Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baratnomet neha pofonvagja az...

Baratnomet neha pofonvagja az apja es szerinte ez normalis. Mit csinaljak, hogy valtozzon?

Figyelt kérdés

En ugy gondolom, hogy ez nem normalis!

De a legmeglepobb szamomra az, hogy a baratnom ezt teljesen normalisnak gondolja. Azt mondja, hogy igaza van az apjanak, mert ot igy lehet megnevelni.

Szerintem senkit sem kell megfelemlitessel, utesekkel nevelni.

Nem gyakran uti meg, csak akkor, mikor valami hulyeseget csinal kap egy pofont. De itt sem nagy dolgokra kell gondolni, hogy ellop valamit vagy ilyenek. Igazabol egy jo tanulo, rendes lanyrol van szo, otthon mindig o mosogat, mos, tereget, takarit.

Ugy gondolom, hogy ez kesobb is kihathat az eletere, akar a parkapcsolatarol is.

Mert o azt mondja, hogy amugy egy kedves ember es ugy erzi, halaval tartozik neki.

Mit gondoltok errol? Nekem mit kellene tennem, hogy belassa, ez nem jo?


2019. szept. 14. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy ez a Stockholm-szindróma: a bántalmazott elkezd kötődni a bántalmazójához, mert csak úgy tudja elviselni. Ha a barátnődet tényleg nem zavarja, akkor nem hat ki a felnőtt életére, csak nehogy ő is verje a gyerekét, de nála valószínűleg súlyos önbizalomhiány áll fenn, értéktelennek gondolja magát, úgy gondolja, hogy ő csak verést érdemel. Nehéz kérdés, hogy szembesítsünk-e valakit valamivel, ami tulajdonképpen kiszúrja a szemét, de ő mégse akarja látni. Odalenne az apja tökéletességébe vetett hite, vagyis a biztonság.
2019. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
79%
Szerintem a testi fenyítés nem normális. Csak rombol. Van más módja is annak, amit az apja át kíván adni neki.
2019. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

"Azt mondja, hogy igaza van az apjanak, mert ot igy lehet megnevelni."


Ez szerintem abszolút rossz gondolkodásmód.

2019. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Lehet van köztük valami
2019. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Barátnőd a manipulált lét mintapéldánya. Innen elég nehéz felrázni.
2019. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
84%
Nem vagyok nagyon benne ebben a témában de szerintem csak el akrja hitetni masokkal és magával hogy ez igy van rendjén vagy esetleg már fél is az apjától de közben szereti is
2019. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Savlekotő ***** válasza:
87%
Naná hogy normálisnak érzi hisz ebbe nőtt fel, ebbe él ,nincs más viszonyítási alapja,szerinted miért van az hogy az erőszakos apákkal családi mintával rendelkező nők választanak 90% ban erőszakos társat? Pusztán pszichológia...
2019. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na igen, pont erre gondoltam en is, hogy majd ha elkoltozik(egyebkent o nem is gondolkodott egyetemi kollegiumon, o otthon akar maradni a tanulmanyai alatt, meg igy is), lesz egy parkapcsolata, akkor lehet, hogy egy ilyen kapcsolatba bonyolodik. Es fel sem fogja ismerni, hisz neki ugye ez a termeszetes.

Azert faj ez nekem annyira, mivel en is az o helyzeteben voltam/vagyok. Csak engem nem fizikailag bantalmaznak,hanem verbalisan. Igy gondoltam jobban tudok ra hatni, ha tudja, hogy tudom mit erez. De nem. Ebbol az jott le neki, hogy az en helyzetem sokkal rosszabb a , mint az ove.

2019. szept. 14. 22:55
 9/16 A kérdező kommentje:
Marmint nem csak azt mondtam el, hogy hogyan beszelnek velem, hanem azt is, hogy elotte en sem gondoltam azt, hogy az o hibajuk lenne, csak magamat hibaztattam.
2019. szept. 14. 22:57
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem normális,de te semmit se tehetsz.

A barátnőd annyira kötődik azz apjához,hogy saját magával is elhitette,hogy ő rossz és rendjén van,ha az apja lezavar néha egy pofont.

2019. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!