Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Anyám az őrületbe kerget. Szemét dolog ha minimalizálom a vele való kapcsolatomat? Többi lent.

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Anyámhoz kerültem. De inkább a nagymama nevelt nála is laktam kiskoromban. Aztán felső tagozatban már anyámmal éltem aki anyagilag megadott nekem mindent de egyebként bántalmazott fizikailag és lelkileg is. Érettségi után el is költöztem otthonról és nem nagyon tartottam vele a kapcsolatot. De ekkor sem hagyott nekem nyugtot. Zaklatta a párom szüleit, mert náluk laktam. Hátha akkor kiraknak. A diákmunkáról kirugatott. Addig hivogatta és fenyegette a főnököm míg elküldtek. Mindezt azért hogy ne legyen jövedelmem és ne tudjak külön élni. Szóval végig rettegtem tőle az életem. Később már elhallgattam hol lakom, hol dolgozom. Nem is tartottam vele a kapcsolatot csak kb.havonta egyszer beszéltünk telefonon. Mikor saját lakást vettem sem árultam el neki mert féltem hogy odjárkál és zaklatni fog. Teljesen nem voltam képes megszakítani vele a kapcsolatot mert senkije nincs és sajnáltam.

Aztán lett egy balesetem és kórházba kerültem. És sajnos akkor derült ki, hogy senkire nem számíthatok hiába voltak barátaim. Egyedül anyám látogatott. Mondjuk közben gyötört is. Mert pl. többször megszégyenitett a kórhazban a szobatásaim meg az orvosok előtt. Mindent úgy pakolt körülöttem ahogy jónak látta. Hiába mondtam hogy úgy nem érem el és nem jó. Nem érdekelte. Aztán sajnos kulcsot kellett adjak neki a lakasomhoz mert felkelni sem tudtam hetekig. Rendes volt hozott ennivalót meg kitakarított. De közben átrendezett mindent a lakásasomban. Hiába kértem hogy ne tegye. Ellenállni nem tudtam mert nem volt erőm. Stb. Azóta már megyggyógyultam de mégis felhívogat majdnem minden nap és időnként átjön egy csomó kajával és rendezkedik. Nekem ez szörnyű. Nem akarok hálátlan lenni de pont úgy érzem magam mint gyerekkoromban mikor ő irányította az életem. És azt vettem észre kezdek becsavarodni. Pl. Eldugdosom ha van otthon pl egy sör hogy ne lássa ne kössön bele. Pedig elmúltam 30. Hiába szólok neki hogy ne nyúlkaljon bele a szekrényeimbe ne törölgesse a konyhapultomat nem hagyja abba stb. Ha felhív is csak kiritizál bármit mondok mindig az a válasz mit rontottam el. Kikészülök ettől. Folyamatosan rám akarja erőltetni az akaratát én meg észrevétlenül próbalok neki megfelelni ami egy agyrém és lehetetlen is. Ami ellen egész életemben küzdöttem oda jutottam vissza. Hétvégén elküldtem a francba úgy felidegesített. Nem akarom vele tovább megosztani az életem. Ha valami baja van felhívhat szívesen segítek. Ha nincs baja meg beszélhetünk havonta egyszer. És max karacsonykor vagy születesnapon jöhet át. De ha rendezkedik kirúgom. Nagyon bunkó dolog ez? Bűntudatom van. :( nem tudom mi lenne a helyes. De ezt így nem bírom tovább.


2019. szept. 18. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ez a nő elmebeteg és ha nem takarítod el az életedből, akkor te is megbolondulsz.
2019. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem.Nem bunkó,szemét dolog.Nem vagy már 5 éves.Anyukádnak nem ártana egy pszihológus mert nem tudja felfogni hogy felnőttél,képtelen nélküled élni,rendezgetni akar mint egy kisbabát,neki a kis gyereke vagy még mindig és nem tudja elfogadni hogy neked már saját életed,házad van,munkád stb.Rád akaszkodik és nem akar elengedni.Nem tudom jól megfogalmazni de remélem érted.Esetleg beszélj vele,próbáld rá venni hogy menjen mondjuk nyugdíjasokat rendezni akik tényleg szinte már magatehetetlenek.
2019. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
A kapcsolatot nem minimalizálni kell, hanem teljességgel megszűntetni, és nem anyukádnak kell a pszichológus, hanem neked, de azonnal. A bűntudat ellen is, meg azért is, hogy tényleg le tudj szakadni egy ilyen "anyáról".
2019. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Anyukád ki akar sajátitani magának.Azt az érzést akarja kelteni benned,hogy nála nélkül nem boldogulsz,és erre a betegséged épp kapóra jött neki.

