Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sosem fogok tudni igazán...

Sosem fogok tudni igazán megbocsájtani anyának? Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Anyám régen sokat bántott. Teljesen indokolatlan helyzetekben is ütött, vert. Olyanokra kell gondolni, hogy pl. a templomban ha nem énekeltem elég hangosan, akkor megszorította a kezemet úgy, hogy a körmeit bele nyomta.. igen, ezt a templomban. Vagy pl. féltem kis koromban a kutyáktól. Egyszer az egyik rokonhoz amikor mentünk, megijedtem nagyon a kutyától aki jött felém, és inkább kinyitottam a kaput, amin kifutott a kutya. Egy ideig nem is jött vissza. Mondta a rokon is, hogy nem baj, visszajön 1-2 óra múlva. Erre anyám úgy elvert később, hogy lila foltok voltak a fenekemen.

Tehát itt abszolút nem a nevelő jellegel adott pofonra kell gondolni. Kapva kapott minden mondvacsinált alkalmon, amikor üthetett.

Amikor iskolás lettem, mondani sem kell, hogy konkrétan mindenért jött a pofon, nevelő célzattal.

De ezeken kívül sok eset van amikor nem is igazán tudhatok. A napokban mesélte a papám, hogy volt olyan is, amikor még ő dolgozott, akkor a mama telefonált neki be, hogy jöjjön haza, mert ver engem az anyám (ekkor kicsi voltam nagyon, a papáéknál voltunk épp).


Ahogy teltek az évek ez végülis abbamaradt, utoljára 7-8 éve üthetett meg, de én egyszerűen nem tudom ezeket neki elfelejteni. Ez normális dolog? Sokszor jutnak szembe ezek a dolgok, ilyenkor nagyon dühös tudok lenni rá. Sokszor azon gondolkozok, hogy bárcsak most ütne meg, most már meg tudnám védeni magam, és szana szét törném a kezét.

Egy olyan düh, és harag van bennem, ami nem csillapodik, pedig ezek a dolgok már nem mostanában történtek.



2019. szept. 12. 20:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%
Elhiszem a fájdalmadat, de ahogyan tudsz bocsass meg neki és lépj tovább, mert látod a harag, haragot szül. Megmérgezed magad vele. Jobbulást!
2019. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Normális dolog, hogy nem tudsz megbocsátani. A kérdés, hogy szereted-e őt ennek ellenére is? Mert ha nem, arról sem tehetsz, és érthető is.

"Sokszor jutnak szembe ezek a dolgok, ilyenkor nagyon dühös tudok lenni rá. Sokszor azon gondolkozok, hogy bárcsak most ütne meg, most már meg tudnám védeni magam, és szana szét törném a kezét."-sokszor én is ezt érzem a nevelőapámmal kapcsolatban, de már késő.

Sajnálom, hogy ezek a dologk megtörténtek veled, a legtöbb, amit tehetsz, hogy bebizonyítod a gyerekednek, gyerekeidnek, hogy te milyen jó anya/apa leszel.

2019. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

szerintem egyszer keverj le neki egyet


de rendesen


aztán minden létező kapcsolatot megszakítanék

2019. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
Én azt gondolom, hogy a megbocsátás nem a másik felett gyakorolt kegy, hanem a saját lelki terhedtől való megszabadás. Tehát ha úgy döntesz, megbocsátasz, azzal elsősorban magadnak teszel jót. Egyedül viszont jó eséllyel nem fog menni. Szükséged lesz lelki vezetőre. Ez lehet pszichológus, vagy a hited szerinti spirituális vezető. (pap, lelkész, rabbi, stb.)
2019. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Hát hogyne lenne normális! Nem is értem, hogy merülhet ez fel benned kérdésként! Súlyos bántalmazások sorozatát követte el ellened gyerekkorodon át végig! Köztörvényes bűncselekmény, ami miatt többéves börtönbüntetést kellett volna kapnia. Egyetlen egyet kell tenned: Minden kapcsolatot megszakítani vele, számodra nem él. A temetésére se menj el, és hogy ne gondoskodj róla, az nem is kérdés!
2019. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
69%

Nagyon sajnálom! Minden jogod megvan arra, hogy dühös légy. A gyermekkori abúzus rengeteg mentális problémát okozhat felnőtt korban. A depressziót kezdve, a szorongásos át, különböző agressziós problémáig. Ahogy az első válaszoló mondta, az erőszak erőszakot szülhet. Javaslom keress fel egy jó terapeutát aki segít feloldani benned a feszültséget, csillapítani a haragod már csak azzal is, hogy valakinek kiöntheted a szíved.

Ha nem kapsz segítséget, az állandó düh csak felemészt téged.

2019. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
51%

Sajnálatos..De a karma úgyis ott lesz:).

És hogy megbocsáts neki. az már a te dolgod,döntésed:D

2019. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%
Ez teljesen normális. Elhiszem,nagyon rossz érzés lehet. Még jó pár évig emlékezni fogsz rá sajnos. Szakíts meg mindent kapcsolatot vele,és próbáld elfelejteni. Ha gondolod,düh levezetés képpen boxolj.
2019. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
9%

"(ekkor kicsi voltam nagyon, a papáéknál voltunk épp)."

Milyen kicsi voltál?

2019. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%
Próbáld megbocsájtani neki. Ennek ellenére a későbbiekben többször fájdalmas emlék lesz. Hasonló cipőben jártam, de nem is gondoltam, hogy idősebb koromban mennyire nem tudom mégsem elfelejteni. Ma már az én segítségemre szorul, ellátom, de az emlék megmarad.
2019. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!