Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Joggal van ennyire kiakadva...

Joggal van ennyire kiakadva az anyukám?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Az anyukám baromira félt, alig engedi hogy egyedül csináljak valamit. Ha egyedül megyek valahova akkor mindig azon pörög hogy velem mi van, mindig tájékoztatnom kell mindenről. Azt sem engedi hogy magamtól főzzek valamit. A saját bankszámlámról ha költök akkor már egyből rossz vagyok (a 8.-os ballagási pénzem van rajta) ő mondja meg hogy mire kell gyűjtenem. Folyton azzal jön hogy nem is szeretem és csak akkor jó ha valamit vesz vagy pénzt ad nekem. Én pedig csak szeretném a saját életemet is élni és önálló lenni, nem szeretnèk 0/24-ben a szüleimmel foglalkozni. Az önbizalmamat is teljesen el tudja venni hogy ilyeneket mond, mert rossz érzést kelt bennem hogy miattam megy a cirkusz. Szeretnék saját élményeket, saját tapasztalatokat, kudarcokat. Nagyon jól tudom érezni magam ha néhány baráttal hülyülünk, vagy elmegyünk kajálni, de velük is csak úgy enged el hogy húzza a száját mert valószínűleg félt hogy valami bajom esik nélküle vagy a barátaim bunkók lesznek velem. Most tényleg én vagyok a rossz amiért így gondolkodok és joggal van kiakadva az anyukám vagy joggal zavar már ez az egész?

2019. szept. 14. 13:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rossz kategóriába írtam ki
2019. szept. 14. 13:26
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Anyukád elfelejtette hogy már nem vagy kisgyerek. Nekem 10-15 éves gyerekeim vannak, de előfordul hogy csak tippelni tudok merre kószálhatnak, persze pár száz méteres körzetben. Főzni meg azt főznek amit akarnak, amit találnak, és elég gyakran mondom a nagynak hogy "kisfiam! Azt csinálsz amit akarsz" Zsebpénzükből is azt vesznek amit akarnak, legfeljebb ha hülyeségre költötték, utólag vakargatták a buksijukat hogy nem valami jó üzletet kötöttek, dehát ebből tanul a gyerek.

Jót akar neked anyukád, de természetes hogy kezdesz kicsit leválni róla. Inkább te gondolod jól mint ő, kicsit túlfélt téged. Engem nagyon visszafogtak, meg is volt a hátránya, én sokkal szabadabban hagyom a gyerekeimet.

2019. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagy rossz. Ilyen a tinikor. Meg kell vívni a harcokat. Úgy látszik, anyukád nehezebben fogadja el, hogy már nem kisgyerek vagy. De ne hagyd magad.

Apukáddal egyébként mi van? Ő nem állítja le anyukádat, ha túlzásba esik.

2019. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat! Megnyugodtam :) Az apukám látszólag jobban hagyja hogy önállósodjak, annyira nem aggódik értem, de nem csinál semmit amikor az anyukám ilyen pillanatában van.
2019. szept. 14. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Anyukád nem akar rosszat,csak nem tudja elfogadni,hogy felnőtt a kisfia.Türelem,eljön az azidő is.
2019. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Óóhh, 16 éves vagy! Ez nagyon jó hír, így végre mehetsz diákmunkázni, igaz még csak szülői engedéllyel. Jó munkát hozzá! 😊


A saját pénzedet pedig már arra ktöd, amire csak akarod, anyud meg nyafizhat utána, amit csak akar 😊

2019. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A helyes eljárás:


1. ha elmégy valahova akkor magadtól előre jelzed, hol leszel, kivel és mikor érsz haza. Ez olyan mint a jollyjoker és nagyon fog szeretni érte az anyukád (viszont ebben az életkokrban még megmondhatja, hogy mit csinálj)

2. Ha költeni akarsz, akkor jelzed neki, hogy te ezt és ezt szeretnéd megvenni. Azaz nem utólag tájékoztatod hanem előre,


Egyébként meg úgy, ahogy ide ezt ki tudod írni el tudod neki is mondani. Biztos lehetsz benne, ha többet kommunikálsz vele nagyobb lesz irányodba a bizalom. Az is fontos, hogy ismerje a barátaidat, tehát mutasd be neki alkalmasint, nem direkt bemutatkozásból, hanem mondjuk egy buli előtt nálatok találkozzatok.


Tehát legyél proaktív (ne utólag tájékoztass, hanem előre és magadtól és nem nyaggatásra). Ha férfi akarsz lenni, akkor viselkedj férfiasan, aminek nagyon fontos része, hogy anyukáddal maximális megértéssel és udvariassággal bánsz. Figyelsz arra amit mond és kikéred a véleményét. Ha ez így lesz, akkor sokat fog javulni a kapcsolatotok.

2019. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Savlekotő ***** válasza:
100%
Igy készül a cicin lógó mama fia,ha eszed van 18 évesen tiplizel Mamma mellől v 40 évesen is ő dirigál..
2021. jan. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!