Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anyám ne...

Mit tegyek, hogy anyám ne tudja meg ezt? 16l

Figyelt kérdés

Vannak problémáim, amiket nem akarok vele megbeszélni. Így is bolondnak tart. Végül arra jutottam, hogy amint lehetőségem lesz elmegyek a kollégiumi pszichológushoz, viszont az a baj, hogy erről bizonyos esetekben értesítik a szülőt, és félek, hogy nálam is ez lenne. Anyám meg még van győződve arról, hogy pszichológushoz csak bolondok járnak,vagy a másik variáció az, hogy milyen szégyen lenne, ha mások tudnák, hogy valami bajom van. Egyszóval kifejezte elég figyelmeztetően, hogy ne menjek. Nekem pedig azt hiszem szükségem lenne arra, hogy valakivel beszéljek szemtől szembe, szóval ezen már lehet nem segítene a lelkisegély vonal.


Szerintetek mit kéne tennem? 16l(októbeben 17 leszek, azt hogy mi bajom van itt nem részletezném inkább.)


2019. szept. 13. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Keress egy magánpszichológust, őt titoktartás köti, ha nem akarod, nem kell, hogy anyád megtudja.
2019. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben elmennék a kollégiumi pszichológushoz. És rögtön az elején közölném, hogy nem szeretném, ha ezt elmondaná az anyámnak. Az én pszichológusum annak idején megkérdezte, hogy azok közül, amit elmeséltem, mit mondhat el anyámnak. Merthogy beszámolási kötelessége volt.
2019. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Fogod magad és elmész. Nem véletlenül van a koleszban pszichológus, nálunk is volt és elég sokan el is mentek hozzá időnként.

Anyád részéről meg baromi szomorú, hogy az a legnagyobb baja, hogy mások mit szólnak, és nem az, hogy a lánya segítségre szorul és azt minél előbb meg is kapja.


Az se érdekeljen amúgy, ha megtudja. Hadd tudja meg, majd lecseng nála úgyis. A legfontosabb a te lelki békéd és egészséged és nem az, hogy ő mit akar.

2019. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Igen, első, egy 16 éves általában lazán kicsengeti a maszek pszichológus árát...


Kérdező, vannak esetek, amikor köteles éretsíteni kiskorú esetén a szülőt, de ez ritka. Akárkihez mész, pont ugyanaz vonatkozik rá, szóval bátran menj a suliéhoz.

2019. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

A pszichológusokra - mindegy, hogy kollégiumi vagy magán - titoktartási kötelezettsége van, kivéve néhány egész ritka esetet.

Nyugodtan menj el a kollégiumihoz, ha úgy gondolod, szükséged van erre.

Anyáddal meg ne törödj, aki ilyen szinten van, annak nem számít a véleménye. Megakadályozni eleve nem tudja, hogy segítséget kérj!

2019. szept. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el a pszichológushoz, beszélj vele a problémádról és mondd el azt is, hogy édesanyád mit gondol ezzel kapcsolatban! Ha nem együttműködő a szülő, akkor csak abban az esetben értesíti, ha nagyon nagy baj van (szuicid hajlam, gyógyszeres kezelés szükségessége) - ha csak megbeszéled vele a gondolataid, problémáid, arról nem fog tudni az édesanyád.
2019. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha teszem azt, öngyilkos hajlamaid vannak azt elfogja mondani anyádnak, hisz erről szerintem jobb ha tud egy szülő. De pl. a beteges szexuális szokásaidról, vagy vágyaidról nem fog neki beszámolni, mert egyáltalán nem rá tartozik.
2019. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Nyugodtan menj el a kollégiumi pszichológushoz! Értesítési kötelezettsége csak abban az esetben vagy a pszichológusnak -legyen az akár kollégiumi, vagy bármilyen- ha öngyilkos gondolataid vannak, drogozol/alkoholt fogyasztasz vagy terhes vagy.
2019. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Nincsenek barátaid? Én velük beszéltem meg. Ők is elmondták és ìgy nem voltunk egyedül a bajban. Elég komoly problémaim voltak.
2019. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Savlekotő ***** válasza:
62%
Anyád a tipikus buta szülő,inkább nyomorodjon meg a gyereke csak meg ne szólják h segítséget kér bravó,és ma ezek szaporodnak többségben pusztán juttatásért,menj el nyugodtan,nem köteles informálni anyukát mivel titoktartás is fogadott,Anyád helyébe azt szégyellném h neked mással kell beszélni bármiről mert ő nem viselkedik anyaként.
2019. szept. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!