Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lett egy barátom, miután...

Lett egy barátom, miután megígértem, hogy nem lesz. Hogy mondjam el itthon?

Figyelt kérdés

Most leszek majd 16 éves, szóval azért nem olyan "hűdefiatal" kategória vagyok, de az első kapcsolatom a nyáron ért véget... És hiába volt csak 4 hónap, meg kamasz szerelem, elég rosszul érintett, függetlenül attól, hogy én akartam szakítani. Igazából nem is a szakítás viselt meg, hanem hogy utánam egy héttel már más lány volt mellette, pedig amíg együtt voltunk, állította, hogy ő ugyan másokkal nem beszél. Mivel eléggé kibuktam, ez látszott is rajtam, a viselkedésemen, az életvitelemen. Ezért anyával amikor beszéltem erről, ő mondta, hogy szerinte felesleges is nekem még a párkapcsolat, élvezzem hogy fiatal vagyok, független és ráérek ezzel az egésszel 17-18 évesen foglalkozni. Meg hogy ő nem akar még egyszer úgy kiborulva látni, és annyira túlreagálom az ilyen helyzeteket, hogy idősödnöm kell ahhoz, hogy jól kezeljem. Szóval akkor megbeszéltük, hogy nem lesz ilyen komoly kapcsolat téma.


Viszont jóban lettem egy fiúval, akivel úgy nagyjából vannak közös barátaink, de bemutatva egymásnak csak most lettünk a nyáron. Írogatott, párszor elmentem vele kocsikázni, de a nyáron több nem történt. Utána elkezdődött a suli, és néha elhívott utána ebédelni, vagy sütizni, utána hazavitt, és együtt vagyunk 2 hete. Tudom, nem nagy idő, nem is örökre szól a kapcsolatunk, de anyának sosem hazudok, őszinték vagyunk egymással. Meg tényleg szeretek vele lenni, és nem akarom titkolni. Főleg, hogy a múlt hétvégén volt neki egy versenye, ahol ott voltak a szülei és a tesója, aztán bemutatott nekik, én meg tök kellemetlenül érzem magam, hogy sosem hívom be, ha itthon vannak anyuék.


2019. szept. 28. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ennyire azért nem kell alkalmazkodnod a szüleidhez! Nem vagy olyan kicsi, hogy ilyen szinten ők határozzák meg az életedet. Ne hazudozz, mutasd be nekik, máskor mit fognak megtiltani, hogy ne fürödj, mert kiszárad a bőröd? Nem normális ilyesmire kérni az embernek a lányát. Mint egy muzulmán családban! Élvezd az életet, csak szerelmes ne legyél, mert az a legjobb?
2019. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szreintem anyukád meg fogja érteni, tudja, hogy a szerelem csak úgy megtörténik váratlanul, nem tervezzük, ergó megigérni sem lehet, hogy nem leszel szerelmes.

Szerintem nyugodtan mond el, azt is hozzáteheted, hogy tudod, hogy a nyáron milyen rosszul viselted, meg mit beszéltetek meg, de hát igy alakult. Hidd el, anyukád örülni fog, hogy már túltetted magad a csalódáson és újra van kedved ismerkedni. Persze lehet, hogy ezt nem fogja igy konkrétan mondani, meg lehet hogy megjegyzi, hogy még fiatal vagy hozzá, mert nem tudod kezelni a csalódást, de ez azért van, mert félt téged és szeret, nyugi...

Szóval légy őszinte.


Egyébként meg lehet, hogy ez egy komoly, többéves kapcsolat lesz, nem tudhatod előre. Ráadásul szerintem az ember a szakitást bármelyik korban viselheti rosszul - főleg az első szakitást, én 24 évesen szakitottam először (egyéves kapcsolat) és hetekig bömböltem egyedül a lakásomon, szóval kicsit sem volt könnyebb, csak mert idősebb voltam....

2019. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlbonyolítod! Anyukád csak tanácsot adott, nem tiltott el semmitől. Ha nagylány módjára megbeszéled vele őszintén, hogy nem akartál új kapcsolatot, de mégis megfogott ez a fiú, jól érzed vele magad, megfogja érteni. Nekem 3 lányom van, az őszinteségnek és a bizalomnak több értelme van, mint a botlásokért való haragnak. Én is voltam tini, rengeteg hülyeséget megcsináltam, örülök, ha a lányaim csak a felét fogják...
2019. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld megérteni, hogy a szülőket igencsak megviselik a serdülő gyerekeik érzelmi hullámzásai, mert a gyerekek nem korlátozzák csupán egymásra és önmagukra a kitöréseket, hanem ebből jócskán kapnak a szülők is, akik meg nemigen akarnák ezt átélni.
2019. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Állj anyukád elé és mondd meg sőt,mutasd be! Normálisan mondd el hogy te sem így tervezted de így jött össze,nem akarsz titkolózni előtt.Mindent mondj el őszintén.Nálam nyert ügyed lenne :)
2019. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)


Tudom, hogy túlgondolom, de az érzéseimről én nagyon nehezen szoktam/tudok beszélni, egyszerűen sokszor úgy érzem, képtelen vagyok kifejezni magam. Pedig anyuval nagyon jóban vagyunk, nincs okom arra, hogy féljek, vagy tartsak tőle.

2019. szept. 28. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
"Anya,ígértem,hogy nem lesz kapcsolatom,de az érzéseim mégis vonz egy fiúhoz."
2019. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

29 vagyok, mégis egy hete zombiüzemmódban melózom és átbőgöm az éjszakákat egy hatalmas csalódás után, szóval nem korhoz kötött, hogy rosszul viseled e. :)

Mondd el nyugodtan anyukádnak, meg azt is, hogy nem tervezted, nem fog rád haragudni. Félt téged és aggódik érted, és annyiban igaza van, hogy kamaszként az érzelmi hullámzások miatt sokszor reagál(hat)sz túl helyzeteket - de ez teljesen normális. Ezt is meg kell tanulnod, hogyan viseld el az ilyet. :) Ezt anyukád is tudja. Ne aggódj, nem lesz gond!

2019. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazándiból ez már rényleg az a kor, amikor megmondod szüleidnek, hogy vagy előttük találkoztok, vagy tilthatnak, de akkor titokban lesztek együtt.
2019. szept. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet ilyesmit megígérni?

Pont a találkozások, a szerelem, az előre kiszámíthatatlan kategória, nem is hiszem, hogy ezt anyukád komolyan gondolta!

2019. szept. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!