Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyámat nem érdeklem, nem...

Édesanyámat nem érdeklem, nem nézi azt, hogy mit szeretnék. Mit tehetnék? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Még fiatal koromban édesapámat elvesztettem, édesanyám engem küldött pszichológushoz mindig ha volt bármi érzelmi, lelki dolog. Ő egyszer sem járt ezzel kapcsolatban szakembernél. Az utóbbi időben azt érzem, hogy kezd magába fordulni, bezárkózni. Nem érdekli, hogy mi van velem, mi történt, nagyábból nem is beszélgetünk annyit, mint amennyit kéne (anya-lánya kapcsolat).

Példa: Most, hogy jött a hideg, gépezés közben fázni kezdtem majd becsuktam a mögöttem lévő ablakot, hogy ne jöjjön be a hideg. Mikor édesanyám a munkából hazaért a szobába éréskor (egy szobába van a házban így egyben alszunk) a szobához érve érzi, hogy nincs kinyitva az ablak majd kinyitja azt. Ha kérdezem, hogy miért mindig azt mondja, hogy "nincs levegő". Ekkor szoktam mondani, hogy fázom, de nem nagyon érdekli, nem foglalkozik a témával tovább, terel, mást hoz fel. (elkezd az adott napjáról beszélni)


Ő magától sosem kérdez, hogy hogyan érzem magam, hogy telt a napom, milyen volt a suli.. Semmi...


Az iskolába ahova járok nem tetszik a szakmám, szeretnék másik iskolába járni. Felhoztam a témát anyunak és mindig azt mondja, hogy ha már ezt elkezdtem fejezzem be. Sajnos nem veszi észre, hogy nekem nem tetszik az iskola, szeretnék más szakmát.. Sehogy sem tudom rá venni, már én kezdek szorongani a suliban is és itthon is.


Hogyan tudnám rávenni, hogy iskolát váltsunk? (eddig háromszor próbáltam vele beszélni de sehogy sem jutottam előrébb, mindig ugyan azt mondja és terelni próbálja a témát)


Esetleg emésszem meg / viseljem el tovább a dolgokat és várjak 18 éves koromig, ahonnan kezdve nagykorú leszek és azt csinálok amit akar? (részben)


16 éves lány.



2019. szept. 24. 02:42
 1/10 anonim válasza:
55%

Szia. Egyet irhatok: igenis adj hangota vêlemênyednek,ha kell hangosan: Anya,figyelj râm; anya úgy êrzem nem figyelsz ràm. Ne vâdold,de mondd el,mi hiànyzik neked töle. Talàn anyukàd nagyon be van fordulva. Amig nem tudtok leülni beszêlni egymàssal szemben,megoldàs sem lesz.

28/L

2019. szept. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Te meg szoktad kérdeni, mi van vele, mit szeretne?

Ha legalább néha nem kezdeményezel beszélgetést kettőtök közt, marad az utasításos anya-lánya viszony.

.

"várjak 18 éves koromig, ahonnan kezdve nagykorú leszek és azt csinálok amit akar? (részben)"

Amíg az ő lakásában laksz, ő biztosítja ételed, ő teszi új ruhádat szekrényedbe, ha úgy érzi, nem lehet veled beszélgetni, nem mondasz neki semmit, csaka helyzet elmérgesedését okozza.

18 évesen se tudsz hip-hopp elköltözni, esetleg csak úgy, hogy más alárendeltje leszel.

Beszélgess anyáddal is, ne csak a Fészen a haverokkal!

2019. szept. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Jól írod : " 18 éves koromig és azt csinál amit akar "

Igen anyád akkor is azt csinálja amit akar, majd ha lesz külön házad, lakásod na ott már te mondod meg hogy ki mit csinálhat.

De te meg szoktad kérdezni anyádat hogy mi van vele, ?

2019. szept. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

A leírás alapján édesanyád esetén a kiégés (burnout-szindróma) is szóba jöhet. Javaslom, olvass utána a témának. Próbáld mondani neki, hogy milyennek látod őt (bezárkózó, stb.), milyen tüneteket látsz.

