Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom, messze még a karácsony,...

Tudom, messze még a karácsony, de már előre rettegek. Átmenjünk szüleimhez karácsonykor?

Figyelt kérdés

8 éve élek külön szüleimtől, azóta párommal lakom. Normális viszonyban vagyok szüleimmel, havonta 1-2 alkalommal látogatom őket, néha beszélünk telefonon. A párom nem mindig jön velem, de többnyire igen.


Apám nehezebben viselte, hogy kirepültem otthonról. Az első karácsonyunk úgy telt, hogy Apám olyan megjegyzést tett, hogy "úgysem fogunk átmenni hozzájuk karácsonykor". Nem is értettem, mire mondja, mondtam neki, hogy hülyeséget beszélsz, persze, hogy elmegyünk hozzátok! Csomószor megkérdezték, hogy megyünk-e hozzájuk, mindig mondtam, hogy igen. Karácsony napján telefonáltam, hogy indulunk, és mire leértünk, nem volt kész a kaja, nem számítottak ránk. Anyám olyan rosszul főz, hogy Apám nem engedi neki, így mindig ő csinálja az ünnepi menüt. Szóval Apám addigra ott volt eléggé ittas állapotban, meglepődtek, hogy lementünk, és akkor kezdett összedobni valami kaját, már nem emlékszem, de közben folyamatosan itatta páromat is, és rémesen kínos volt az egész, Apám rém kellemetlen ember ittasan. Közben Anyám veszekedett Apámmal, hogy minek kellett berúgnia, mi meg páromnal kővé dermedve ültünk a kanapén. Ilyen feszéjezett hangulatban telt az első karácsony, és a többi is hasonló volt. Apám nem alkoholista, de szeret inni, és az ilyen alkalmakat mindig kihasználja, rémesen ciki, Anyám ordít, Apám ordít, ünnepi hangulat nuku, Anyám utálja a karácsonyt, nem segít Apámnak semmit, tiszta káosz az egész. Amíg velük laktam, addig én segítettem fát díszíteni, ajándékot vásárolni, csomagolni, teríteni, a főzésben segítettem, amit tudtam, de Apám nagyon szeret főzni, és minden ünnepkor ilyen balhékat rendeztek. Azt hittem, ha lesz párom, igyekeznek kultúráltabb viselkedést felvenni, de nem.


Tavaly direkt megkértem Apámat, hogy most az egyszer ne igyon. Mire lementünk, erősen ittas volt, alig tudott beszélni. Annyira haragudtam rá, de olyan kedves volt, mert vegák lettünk, és külön főzött nekünk vega kaját, tényleg kitett magáért, de a szívem megszakadt, mert nem lehetett vele bírni az alkohol miatt, összevesztünk, és nem bírtam tovább, otthagytuk őket.


Egy pokol az egész. Egyébként ha nincsen ünnep, vagy alkalom, akkor nincs ennyire káosz, de egyszerűen karácsony nem tud eltelni e nélkül. Én már ott vagyok, hogy nem akarom ennek kitenni magunkat, főleg páromat. Ő elképesztő türelmes, és udvarias, ezek a dolgok ellenére is kedveli a szüleimet, akik egyébként jó fejek, és szeretik egymást, minket is szeretnek, de mindketten elég harcias személyiségek, mi párommal inkább nyugodtak, csendesek vagyunk.


Párom család nélkül nőtt fel majdhogynem, szerettem volna, ha az én családomban megtapasztal valamiféle békés összetartozást, de ez abszolút kizárt sajnos.



2019. szept. 23. 16:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
Ha mindig ilyen az ünnepi hangulat én inkább otthon maradnék a párommal.
2019. szept. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
Én végignevetném és iszogatnám az estét a párod helyében. Az öreged már nem fog megváltozni, ahogy anyud és ti sem. Mit számít ha egy öregedő ember próbálja valahogy jól érezni magát. Ha lesz gyereketek akkor már úgyis minden más lesz. Addig meg kibírod valahogy.
2019. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Még mielőtt elhangzik a karácsonyi meghívás közöld, hogy idén külön karácsonyoztok / elmentek wellensezni / stb.
2019. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Ők nem mehetnek hozzátok? Vagy menjetek 25-én,hátha kijozanodik.
2019. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%

*feszéLYezett

A karácsony család nélkül egy rakás szar. Hívd át őket te, anyuval együtt díszítsetek, apu meg a pároddal együtt találja fel magát iszogatás helyett.

2019. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Savlekotő ***** válasza:
69%
Nem csoda h kirepültél hamar apád alkoholista ordítanak a szent ünnepen mert egész évben üvöltöznek csak már nem látod és anyád gondolom szégyelli is.. Azért nem bír ki egy ünnepet se pia nélkül apád mert egész évben ugyanúgy iszik és ordít,ha nem inna egy napig elvinné a delirium.. Nem csoda ha anyád is idegzsába,és ciki neki. Nem kell oda menni,telefon,ennyi.. Anyádat vigyétek inkább külön magatokhoz legalább egy két napra fel lélegezne emberi környezetben lenne, apád meg igyon és üvöltsön magában a fa alatt. És alkoholista,ez rég nem a szeret inni kategória.
2019. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%
Karácsony egyszer van egy évben, egy élet alatt nem olyan sok alkalom, kitudja mennyi alkalom lesz még. Az apai féltékenység. Lazábban fogd fel és menjetek el!
2019. szept. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Mi nagyon jóóban vagyunk a az én szüleimmel is, anyósomékkal is, már gyerek is van és közel is lakunk, mégsem megyünk 24-én sehova. Nem mentünk gyerek előtt sem.

Miért kéne mennetek, ha egyszer nem számítanak rátok, és még jelenet is van? Mondj egy jó érvet, ami amellett szól, hogy ott töltsetek még egy karácsonyt, ahelyett, hogy kialakítjátok a saját ünnepeteket!

2019. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Hát, dehogynem alkoholista, masszívan az, mit véded! Ha rossz nektek ott, akkor nem mentek. Mért kéne elrontanotok a saját ünnepeteket. Itt lelkiismeret-furdalása egyedül csak a szüleidnek lehet, ebben a helyzetben téged nem kötelez a gyermeki szeretet. Az normális szülőkre vonatkozik.
2019. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
28 négyzetméteren lakunk, vendégeket nem nagyon tudunk hívni. Anyám le van százalékolva, sajnos a 4 fal között éli az életét, mozgáskorlátozott, nem tolószékes, de nagyon bizonytalan a járása, bizonytalan a vizelettartása, és nem lehet kimozdítani otthonról. Csak a kórházi kezelésekre hajlandó elmenni. Nem lehetséges, hogy átjöjjenek, de volt, hogy Apám hulla részegen beállított szilveszterkor (a szilvesztereket már kettesben töltjük, ezen okok miatt), hát az is nagy élmény volt. Szeretem Apámat, de ha iszik, nagyon nehéz elviselni.
2019. szept. 23. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!