,nyomás,vagy a gyerek csak pénzforrás,vagy egy pipa a listán,és rajta vele akarják kiélni a saját meg nem élt vágyaikat,ha a gyerek nem báb és nem ugrál ahogy az ilyen fütyül mehet a kukába, sok ilyet láttam látok bár ezeknél a gyerek járt jobban h ki lett úgymond tagadva nyugodt életük lett, de ezeket így neveltek h a gyerek tárgy tulajdon stb,ezt a sérült mintát látták,gyereket nem érdemelnek,nyelték volna le őket is anno.
2019. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
A zöm nem is ez, amit írsz, hanem olyan apák, akikben nem alakul ki a szülői érzés, már 1 éves kor előtt vagy a várandósság előtt elhagyják a családot.
2019. szept. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

* várandósság alatt


:) Vicces lett így.:))

2019. szept. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Ismerek párat. Általában válás után az apuka "elfelejti" a gyerekeit. Olyat is láttam, hogy kitagadtak valakit, teljesen hülyeség miatt. pl. nem azt vette feleségül, akit a szülők szerettek volna. Egyébként nem volt semmi gond a feleséggel, csak ők másra gondoltak.
2019. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg nem ritka. Nálunk a rokoni körben 2 ilyen család is van, mindkettőben az anya dobta el a gyerekét még egész kicsi korában. Az a híres anyai érzés valahogy nem alakult ki bennük..

Igaz, ez nem teljesen az a szitu, mint amit a kérdésben felteszel, de bizonyos szempontból még annál is rosszabb szerintem.

2019. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Elég gyakori. Mondjuk az én szüleim valamennyire tartják velem a kapcsolatot, de szerintem nem normális hogy ha én nem keresném őket akkor 3-4 hónaponta beszélnénk egyszer telefonon. Mindez azért mert (apám részéről nem tudom, ő csak elhagyott) nem vagyok olyan vallású mint anyám és egy olyan emberrel költöztem össze aki szerintük nem nekem való.

Szerintem is ahhoz van köze amit az egyik válaszoló írt, hogy a gyerekükre nem tekintenek önálló emberként. Úgy képzelem el, mintha születésem előtt lett volna egy forgatókönyv a fejükben, hogy milyen nemem lesz, mennyire fogom szeretni őket, mit fogok dolgozni, hány évesen szülök unokát stb. Minden ami ettől eltér csak csalódást okoz nekik és nem is adják meg az esélyt arra, hogy megismerjenek és szeressenek.

2019. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Nagyapám 6 évesen hagyta ott apámat nagyanyámmal, mert új életet kezdett egy másik nővel. Soha nem érdekelte igazán mi van apámmal, inkább apám próbálta keresni. Engem egyszer látott mikor elvittek szüleim dédimhez és ő is ott volt. Húgomat soha nem látta. A második házasságából van egy gyereke, vele tartja a kapcsolatot, ahogy a nagybátyámmal mi is.

Tehát nem is annyira kitagadta, csak simán magasról tett apám fejére. Egy idő után apám se kereste, mert féloldalúan nem lehet egy kapcsolatot fent tartani.

2019. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Apám cigány ember. A szülei annak idején egy cigánylányt szántak neki, de apám hazavitte a kékszemű, fehérbőrű anyámat. Apámat elkergették a családból. Na, én emiatt nem ismertem soha a nagyszüleimet.

30N

2019. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
A szülők a jehova tanúi (szándékosan kis betűvel)szervezethez tartoztak.A gyerekek amikor betöltötték a 18 évet,kiléptek a szervezetből.A szülők többé nem álltak szóba velük.
2019. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én apám megszakította velem és testvéremmel a kapcsolatot, mikor kB 10 éves voltam. Lett új nő, a kölykök meg gondolom útban voltak. Azután lett számtalan új nő, de mi továbbra sem voltunk érdekesek. Pénzt követelhet a bíróság, de látogatást nem. :) így ő ezzel nem is foglalkozott.


Tettem pár próbálkozást, hátha szóba áll velem később, de le se sz.r. Pedig diplomás, sikeres, normális ember vagyok, semmi probléma nincs velem, szóval nem egy utolsó bunkó tróger vagyok, aki a család szégyene vagy ilyesmi. És Budapestiek vagyunk, nem vidéki elmaradott térség vagy ilyesmi.


Én se értettem meg soha, hogy miért ilyen.

2019. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!