Tudod, hogy milyen irányba szeretnél váltani? Szerintem hasznos lehet, ha e téren tájékozódsz, és nem csak egy vágyat közölsz, hanem egy kész tervvel állsz elő arra vonatkozóan, hogy mit szeretnél és milyen lépések szükségesek a változás érdekében.

2019. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Kérdezd meg, hogy milyen napja volt.

2. Segíts neki. Mikor hazajön állj fel a géptől, nyisd ki az ablakot, s segíts neki. Ha főz állj oda. Ha mást nem megpucolsz ezt azt. Vagy csak a kezealá adod stb.... Ha elutasít, akkor is tedd.

Lelkileg nagyon jól fog neki esni.

S utána lehet beszélgetni vele a suliról stb.. (nem az első nap, kb 2 hét).

A sulit te választottad?

Mi van akkor ha a következő sem fog tetszeni? Ebben igaza van. Elkezdted végezd el.

2019. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Az előző jókat írt. Viszont kérdező, én úgy látom anyukád csak rád figyel. Az hogy nem mindig azt csinálja amit te akarsz, meg nem figyel, nem ugyanaz. Az iskolával kapcsolatban igaza van. Ugyanakkor nekem úgy tűnik, éppen te vagy az aki nem figyel az anyukájára.
2019. szept. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkor vége az, amikor a szülőnek már nem a gyerek az első a gondolatai között. Pl. ha nincs levegője, az légszomjat jelent, ami meg betegség tünete. Ne csak a saját érdeked foglalkoztasson, hanem az is, hogy az ő gondjai mik lehetnek. Ha egyedül nevel, nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy a jelenlegi iskoládat félbehagyva elölről elkezdessen veled egy másikat. A legtöbb ember szakmája nem a hobbija is egyben, ez nem kívánságműsor - amit elkezdtél, fejezd be, nem vagytok abban az anyagi helyzetben sem, hogy édesanyád plusz több évig eltartson.
2019. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha már elkezdted az iskolát, akkor fejezd be. A korodból ítélve már a felét megcsináltad. Valóban hülyeség abbahagyni. Ha nem is ezzel akarsz majd a jövőben foglalkozni, lehet, hogy x év múlva mégis jól fog jönni. Ha ezt elvégezted, utána még bármit tanulhatsz, ami jobban tetszik, ami érdekel, ami hasznosabb. De legyen legalább egy befejezett iskolád. Mert majd a következőről is kiderülhet, hogy nem tetszik annyira, mint gondoltad. Láttam már ilyet, van, aki 3 iskolát kezdett el, az elején mindegyiket imádta, aztán megunta és ott hagyta. Most ott tart, hogy közel 30 évesen érettségije sincs meg, és egy szakmát se csinált végig.

Úgyhogy ebben teljesen igaza van anyukádnak.

A többi hétköznapi kis hülyeség. Meg lehet oldani. Érthető, hogy anyukád a lakásba belépve nem érzi frissnek a levegőt. Meg lehet beszélni, hogy oké anya szellőztessünk pl. 10 percig, aztán becsukjuk, ha hideg van.

A beszélgetésnél meg olyat témát válassz, amiről tudod, hogy nem idegesíteni. Érthető, hogy kiakad, hogy mindig azzal jössz, hogy abba akarod hagyni a sulit.

2019. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, megint az előzővel értek egyet. Hozzáfűzném, hogy legtöbben az eleve rossz lelkiállapotukat vetítik ki a tanulásra és a munkára, az én apámnak pl. idegi gondjai voltak, és azt hitte, ha rosszul érzi magát, az a megoldás, hogy új helyre kell menni, és kétévenként új munkahelyre ment, és költöztetett minket is más településre. De a következő munkahellyel is baja lett, mert nem is a munka volt az alapvető baj, hanem a depressziója miatt volt mindennel problémája. Pár ismerősöm a befejezés előtt otthagyta az egyetemet, hogy hülyeség, nem érdekli, és rosszabbnál rosszabb munkáik lettek, mert nem lett szakmájuk, a következő szak sem tetszett nekik, meg az azt követő sem, csóró szerencsétlenek lettek, szakma nélkül, az albérletüket sem tudják fizetni.
2019. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Átgondolom a dolgokat és ezek alapján folytatom az életem, mentek a zöld pacsik.


További szép napot!

2019. szept. 24. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!