Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség ilyenkor mit tudnék...

Segítség ilyenkor mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok elváltak még kiskoromba a szüleim és hát nekem nevelőapám van és gusztustalanul viselkednek itthon velem mindent megcsinalok nekik és nem elég

egyre többet kérnek tőlem. Van olyan is hogy megütnek üvöltöznek tanulok az a baj ha nem tanulok az a baj és ebböl fakadóan pánikbeteg lettem sajnos mindig csak a rosszat látják bennem ruhát alig akarnak venni nekem. Az lenne a kérdésem hogy a barátom átveheti e valahogy a gyámságomat erre a 2 évre és ha igen akkor hogyan? Vagy hogy tudnanak kiemelni ebből a családbol engem?!



2019. szept. 17. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a barátod nem.

Apáddal mi a helyzet?

2019. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már 10 éve nem keres és van családja
2019. szept. 17. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha a barátod nincs még 18,akkor nem tudja átvenni.

Szerintem ezt a két évet bírd ki,mert a nevelőotthonba sokkal szarabb. Hidd el.

2019. szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Sokadik kérdés a témában, unalmas.

Nem, a barátod nem veheti át a gyámságot. Nem tudnak kiemelni a családból.


Egy lehetőséged van: szülői beleegyezéssel hozzámész a barátodhoz, onnantól nagykorú vagy, költözhetsz. Persze, hogy miből tartod el magad, az már egy másik krérdés.

2019. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A baratod nem tudja atvenni a gyamsagot folotted. Ha elmult 18 felesegul vehet es akkor nagykorusithat,pontosan nem tudom de szerintem kell szuloi beleegyezes. Ha megsem kell szuloi engedely szerintem akkor se hazasodj mert megbanod ha csak a menekules miatt mennel ferjhez,es a pasid se biztos hogy elvenne. Amit gondolom a szuleid nem engednenek.

Menj a gyamugyhoz,vagy turj ez a ketto valasztasod van.

2019. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
A házassághoz épp nem kell szuloi engedely, viszont kotelezo a gyamhivatali.
2019. szept. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmész a gyáműgyhöz,és ott megmondják mit lehet tenni.
2019. szept. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

16 évesen, érettségi, szakma nélkül hogy fogsz megélni? A barátod nem fog annyit keresni, hogy kettőtöket eltartson, plusz az albérlet (gyanítom nincs saját lakása).

Vagy a szülei nyakára akartok menni?


Mi van akkor, ha 1 év múlva szétmentek? Visszamész a szüleidhez?

2019. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!