Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti csalódottak lennéte...

Szülők! Ti csalódottak lennétek, ha a gyereketek nem akarna gyereket?

Figyelt kérdés
Azt mondaná, hogy neki fontosabb a párja, a munkája és a hobbijai. Szeretne évi 2-3 alkalommal elutazni külföldre, kirándulni hetente, magával foglalkozni, és költeni a pénzt, nem pedig egy gyermekre pazarolni mindezt, hanem kiélvezni az életet.
2019. szept. 15. 16:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Én nem! Hisz az ő élete. De szerintem még túl fiatal
2019. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
És neked ez mégis miért baj? Komolyan, ezt sosem értettem, áruld már el nekem. A gyereked teljesen jól gondolkodik. Ismeri önmagát, és tudja, hogy nem akar gyereket, mégis mi ezzel a gond...
2019. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
4%
Teljes mértékben. Dühös és csalódott.
2019. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki egy egyéniség. Nem kötelező mindenkinek ugyanazt akarnia.
2019. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Leszögezném, hogy fiktív kérdés, én magam nem vagyok érintett ilyen helyzetben, de érdekel, hogy miként reagálnátok le, ha mégis ez lenne. Nem tudom, hogy a jövőben akarok-e gyereket, de anyám szeretne minimum 2-3 unokát. Ugyanakkor mivel 20 körül vagyok, és még tanulok, így nem aktuális annyira, de érdekel mások véleménye a témában.
2019. szept. 15. 17:04
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

Mindenkinek joga van dönteni a saját életéről, így egyáltalán nem lennék csalódott.


#3 Nem hiszem, hogy olyan fantasztikus génjeid vannak, amiket érdemes lenne továbbörökíteni. 😂

2019. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Az én szüleim csalódottak, pedig kicsi gyerekkorom óta ha kérdezték azt mondtam nem akarok gyereket. Egy ideig vártak, hátha meggondolom magam, vagy lesz olyan párom aki rábeszél a gyerekre. Ma már olyan pasival nem is ismerkedek, aki mindenáron akar gyereket. Mára belenyugodtak. 28 éves vagyok, ők mind a ketten 60 felettiek, elfogadják, de csalódottak.
2019. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
30%

6, a gyermek döntéshez való joga és a szülő érzései egyáltalán nem függnek össze.

Igen, én csalódott lennék, attól függetlenül, hogy nyilván nem szólnék bele a magánéletébe.

2019. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
21%
Mégis mi értelme van ilyen fiktív kérdéseket feltenni?
2019. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Felnőtt lányaim vannak ( 21- 23 évesek) A kisebbik már 17 évesen kijelentette, hogy soha nem akar szülni. Nagyobbik lányom sem ragazskodik a gyerekszüléshez, bár ő azt mondja, ha a sors úgy alakul, hogy terhes lesz akkor megtartja, de nem igazán tervezgeti, hogy anya legyen. De ő is hajlik a gyermektelen élet felé.


Én teljesen megértem őket, hogy nem akarnak gyereket. Sokszor beszélgettünk erről, és többször mondtam nekik, hogy imádom őket, de ha most lennék huszonéves semmi, és senki nem tudna rávenni arra, hogy szüljek erre a világra. Sokszor csodálkozom is, hogy akik ma szülnek azok nem látják milyen a világ körülöttünk? Vagy csak én vagyok ennyire pesszimista? ( Én hiszem, hogy a túlnépesedés, a sok rossz helyzet miatt még én is élni fogok mikor kitör egy háború) Szóval én teljesen megértem, és valahol támogatom a lányaimat, és minden fiatalt aki nem akar gyerekeket. Igazuk van

48/N

2019. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!