Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehetne a jó megoldás...

Mi lehetne a jó megoldás bíróság, gyámügy bevonása nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves lányom szakítottunk az apjával,nem voltunk házasok csak együtt éltünk.Ő 15km-re lakik tőlünk,hétköznap kora reggeltől délután 17:00-ig dolgozik.Jogsi,kocsi egyikönknek sincs.A kapcsolattartás-láthatás kérdésébe nem tudunk megegyezni,de bírósághoz,gyámügyhöz nem akarunk fordúlni.Magunk közt szeretnénk megoldani.Pár hónapja már külőn élünk,azalatt nem sokszor volt a kislánnyal.De most azt szeretné ha 2 hetente hétvégén nála lenne.Én benne lennék ebbe,de azt se tudjuk hol lakik csak azt melyik városba,nem sokat voltak együtt a szakítás óta.Szerintem először megkéne vele szoktatni a helyzetet,hogy mostantól 2 hetente hétvégén az apjánál lesz,mindkét nap reggel vinni este hozni és miután megszokta utána lehetne,hogy ott is alszik.De elvárná azt is,hogy mindig én vigyem.Mi erről a véleményetek?Hogyan lehetne békésen megegyezni,hogy a kislánynak is jó legyen?
2019. szept. 15. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudtok megegyezni, akkor egyértelmű hohy a bíróságot kell bevonni.


Volt amúgy a gyerek egyáltalán valaha csak az apjával éjszaka is?

2019. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szoktatni kell! Először csak nálatok pár óra, aztán lehet nála pár óra, majd egész nap, és utána az ott alvás.

15 km nem távolság. De a gyerköcnek úgy gondolom, az a jobb, ha az apa megy érte, és hazaviszi.

2019. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Váltott 2 műszakba dolgoztunk.Mikor én délutános voltam ő reggeles,akkor ő ment érte oviba ő volt vele,ő fürdette,vacsoráztatta,altatta stb.Mikor én voltam reggeles ő délutános akkor ő vitte oviba.De egész éjszakára sose volt vele egyedül.
2019. szept. 15. 10:51
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképp kell bíróság, hogy rendesen papírozva legyen minden
2019. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ő szeretné látni a gyermekét, tehát NEKI kell megoldani az utaztatását. Nem pedig neked. Neki kell elmenni érte, és neki kell hazavinnie is.
2019. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Vigye és hozza ő a kislányt.

Én a te helyedben egy hivatalos papírt szereznék,mert másképp az ilyenből vita szokott lenni.

2019. szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ő szeretné látni a gyermekét, tehát NEKI kell megoldani az utaztatását. Nem pedig neked. Neki kell elmenni érte, és neki kell hazavinnie is."


Ez így nagyon egyoldalú. Akkor lenne benne NÉMI igazság, ha a gyerek hivatalosan az anyánál lenne elhelyezve.

De mivel nincs így, így nincs semmiféle KELL.

2019. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg nincs lepapírozva, ha akkor viszi el a gyereket, és annyi időre, amennyire csak akarja. Törvény szerint ugyanannyi joga van hozzá. Tehát gyakorlatilag ezért (is) érdemes bíróságon rögzíteni mindent. Így gyakorlatilag bármikor magához is veheti.
2019. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!