Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek az apámtól, szorongok....

Félek az apámtól, szorongok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Érdemes úgy kezdeni, hogy a szüleim elváltak. A húgommal az apukánknál élünk, anya egy kicsit messze lakik.


Az apukám egy perfekcionista (bocsi ha nem így írják) ember, akinél a legjobbnak kell lenni, pl. nagyon szereti a törit így abból is kitűnőnek kell lennem. A minap összevesztünk, vagyis inkább ő szidott, én meg hallgattam, mert félek. Egyik pillanatban teljesen normális és arra kér hogyha problémám van, akkor mondjam el neki, de ha meg elmondom hogy mi bajom van vele, akkor meg leszid, és azzal büntet hogy anyánál kell lennünk általában min. egy hónapig (anya nem egy katasztrofális ember éde maradjunk annyiban hogy megvolt az oka hogy eljöttünk).


Pályaválasztás előtt állok és apa mindenképp szakkörre akár járatni (4 éve zongorázok de idén a 8.o-ra való tekintettel már abba szeretném hagyni, utána úgysem lesz rá időm, ráadásul énekkaros is vagyok de azt annak ellenére hogy ő erőltette, semmibe veszi). Aztán ebből azt szűri le hogy én semmit nem fogok csinálni az életben, hogy én őt egy ATM-nek nézem mert hogy 4 éve megvett egy zongorát amit egyébként szakkörön kívül játszanék. Meg hogy negatív a hozzáállásom mindenhez, csak mert nem akarok megszakadni a sok stressz és teher alatt. Félek elmondani a véleményem mert bár tudom hogy kezet soha nem emelne ránk, kiabálna és megint elküldene.


Utána olvastam, és idegösszeroppanásom van, ami bárki bármit mond, egy 13 éves gyereknél nem normális. Azon a szinten vagyok hogy elköltözöm anyához, de ott meg a suli lenne teljesen lehetetlen mert soha nem jár busz arra, ráadásul húgom amilyen hülye biztos maradna, márpedig nélküle nem bírnám.


Mit kellene csinálnom, mit tennétek a helyemben?



2019. szept. 23. 21:46
 1/7 Savlekotő ***** válasza:
10%
Versenyló szindrómád van.
2019. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez túl kevés információ, ennék sokkal részletesebben kéne a körülményeket ismerni. Mérlegelni kell a két szülő előnyeit és hátrányait, és a kisebbik rosszat választani, és a döntést elviselni, mert nem lehet megvalósítani azt, hogy minden ideális legyen. Írd le ide, mi a baj anyukáddal. Nehezen tudom elképzelni, hogy van olyan település, ahonnan nem lehet busszal bejárni iskolába. De esetleg onnan kollégiumba is mehetsz. Menj be az iskolapszichológushoz, ő segít kibogozni, hogy melyiket is szeretnéd jobban, illetve segít megoldani az apukáddal való konfliktusodat. Apukád is valószínűleg boldogtalan és feszült, két gyerekét egyedül nevelő apaként.
2019. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Az előzővel egyetértek. És ha minden kötél szakad, kollégium. Az mindent megoldana... Pont jön a középiskola, kitűnő megoldás az eltávolodásra.
2019. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Én tudom miből áll egy hangszeren nap mint nap játszani. Volt ilyen társam az életben, akit kicsináltak a szülei ez végett! És szerintem addig lépj, míg veled ez nem fordul elő. És mondd meg apukádnak hogy zenélésből nem lehet megélni! Nem ilyen kicsi szinten. Ha meg is élnél belőle családod sose lehetne az állandó próbák turnék utazások végett
2019. szept. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező apja nem az a típus, akit a legkevésbé is érdekelne akár a lányának, akár másnak a véleménye. Az ilyet nem érdemes győzködni. Le kell válni róla, aztán a látogatásokkor majd jó lesz minden, ha már nem dirigál.
2019. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már anyukádhoz nem akarsz menni,akkor kollégium.Más megoldás nem nagyon van.
2019. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kollégium,addig tűrd.
2019. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!