Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam fe, hogy...

Hogyan dolgozzam fe, hogy édesapám meg fog halni?

Figyelt kérdés

Szenvedélybeteg, amióta megszülettem. 9 évesen szüleim elváltak, azóta kb évte 2x szer látom, és akkor se sokat, nem keres. Már nagyon a végét járja, a mája nagyon a végét járja. Igazából bármikor meghalhat, de még évekig is húzhatja ha “szerencséje van”. Minden nap sírok, hogy nekem miért nem lehet normális apám. Mit tegyek hogy ezt fel lehessen dolgozni?

Nem szeretnék sajnálkozó üzeneteket kapni, mert nem ez a célom egyáltalán.

17/L


2019. szept. 13. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megértem,hogy szomorú vagy. De sajnos ezt neked kell feldolgozni. Készülj fel lelkileg.
2019. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Erre nem nagyon lehet lelkileg felkészülni.

Ahogy a pszichológia mondja, hogy a gyászmunkát el kell végezni. Annyi van, hogyha "várható" a haláleset, akkor már az érintett személy életében elvégezzük a gyászmunka egy részét, így kevésbé megrendítő a halál, mintha nem számítasz rá és egyszercsak a rendőr kopog az ajtódon.


Nekem édesanyámmal kiváló és bensőséges volt a kapcsolatom, azaz nem csak évi 2-3 alkalom. Egy többgenerációs házban éltünk. Aztán az én 21 éves koromban rákkal diagnsztizálták. No a legmegrendítőbb ezzel volt szembesülni, hogy halálos beteg. 4 évvel később halt meg, mie ez bekövetkezett, már a hozzá való kötődésem lelki helyén egy jobbára kiégett kráter volt. Rossz volt, amikor meghalt, de a halála mégiscsak egy hosszú folyamat beteljesedése volt, mivel szeglnyt még életében jófomán elgyászoltuk azzal, hogy folyamatosan éreztük és ő is érezte a vég közeledtét. Ha ereje teljében hal meg úgy, hogy senki sem számít rá, valószínűleg sokkolóbb lett volna.


Neked is ennyi "előnyöd" van, már ha ezt lehet előnynek nevezni, hogy számítasz rá.

2019. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Hazajöttem külföldről látogatóba, ránéztem anyámra, és láttam, h 2 év múlva halott lesz, ha így folytatja. A tinta miatt. Nem lett igazam! 2 hónap múlva halt meg. 44 éves volt.


Erre nem lehet készülni, és soká fog tartani feldolgozni.


Ha érdekel, mi segít a feldolgozásban, írj privátot.

2019. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Részvétem mindenkinek, legyetek erősek!

Köszi mindenkinek, remélem nem török össze, ha megtörténik

2019. szept. 13. 23:00
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Sajnállak, de kitartás. És én hogy dolgozzam fel, hogy nincs káros szenvedélyem, és mégis meg fogok halni fiatalon??.
2019. szept. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt el kell fogadni.Majd túl leszel rajta.
2019. szept. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha évente 2x látod nem lesz olyan nehéz. Az enyém decemberben halt meg, évekig néztem ahogy napról napra teszi tönkre magát. Mindent megpróbáltunk, sikertelenül. Túltettük magunkat rajta, te is túl fogod. Most azt hiszed, hogy milyen nehéz lesz, de nem.
2019. szept. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak maga a tudat, hogy mindenkinek ott van az apja, akivel megy ide-oda, látni a boldog nyaraló családokat..nagyon rossz.

Kitartást mindenkinek

2019. szept. 14. 13:00
 9/13 anonim ***** válasza:

hát nem igen érdeklődik irántad, így nem értem miért siratod. Hidd el megértelek, mert nekem is ilyen az egyik szülőm, de mivel nem keres így még egy könnyet sem ejtenék érte. Te is nem azt sajnálod, hogy nincs apukád, hanem szimplán magadat sajnálod. Ezzel nincs is semmi baj,de ne ess ezzel túlzásba.

Ne azt sajnáld, hogy mid nincs, mert őszintén senkit nem fog érdekelni a könnyed(tapasztalatból mondom), azzal foglalkozz, hogy mid van.

2019. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Évente 2x látod. Bocs, nem akarok paraszt lenni, de sokkal rosszabb lenne, ha egy szerető apukát veszítenél el, aki mindig ott volt neked és imádtátok egymást.


Viszont egy alkoholista apa, akit évente 2x látsz...


Tudom miről beszélek, apám szintén alkoholista, azelőtt évente 1x láttam (ha mentem hozzá), most már 3 éve nem láttam. Azt sem tudom mi van vele és nem is érdekel. Próbáltam rajta segíteni, amikor nem volt pénze kajára (érdekes, piára mindig volt), a feleségem főzött-sütött neki, aztán abbahagyta, amikor mindig az volt a válasz, hogy :"én ezt a kaját nem szeretem".

Még a csekkjeit is be akartuk fizetni, mert úszott mindennel.


Azóta nem láttam, amikor egyik szombaton úgy gondoltuk, hogy elvisszük kajálni és bevásárolni, aztán közölte, hogy ne menjünk. Azóta sem megyünk.


Inkább koncentrálj anyukádra, a nagyszüleidre, azokra, akik szeretnek és akik megérik a fáradságot és azt, hogy törődj velük! Apádnak nem vagy fontos, szemmel láthatóan.

2019. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!