Egyáltalán nem szemét dolog,ha a legkevesebbet találkozol vele,mert a végén összeroppansz.

2019. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sokszor mondtam neki, hogy menjen pszichológushoz de csak ordítozni kezdett. Ő nem veszi észre magát. :(

Igen valóban az a cél, hogy úgy érezzem nem boldogulok nélküle. Észre sem vettem sokáig. Mert sajnos a betegségből lassú volt a felépülés és akkor tényleg nem boldogultam nélküle.

Csak három napja küldtem el a fenebe de már sokkal jobban érzem magam. Csak bennem van egy felelem érzés mi van ha váratlanul beallít? Nem bírom a cirkuszt. Tudom a kucsomat is vissza kéne kérni. Csak mióta beteg voltam bennem van a félelem, hogy rosszul leszek otthon és ajtót sem tudok nyitni.

2019. szept. 18. 12:30
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Először is cseréld le a zárat, hogy ne tudjon bejárni a lakásodba. Telefon esetén pedig más dolgod van, nem érsz rá.

A legjobb az lenne, ha felnőtt módra elmondanád, hogy ne telepedjen rád, önálló életed, lakásod van, te szabod meg, mikor találkoztok.

Inkább te menj hozzá, akkor simán eljöhetsz, amikor sok a jóból!

2019. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
mentálisan beteg,és persze hogy nem veszi észre. s ahogy mondani szokták"nem a beteg szenved, hanem a környezete". jogod van a saját életed élni ahogy Te szeretnéd. ha csak gondot és problémát okoz édesanyád, s nem ismeri fel hogy segítség kell neki,ne szenvedj miatta feleslegesen.beszélj vele,talán felismeri hogy baj van...de egy doki neked sem ártana
2019. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonymousreview60 ***** válasza:
0%

Eltekintek azoktól a problémáktól, amik nekem jogi lehetetlenségük miatt aláássák a leírt történet hitelességét: 1. A diákmunkáról kirugatott. [Nagykorúként?] 2. Addig hivogatta és fenyegette a főnököm míg elküldtek.

Ettől eltekintve az anyádnak súlyos mentális baja van, amire fehívtad a figyelmét, de segítséget nem akar kérni. Cseréltess zárat! Ha ezután is gondot okoz, szakítsd meg vele a kapcsolatot! Ha kérdezi, miért, akkor tárgyilagosan, tapintatosan mondd el az okokat! Ha hálátlansággal vádol, mondd el, miért nem az!

Építs ki olyan baráti kört, akik ilyen baleseti krízisekben is segíteni tudnak neked. És lehet, hogy neked is elkelne egy rövidebb terápia a dolog lezárásához.

2019. szept. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni, fujja a magáét. Csak neki lehet igaza. A nagypapámmal is ezt csinálta mikor már segítségre szorult. Hiába ordítozott egyszer vele a papa akkor sem vette észre magát. Azt mondta a papa már megbolondult, pedig csak elege volt hogy átrendezte a lakását meg a hűtőjét. Lecserelte a ruháit. Ő meg szegény alig látott és nem talált semmit a saját lakásában. Megfenyegette, hogy bezáratja valahova. A zárat csak egy vagyonért lehetne lecserélni az ajtóval együtt. De ha úgy gondolja az ajtó előtt cirkuszolna a szomszédoknak,szóval nem mennek vele semmire. Ugyan ennyi elkérni a kulcsot és az ingyen van. Kiszámíthatatlanok a reakciói. Elköltözni, menekülni meg nem fogok tovább. Csak szeretném ezt az egészet valahogy műsor nélkül békésen megúszni. Őt sem akarom kiborítani csak már pontot tenni akarok az evesz végére és a régi mederbe visszaterelni a dolgokat. Akkor én mentem át ritkán és eljöttem ha már nem bírtam. A vicc, hogy nála még az ablakot sem nyithattam ki mert "elrontom".
2019. szept. 18. 13:12
 10/15 A kérdező kommentje:
Anonymus igen nagykorúként! Minden nap odatelefonált és zaklatta a főnököm meg fenyegette, hogy feljelenti "mert neki van egy nyomozó ismerőse és az utána nézett az iroda dolgainak és talált szabálytalanságokat, nekem meg tanulnom kell és ne alkalmazzanak mert akkor nem tudok tanulni." A főnököm először megkért, hogy beszéljek vele mert ez nagyon kellemetlen. Aztán a sokadik eset után elnézést kért és elküldött. Hozzáteszem majd elsűlyedtem a szégyentől.
2019. szept. 18. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!