Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Vega coming out" a szülőknek,...

"Vega coming out" a szülőknek, akik szerint csak idióták táplálkoznak így?

Figyelt kérdés

Nem mondanám tudatos döntésnek, hogy vega étrendet követek már egy ideje, inkább csak "úgy alakult".

Igazság szerint nem is nevezem magam vegetáriánusnak emiatt, semmi meggyőződés, magasztos elv nincs bennem, egyszerűen nem akarom megenni a húst, mert nem esik jól.

A szüleimnek viszont már kezd feltűnni a dolog, az utóbbi néhány közös étkezésnél már viccesen megjegyezték, hogy ugye nem vagyok vega, meg hogy mi van velem, beteg vagyok-e, és hasonlók.

Az évek során párszor szóba jött a dolog köztünk, és hát, nem szépítek, szerintük a vegák idióták, akiknek valami értelmi fogyatékossága van, és hogy majd meghalnak 30 évesen, meg amúgy is csak azért vegák, mert nem is ettek még "igazi jó kaját", és így tovább. Van a rokonságban vega, semmit nem változtatnak a véleményükön amiatt, hogy az illető rokon, úgyhogy nekem sincsenek túl jó kilátásaim. Én elég reális esélynek látom, hogy ha elmondom nekik ezt, akkor megromlik a kapcsolatunk, amit nem szeretnék.

Hogy beszéljek velük erről? Vagy próbáljam halasztani amíg csak lehet, hátha nem tűnik fel nekik? Ezt hogyan lehetne kivitelezni?


2019. szept. 16. 14:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

Én mint vega orvos üzenem a szüleidnek, hogy lehet egy ugyanilyen "idióta" fogja megmenteni az életét valamilyen úton-módon.:)


És neked pedig: vegyél néha vega kolbászt, vagy ilyesmit, vedd ki a csomagolásábol, s edd úgy mintha igazi hús lenne.

2019. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Uhh, lemaradt, pedig fontos infó lehet: már külön élünk, így a közös étkezés úgy néz ki, hogy náluk vacsorázok, amit anyukám főz. Elég fura lenne saját kaját vinnem. :) Alapesetben még el tudom kummantani a húsevést, de ha például csinál egy főtt csülköt, akkor nem tudom, hogy lehetne feltűnés nélkül megkerülni a húst...
2019. szept. 16. 15:12
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Ne vacsorázz ott, probléma megoldva.
2019. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonymousreview60 ***** válasza:
73%

Szerintem nincs értelme titkolózni, úgyis kiderül. Vállald fel magadat, mert ez így energiapazarlás, rontja a bizalmi viszonyt a szüleiddel! Őszintén mondd el a miértjét is: Így alakult!

Ha a szüleid pampognak, akkor csak annyit kell mondanod, hogy neked nem úgy kell élni, ahogyan szerintük megfelel, hanem olyan módon, amit fenn/el tudsz tartani ÉS neked is vállalható tetszik, és ezt legyenek szívesek tiszteletben tartani.

Én magam is gondolkozok - ha nem is a vegaságon, de a húsfogysztáscsökkentésen - mert nagyon nagy ám a lábnyoma.

2019. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#3

Nekem teljesen oké lenne 1-1 estét kibírni vacsora nélkül, de szerintem az is feltűnő lenne egy idő után.


#4

Én egyetértek veled, és köszönöm a válaszod, de nem igazán hiszem, hogy tiszteletben tartanák. Tulajdonképpen soha nem tartottak tiszteletben semmit étkezés terén, ha valami ételt utáltam, akkor is muszáj volt megenni, ha pedig utána kihánytam (előfordult), akkor csak lecsesztek miatta. Náluk nincs ilyen, hogy "nem szeretem", az ő felfogásuk szerint ami van, azt kell megenni, és kész. Szóval sajnos nem ilyen egyszerű.

2019. szept. 16. 15:39
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Mennyi idős vagy, otthon eszel, együtt laktok? Ha kiskorú vagy sem tolhatják le a húst a torkodon, de tudatosabban kell étkezni, és ezt neked és nekik is tudniuk kell, mert hiánybetegségek alakulhatnak ki. Eszel tojást, halat, szóját, hüvelyeseket, stb.? Ha felnőtt vagy, és főleg, ha nem laksz velük, az más kérdés, akkor majd észreveszik..
2019. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Már meg is válaszoltad a kérdéseimet.

Ha konkrétan vacsorázni mész, akkor nem tudod elkerülni a szembesítést, nem tudsz mindenre nemet mondani, mert kilóg a lóláb. Kockának tűnnek nagyon, esetleg azt tudod tenni, hogy elkerülöd az étkezési időpontokban a látogatást, ha kínálnak azt mondod nem vagy éhes.

Szerintem egyszerűbb lenne elmondani, úgy, hogy nem veszel össze velük, ők sem esznek sok mindent, mert nem ízlik, nálad a hús ilyen, kénytelenek elfogadni akkor is, ha nem értik!

2019. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem laktok együtt,hol a probléma? Ne étkezzél náluk.Hivatkozzál valamire,hogy nem tudsz menni ebédre vagy vacsorára.
2019. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%

Most mit félsz tőlük? És ha nem tetszik nekik, kit érdekel? Te döntésed, hogy mit eszel, semmi közük hozzá.


Amúgy én is csak egy divathóbortnak tartom ezt a vegázást, ahogy manapság minden gyerek hiperaktív és mindenki gluténérzékeny, de persze lehet te tényleg értelmes meggondolásból teszed.

2019. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
Múltkor is volt egy nagyon hasonló kérdés, nem tudom te tedd-e fel, de ott is leírtam nagyon hosszan, hogy amíg nem vagy meggyőző információk birtokában, addig nem tudsz megfelelően kiállni a vegaság mellett. Nagyon sokakban tévhitek élnek, én is nagyon ellenzője voltam ennek, de utánaolvastam, és rájöttem, hogy tévedtem. Amíg ezek a tévhitek élnek bennük, nem fogják elfogadni a vegákat. Tessék venni a fáradtságot, és utánaolvasni az egészségügyi, és környezetvédelmi szempontoknak, és észérvekkel érvelni, mert annyi nem lesz elég, hogy "nem szeretem a húst". Ha utánaolvasol az egészségügyi szempontoknak, csak a javadra válik, mert nem lesznek hiánybetegségeid, ugyanis nagyon könnyen vashiányos lehetsz, pedig egy jól összeállított vega étrenddel sokkal egészségesebb is lehetnél, mint egy átlag mindenevő! Hiába teszed fel minden héten ezt a kérdést, venni kell a fáradtságot, nem lehet örökké titkolózni.
2019. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!