Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
48%

Anyukád diplomás? Szellemi munkát végez?

Mert ne haragudj, de elég butuskának tűnik.

Informatikát tanulsz, egyetemen, informatikusként kiváló karrierlehetőségek vannak, inkább koncentrálj most még 2 évig nagyban a tanulásra, hogy utána 3-4-500 ezreket keress nettóban, ahelyett hogy valami gagyi betanított munkát végezz alamizsna bérért tanulás helyett!

2019. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
39%
Én rég kidobtalak volna otthonról! Egyetem mellett nem tudsz dolgozni? Na nehogy már egy csomó helyen heti 2 3 napot kell csak bejárni nehogy ne tudd már megoldani! Ez vicc! Képzeld el én is dolgoztam diákként boltba. Hogy jó volt-e? Jobb volt mint otthon ülni és a cseszegetést hallgatni ráadásul pénzem is lett belőle! Szerintem a baj veled van és én ezek után, ha szülőd lennék nem támogatnálak, hanem félbe hagyatnám veled az egyetemet! Szépen mennél dolgozni, ha meg nem tetszik szevasz. Ha látnám hogy van benned akarat és akarsz valamit az élettől támogatnálak és ha dolgoznál nem venném el vagy kérnék a fizetésedből hogy szállj be a rezsibe!
2019. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 A kérdező kommentje:
Anya jelenleg iskolatitkárként dolgozik havi 120 ezerért. Legmagasabb végzettsége vendéglátós főiskola amit 20 évesen csinált és levelezős pénzügyire is járt, viszont arról nem tudom pontosan, hogy befejezte-e vagy otthagyta. Elég régimódi, szerinte csak a két kezi munka a gyárakban a munka és a szellemi "hülyeség" az nem munka.
2019. szept. 20. 19:47
 4/97 A kérdező kommentje:
Nem nagyon hagyathatja félbe az egyetemet velem, mert állami támogatottságú egyetemre járok, tehát kvázi nem én állom az egyetemet, hanem az állam.
2019. szept. 20. 19:49
 5/97 anonim ***** válasza:
39%

Akkor meg kell neki mondani, hogy 120et kereső iskolatitkárként ne adjon már karriertanácsokat!

Mondd meg neki, hogy inkább most tanulsz 2 évet, hogy utána kezdőként legalább 2-2,5x annyit keress, mint ő most 50 évesen.

Mondd meg neki, hogy nyissa ki az értelmező szótárt a befektetés szónál, és olvassa el egymás után ötször!

2019. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
72%

Nyomj le egy vagyonőrit és jár el beugrósnak ide-oda.

Hétvégék, 1-2 éjszaka, sportrendezvények, koncertek,...

2019. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
65%
Menj el dolgozni.
2019. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
91%

Magyarul 120 ezerből eltart téged is, és nem érted, miért erőlteti, hogy te is keress pénzt.

Biztos jó szakember leszel ennyi logikával.

2019. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 A kérdező kommentje:
Igen, mondtam neki, hogy várnia kell, mert ez egy befektetés (pénzben nem, csak időben) csak ő nem akar tovább várni, hogy nekem még legalább 4 félévet kell egyetemre menjek (7 féléves képzés) és addig nem jön pénz. Ő most akar látni tőlem pénzt, mert kellene már lakbért fizetni, stb. És mellette járjak egyetemre természetesen.
2019. szept. 20. 20:04
 10/97 anonim ***** válasza:
52%

Meggyfára? De hát az gyönyörűen virágzik! Nem láthatnád.

[link]

2019. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!