Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyukámat hogy...

Hogy vegyem rá anyukámat hogy elfogadja?

Figyelt kérdés
Egyetemi szakválasztás előtt állok, de anya nem támogatja hogy egészségügyi pályára menjek, hogy tudnám vele elfogadtatni a döntésem?

2019. szept. 26. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy. Majd beletörődik. Felnőtt ember vagy önálló gondolatokkal.

Én 28 éves vagyok és nagyon megbántam, hogy állandóan másoknak akartam megfelelni abban az időben, amikor a pályaválasztás előtt álltam.

2019. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Bárcsak több lenne a Hozzád hasonló tervekkel rendelkező Fiatal! Le a kalappal előtted kérdező, hogy egy ilyen csodálatos hivatásra készülsz!


Anyudnak magyarázd el, hogy jogászokból,közgazdászokból dunát lehet rekeszteni, nagyon nagy részük nem tud elhelyezkedni, vagy csak nevetségesen alacsony fizetésért ahhoz képest, amennyit tanult, míg egy -egészségügyi dolgozóra nemcsakhogy amíg világ a világ szükség lesz, de mobilis is ! Bármikor dobbanthatsz külföldre több milliós fizetésért, ha beszéled a nyelvet, s mindezt anélkül, hogy bármilyen átképzésen részt kellene venned (pl egy jogász kizárólag itthon tud jogász lenni, külföldre már plusz képzés szükséges, az adott állam jogrendszerenek elmeleti elsajátítása). Ráadásul ha nem állsz meg, hanem folyamatosan képzed magad, egész szépen lehet keresni maszekban is.


Ja és NE aszerint dönts, hogy a szüleid mit akarnak, hanem aszerint, hogy Te mit szeretnél, mert neked is csak egy életed van.

2019. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt szabad tanulni ami téged valóban érdekel. Annak nincs értelme, hogy elmész egy szakra mert azzal jó fizetéseket lehet összeszedni. Ennek mindig az a vége, hogy aki így tett az utálni fogja a munkát (már ha egyáltalán képes lediplomázni egy kényszerből választott szakon)

Most ha az egészségügyben itthon nincsenek jó fizetések akkor mi van? Legalább te élvezni fogod a munkát és nem fogsz kiégni 2 év alatt mint azok akik a fizetés miatt mentek mérnökire meg gazdaságira. Ha meg orvosira mész, akkor lehet magánpraxisban is nyomni pár év tapasztalat után. Az egészségügyeseket pedig külföldön is tárt karokkal várják, mert emberhiány van. Persze le kell tenni a helyi vizsgákat, hogy végezhesd a szakmát, de aki tényleg jól képzett annak ez nem fog akadályt okozni.


Nálunk villamosmérnökin rengeteg olyan ember volt elsőévben akik a jó fizetés miatt jöttek a képzésre. Ezek közül 70% már inkább elment máshova, 25% csúszik és csak a maradék 5% körüli emberek azok akiknek megy a képzés, de nem érzik hivatásnak. El fognak lébecolni valami multinál, de nem valószínű hogy imádni fogják a munkájukat.

2019. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy,te választod meg,hogy milyen szakra mész.Annak idején nekem is a szüleim választottak egy olyant ami engem a legkevésbé se érdekelt.El is rontottam mindent.Mindenkinek azt tudom mondani,hogy ő válasszon szakmát és ne a szülei.
2019. szept. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ne neki akarj megfelelni. Majd beletörődik.
2019. szept. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hat de igazabol o fizeti pl a kulonorakat is erettsegire es szerinte felesleges ennyit tanulni egy egészségügyi szakert(nem orvosi). Meg nem nagyon szeretnek csaladi veszekedest mert igazabol csak parom tamogat ebben... Nagyon veszes helyzetben nalunk is eltudnek lenni de azert megse akarok a csaladommal rosszban lenni
2019. szept. 27. 08:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem csak az orvosi hivatás a szép, hanem minden eü szak, az ODA-n át a szülésznőn keresztül a gyógytornászig. Szerintem az EÜ szakok tipikusan azok, ahol a hivatástudatnak a kereset fölött kell állnia. Kap érte pénzt az ember, igen, de másban többet kereshetne, szóval az egészségügyi dolgozók mégis csak önzetlenek, hisz segíteni akarnak másoknak. Persze minden szak hasznos meg jó (vagy majdnem mind), de egy egészségügyi hivatás szerintem a legszebb (a tanári pálya mellett). Szóval mondd ezt meg nekik nyugodtan, hogy téged nem érdekel a fizetés, csak azt szeretnéd csinálni, amihez kedved van és amit szeretsz, és te más embereken szeretnél segíteni. Vagy elfogadja vagy nem. De ha nem és nem engedi a különórát, akkor nyugodtan megmondhatod neki, hogy nem mész továbbtanulni, elmész 1 évet dolgozni, mellette érettségizel és önerőből is megcsinálod. Hidd el, hogy ha látni fogja, hogy tántoríthatatlan vagy a célod elérésében, nem fogja hagyni, hogy elpocsékolj egy évet.
2019. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fideszes az anyud? Lehet az a baja... azok utálják az egészségügyet. El is üldözték az orvosokat. Már nyugaton van mind.
2019. szept. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen, ahogy az egész családunk, de véleményünk szerint is borzasztó az egészségügy és az oktatási rendszer is. DE ez nem csak a kormány hibája, inkább a kórházakat vezető orvosokért, egészségügyért felelős miniszteré, továbbá sok helyen pedig az osztályvezetőké. DE ez csak a mi véleményünk, teljesen tiszteletben tartjuk ha valaki mást gondol.
2019. szept. 28. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Látod.. csak jót akarnak neked. Nem akarják, hogy abba a közegbe kerülj, ahol a sok csúnya ember van, a gonosz osztályvezetők meg kórházigazgatók... Mondom én, hogy itálják őket 😃 Sosem fogják elfogadni, hogy te az egészségügyben szeretnél dolgozni. Ez van 🙁
2019. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!