Igaza van anyanak?

Figyelt kérdés
Eleg sokat veszekszunk, ugyanolyan termeszetuek vagyunk es igazabol se o se en nem engedunk. 22 eves vagyok, most allamvizsgazok osszel. Nagyon sokat tanultam, emellett dolgoztam es edzeni jartam. Egy napom korulbelul ugy nez ki, hogy 5 kor felkelek, elmegyek edzeni 7 ig utana dolgozni megyek, 2 kor jovok haza es tanulok 8-9 ig. Utana mar hulla vagyok. Sot kulon fozok magamnak. Otthon lakok, semmibe se kell belefizetnem, viszont mindent magamnak veszek. Leginkabb a penzen szoktunk osszeveszni, o ugy van vele, hogy felnott vagyok, segitett nekem eppen eleget eddig es oldjam meg a dolgaim. Utoljara annyit kertem tole, hogy segitsen egy keves penzzel az angol oraim mert nem gyozom, viszont kell a diplomahoz a nyelvvizsga. O nem segit, mert en se segitek neki. Es igen borzaszto csunya de volt hogy vettem ki tole 1-2 ezer forintot, az oraimra. Termeszetesen ezek utan kaptam, hogy tolvaj stb, es csak olaj volt a tuzre. Hozzateszem, nappali tagozatra jartam, mellette dolgoztam, naponta pedig 2-3 orakat buszoztam a suli es a munka miatt. En segitenek neki, es fogok is, viszont nem abba, hogy fuvet nyirok, a foldbe kimegyek dolgozni. Ezert tanulok, ezert szeretnek kimenni kulfoldre, hogy jobb legyen, es a kesobbiekben en is tudjam segiteni oket es a tesomat. Apukam azert nem emlitem mert meghalt. Igy azt mondta, a tegnapi osszeveszesnel, soha tobbet nem fog segiteni, oldjam meg minden problemam egyedul, nem koteles eltartani, es a baratjat is ellenem forditotta. Mivel be kell fejeznem az egyetemet, gondoltam felvennek hitelt, szerintetek jo otlet? Max 300 ezerrol lenne szo..
2019. szept. 15. 07:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
82%

Diákhitel. Nem rossz ötlet.

Lopsz tőle. Ez viszont kimondottan undorító. Kérj. Ha nem ad, akkor szerezz másként. Ne lopással. Tudod így nem csoda, hogy nem kedvel.

2019. szept. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
35%
Anyukádnak van igaza. Undorító vagy, hogy lopsz tőle, holott dolgozol. Az edzés sem ingyen van nyilván, és még haza sem adsz. Pont elég, hogy ennyivel támogat, hogy nem kér pénzt a lakhatásodért, kajádért, internetedért, de neked ez sem elég. Ne járj edzeni, addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Hányok tőled!
2019. szept. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is anyukádnak van igaza. Edzeni van pénz angolra meg nincs? Ez a te döntésed volt, de ahelyett, hogy viselted volna a következményeket, te megloptad a saját anyukádat. Érdekes egy forma lehetsz te. Neked hogy esett volna, ha anyukád vesz el tőled pénzt?? Tedd össze a két mancsod, hogy nem dobott ki, miután megloptad. A bizalma feléd megszűnt, a barátja meg érthető okok miatt fordult ellened, hiszen anyukád barátja, nem a tiéd. Kapd össze magad, legyen fontossági sorrended. Picsogsz itt, mennyi dolgod van, meg milyen kiadásai.. Másnak is van, és el tudja dönteni, mi a fontosabb. És ne gyere itt ilyennel, hogy mások miatt teszed, hogy külföldre mehess, hogy tudj segíteni. Nem kell mártírkodni. Most is inkább lopod anyukádat, ahelyett, hogy lemondj az edzésről.
2019. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. Igen van keresetem (diak), 40-50 ezer forint attol fugg, hogy mennyit tudok menni (egyetemi orak stb miatt). Valoban nem ker rezsit, viszont irtam, hogy az etelt en magamnak veszem! Naponta fozok magamra, az angol oraim pedig 3500 forintba kerulnek. Es heti 2szer megyek, hogy legyen is ertelme. Szamolj mar kerlek te is csak egy kicsit. Nincsennek nagy igeim es elvarasaim, te ennyibol kitudnal jonni segitseg nelkul? Mint, irtam DIAK VAGYOK! Megis hogy valtsam meg a vilagot 40-50 ezer forintbol? :) termeszetesen, ha nem nappali tagozaton lennek, konnyebb lenne, mindemellett ha rendes fizetest kapnek.
2019. szept. 15. 07:28
 5/61 A kérdező kommentje:
Az edzes alatt a kondi berletet ertem (5900 forint diakkal)
2019. szept. 15. 07:29
 6/61 anonim ***** válasza:
72%

A lopás valóban nem egy szép dolog, de anyukád viselkedése sem az.

A tanulás egy befektetés, most ad neked X forintot nyelvtanulásra, utána leteszed a diplomát és a nyelvvizsgát, aztán kimész külföldre és onnan majd tudod támogatni 5*X forinttal.

De anyukád olyan mint egy szűklátókörű hisztis kamasz, hogy ő nem segít, mert te sem segítesz. Ha így áll, akkor vedd fel a hitelt, tedd le a nyelvvizsgát és a diplomát, utána menj ki külföldre, aztán ő meg pukkadjon meg!

2019. szept. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
37%
A te választásod, hogy ezt csinálod? A tiéd. Akkor? Az útszéli se sír, ha +bák, már bocsánat. Annyit vállalj, amennyit elbírsz. Nem siránkozhatsz egész életedben, hogy emiatt vagy amiatt valamire nem futja. Ismétlem, te döntésed. Egy tolvaj vagy, nem foglak megtapsikolni, amiért közben magadnak veszed a kaját.
2019. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:
Jolvan, kiragadtal egy reszt. Ettol fuggetlenul koszonom a velemenyed!
2019. szept. 15. 07:41
 9/61 anonim ***** válasza:
56%
Anyádnak van igaza.
2019. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
25%
Aki azt hiszi, hogy számít az angol nyelvvizsga, ha valaki külföldre megy, az még sosem járt itt. Kint élek, kb. ki lehet vele törölni, megtanulni rendesen csak úgy lehet, ha folyamatosan angol társasággal vagy körbevéve. Nem rossz persze, ha megvan, de hogy nem ettől lesz kint valakinek jó munkája, az tuti.
2019. szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!