Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hazudnak ekkorát magukna...

Miért hazudnak ekkorát maguknak az emberek?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta nyaggat, hogy unokát akar, nagyszüleim dettó. Miközben ők rühellik őket, a testvéreimmel is úgy nőttünk fel, hogy a másik szobában CSENDBEN kellett lenni, ha nem, akkor vagy anyám vagy apám már jött megverni minket, miszerint ők csak pihenni akartak pár percet és mi még ezt is tönkretettük, hogy dögölnénk meg. Szóval hazaértünk az oviból/suliból és néma csendben egymást néztük, nevetni se szabadott, mert annak se bírták elviselni a hangját, de a beszélgetésünket sem.

Az öcsém 10 évvel fiatalabb mint én és sokszor szó szerint hozzám dobták babaként, hogy hallgattassam el vagy szétverik az ő és az én pofámat is. Ő most nincs 18 éves (jó pár év még), ugyanez van náluk otthon, hogy néma csendben be kell vonulnia a szobájába és csak lélegezni halkan.

Minden nyáron le voltunk passzolva a nagyszülőkhöz (mert látni se bírtak), ahol ők lelkiekben pusztítottak minket (Még ezt se tudod? Senkinek se fogsz kelleni, se szép, se okos nem vagy, hajléktalan leszel stb). Ők is jópárszor bevágták a fejünket a falba, hogy utána ordítozzanak, hogy gyengék vagyunk, mert sírunk.

Röviden: nem normálisak.

Mégis minden héten így vagy úgy zaklatnak (telefon, messenger, üzenőfalaom megosztott képekkel), hogy ők annyira szeretnének unokát/dédunokát, mikor lesz már, annyira babáznának, annyira szeretik a gyerekeket. Közöltem velük, hogy nem lesz (én is nehezen viselem a gyereksírást és agresszív leszek tőle :( ). Mire elkezdik, hogy a gyerek a legnagyobb örömforrás, minimum kéne nekem 6-7 belőle és ez egyre erőszakosabb.

Mi ez az önámítás? Ha tehették volna és nem kerülnek börtönbe emiatt, akkor már rég halottak lennénk, testi hegek is maradtak bőven rajtunk a szeretetük jeléül. De ők tagadnak mindent, ők mindent megadtak nekünk.


2019. szept. 16. 07:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerű. "A Marika mit fog szólni, ha nincs unokám?"

Társadalmi nyomás és elvárások. Nem a maguk életét élni, hanem másoknak megfelelni.

2019. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
23%
Ha jól értelmezem azért kerültek börtönbe mert vertek titeket? Akkor mégis miért foglalkoztat az ő kérésük vagy egyáltalán miért beszlgetsz velük messengeren vagy akárhol is?
2019. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Ez inkább egy újabb bántalmazási, zaklatási forrás. Nem hiszem, hogy ez arról szólna, hogy mennyire szeretik hirtelen a gyerekeket. Téged akarnak kikészíteni, kontrollálni.
2019. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha ilyen semmire se való patkányok a rokonaid minek beszélsz velük?
2019. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
De miért nem olvasol be nekik ,hogy ők milyen ócskák voltak.Ezek nem szülők. Most adnék akkora pofont nekik ,h a fal adna a másikat.
2019. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

1. Én nem is tartanám a kapcsolatot az ilyeb szülőkkel, nagyszülőkkel.

2. Simán megkérdezném tőlük, hogy minek nekik unoka? hiszen a gyerekeit sem voltak képesek szeretve nevelni

3. Bár kétlem, hgy valaha is elismernék, hogy pocsékok voltak, így maradnék az 1. pontnál. Nem tartanám egyikükkel sem a kapcsolatot.

2019. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Úgy gondolom, hogy a Te gyereksírásra való agressziód, a szüleid viselkedéséből alakult ki Nálad, mivel nem dolgoztad fel a veletek való viselkedést. Ha szeretnél gyereket és nem akarsz olyan lenni, mint a szüleid veletek, akkor kérj külső segítséget. Őket meg szembesítsd az álságosságukkal, felnőtt ember vagy, állj most már ki magadért.
2019. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert önzőek. Írod magad is: "én unokát akarok, én, én, én ÉN". Nem veszed észre? Még mindig az van, hogy ő és ők az elsők, az ő akaratuk számít, és te csak egy sokadik kéz vagy, egy ugráltatandó akarkicsoda, akit addig taposnak lelkileg, amíg azt nem teszed, amit ők akarnak.


Vagy: kiszállsz az egészből és a kezedbe veszed a döntést. Vannak segítők - normálisak is! -, vannak nagyon jó, laikusoknak szóló könyvek (pl. Susan Forward: Mérgező szülők, Patricia Evans: Szavakkal verve stb.), magyarul is elérhetőek.


Egyet dönts el: TE mit akarsz. És csak nyugodtan küldd el őket a fészkes fenébe, olvasd a nyakukba minden valahai bűnüket, mert megérdemlik. Aztán gyászold meg azt, hogy nem voltak szüleid, csak biológiailag, hogy hogyan érezted magad amiatt, mert börtönben ültek, és felejtsd el őket úgy, hogy a halálos ágyukon is rohadjanak meg egyedül. Mert az ilyen "szülő" ezt, és csakis ezt érdemli.


Tagadnak és tagadni is fognak, mindhalálig, mert ha nem tagadnának, akkor el kellene ismerniük a bűneiket. Majd Isten szembesíti őket azokkal, ember nem fogja soha. Neked viszont nem kötelező örökké az áldozatuknak maradni.


Ha nem akarsz gyereket, akkor nem akarsz. A te döntésed. Nekem a te szüleidhez hasonlóan istenverte állat szüleim voltak. Nekem nincs gyerekem, nem is akartam, de nem is lehetett soha. Mellesleg 8 milliárd ember van a Földön, tömeg van, kifosztott Föld, szwerintem pont elég a babázásból. Inkább tartok egy állatot, aki jobban szeret, mint bárki ember ezen a földön, sem hogy tönkretegyek egy gyereket azzal, hogy óhatatlanul is, akarattalanul is leverem rajta azt, amit velem tettek a szüleim.

2019. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Én csak annyit kérdeznék tőlük, hogy minek nekik unoka, amikor a gyerekeiket sem voltak képesek normálisan felnevelni.

De a helyedben én a kapcsolatot is megszüntetném velük.

2019. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom de a szüleid teljes mértékben buggyantak. El sem tudom képzelni, hogy mennyi lelki sérülés maradhatott bennetek az elmúlt években. Csatlakozok az előttem szólókhoz, ha teheted hagyd őket a francba, éld végre a saját életed. Hihetetlen micsoda emberek vannak.
2019. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!