Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szörnyem érzem magam egy...

Szörnyem érzem magam egy majdnem bekövetkezett baleset miatt?

Figyelt kérdés

Szóval a sztorihoz hozzátartozik, hogy a környéken mostanában rengetegen haltak meg, főleg motoros balesetben...

Gyerekkori ismerősömet ma temették el, a hírekben is benne volt.


És kölcsönkértem fateromtól a motorját, nekem nemrégóta van jogsim és 3-4x mentem eddig vele.. Sok technikai videót néztem, meg már 10 éve motorozgatok kis köbcentis járgányokkal...

Viszont ez más, mert ez eléggé nagy teljesítményű... Faterom rengeteget dolgozott érte, hogy ez meglegyen neki.. Mi minden szabályt betartva közlekedünk, próbálunk nagyon figyelni, leginkább a sok haláleset miatt mostanában, meg amúgy is nagyon veszélyes...


És a mai szituáció: öcsém mögött elmaradtam, lemaradtam, és ezmiatt picit kapkodni kezdtem... volt egy kereszteződés, ahol nekem volt elsőbbségem, de láttam hogy a teherautós paraszt nagyon ideges, szinte siettett... már nagyon fordulna be, mert folyamatosan lendületbe van az autója... rádudálok, fordulok be, és végig a se*g*emben van, amire én ideges is lettem, és picit több gázt húztam a kanyarban, tényleg nagyon picit, és ilyen csúszós fehér kövesút van ott, meg sok kavics is...


a lényeg, hogy megcsúszott a hátsó kerék oldalirányba, de nagyon durván... egyből éreztem a helyzet komolyságát, mert lef0*stam volna a bokámat, a szituációt az mentette meg, hogy letettem a lábam a kövesre, rúgtam, és visszaálltam egyenesbe...

egy hajszálon múlott hogy 20-25 km/h körül / alatt eldobjam, elcsússzunk és ennyivel már elég durván össze is lehet törni a motort.


Nagyobb sebességnél ha ilyen történik, nem mentem meg...


úgy bef**stam igazából, és nagyon meg is ijedtem... még mindig lelkiismeret furdalásom van...hogy mondtam volna meg itthon, faterom szemébe, hogy összetörtem... amikor ő is elmegy a wc-re mielőtt elmegyünk, olyan ideges, annyira félt bennünket, meg rengeteg a tragédia is mostanság...


én is annyira megijedtem, hogy arra gondoltam, többet nem is nagyon ülök rá, hiába imádom én is motrozni, egyszerűen túl veszélyes


a véleményeteket szeretném, illetve ti mit tennétek?

itthon meg sem mertem mondani, nem is fogom, tesóm csak letolna nagyon, fölöslegesen stresszt sem akarok okozni, de valakinek a véleményére szükségem van


2019. szept. 17. 19:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A protektor azért nagyon sokat fog - ha van. Használsz védőfelszerelést? Ugye te nem papucsban és póló-rövidnadrág kombóban jársz nagymotorozni?
2019. szept. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

van minden felszerelés


amúgy nem érzem annyira a motort, a kezelése nem 100%-os... nincs elég gyakorlatom... most ne valami nagyon béna csávóra gondoljatok... azért a tanpályán kimagaslóan ügyesebb voltam a többi tanuló motorostól, csak van sok év rutinom, kisebb motoron...


én arra gondoltam, hogy nem is ülök rá többet, nem tudnám elmondani, hogy összetörtem

2019. szept. 17. 19:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig apukád nem azt a vackot félti, hanem a fiát.

Magadat feltsd, ne a tárgyakat. Azok csak tárgyak.

2019. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
máskor meg kell agyalni az ilyen teherautó "sofőrt".
2019. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Gyerekek, ne motorozzatok! Bocsánat, de nem ér az egész annyit, h baj legyen belőle. Vigyázzatok magatokra és másokra is!
2019. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
#5 meg ne haragudj,de ennyi erővel mindenről le kellene mondani ezen a világon. Levegőt venni lenne egyedül szabad, mert az nem árt senkinek sem másnak. Értem,hogy jót akarsz,de ez nem.megoldás.
2019. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Más járműve soha nem olyan mintha a tiéd lenne, már eleve nem úgy nyúlsz hozzá, félted, és ez átmegy túlzásba.

Emlékszem amikor kipostázták a jogsimat, nagybátyám beváltotta az ígéretét, bár a jelenlétében de vezethettem az autóját, mégsem mentem a 110-es szakaszon annyira dinamikusan, 90 lóerős tanuló autó után, több mint 260 lóerős autóval...

Egyrészt féltettem, és ugye az anyósülésről nem szólhat bele a másik, főleg nem egy kezdőnek, abból csak baj szokott lenni.


Magadnak vegyél olyan járművet amilyet szeretnél, és amire van pénzed, és nem kell ennyi mindenre figyelni.

2019. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Máskor figyelj jobban.


Egyébként ismerős a történet. Én majdnem a kocsit zúztam össze, forgalmi vizsga előtt egy nappal, udvarra való beállással.


Több napig úgy voltam vele, hogy nem is kell nekem a jogsi,és soha többé nem ülök kocsiba - ez persze a vizsgámra is rányomta a bélyegét.


Aztán eldöntöttem, hogy újrakezdem, és fokozottabban odafigyelek az autóra, kormányzásra.

2019. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

értem én.. igazából úgy látom jónak,hogy nem motorozok más motorjával...


meg azért ez nem teljesen olyan, hogy figyeljek jobban, meg egy beállás... ez 300 méter alatt van -ról 200-on, és 200 m alatt onnan meg is áll, iszonyat erős, és nagyon apró dolgokkal, iszonya reakciókat lehet kiváltani....


80%-ban az én hibám, a maradék pedig a környezet okozta, ha nem jönnek a se**emben, valószínűleg szépen elfordulok...

2019. szept. 17. 20:17
 10/17 A kérdező kommentje:
nincs elég tapasztalatom hozzá, úgy érzem
2019. szept. 17. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!