Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a fiatok barátnője...

Szülők, ha a fiatok barátnője ilyet találna ki, mit szólnátok? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

A barátom családja elég nehéz anyagi helyzetben van, konkrétan egy fizetésből élnek otthon hárman. A barátomnak is két állása van, de nehéz szakon van, nem tud olyan munkát vállalni, amivel teljesen eltartaná magát, mert az egyetemmel is foglalkoznia kell. De próbál minden területen helyt állni. Viszont van egy tárgya, amit hogyha idén nem teljesít, kirúgják az egyetemről. Most azt mondta, hogy évközi vizsgán megpróbálja novemberben, de ha nem sikerül neki, kimegy külföldre dolgozni... Kint dolgozik az unokatestvére, és annak a menyasszonya, folyamatosan csábítják ki, munkát is tudnának neki szerezni, plusz így a lakhatás is megoldott lenne. Mert most nálam lakik, de mondtam neki, hogy ne fizesse a rezsi felét, meg a bevásárlásokat, majd intézem én, nekem ez nem kiadás. De azt mondja, hogy nem bírná azt elviselni, hogy férfi létére eltartott... Ebből már volt több kisebb vitánk, mert én anyagilag jobban el vagyok eresztve, nincsenek pénzügyi problémáim.


Tudom, hogyha kimenne, akár csak egy évre, azt a kapcsolatunk nem bírná ki. Nem azért, mert nem bízom benne, hanem mert nekem szükségem van rá, arra hogy itt legyen. Főleg azután, hogy együtt is élünk... Ezért arra gondoltam, hogyha nem sikerülne a vizsgája, akkor hogy ne menjen ki, pénzt utalnék neki, a szülein keresztül. Hogy nekik elutalom titokban, ők pedig neki, mondván hogy az anyukája is talált új állást, mennyire jól fizet, és így tudják őt is rendesen támogatni, nem kell kimennie.


Ez így milyen? Fogalmam sincs, hogy akadályozhatnám meg, hogy elmenjen. Mondtam már, hogy apa szerezhetne neki munkát, de hallani sem akar róla, hogy a szüleim segítsenek, mert szerinte így sem kedvelik, és nem akarja azt hallgatni, hogy ők segítettek neki. Ezért sem akarom, hogy tudjon az én kis segítségemről, mert kiakadna. Csak azt nem tudom, a szüleinek hogy tálaljam ezt... Főleg, hogy ők is azt mondják neki, hogy menjen ebből az országból, merthogy itt diplomával sem lehet semmire se vinni.


2019. szept. 29. 09:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
Ha rájönne nagy gondban lennél.Valahogy beszéld meg vele hogy amig rendbe hozza az életét addig ott vagy és ne törődjőn az anyagiakkal legfeljebb hazudsz egy olyat hogy majd "visszaadja" és kész.Aztán ha sikerül nem veszed el :) kisebb hazugság dr ebből nem lenne nagy baj.Esetleg ünnepekkor utalja neki nagyobb összeget mint ajándék.Vannak kisebb vallásos ünnepek is,nézz utána és ajándék címszóval adj neki mondd hogy nem tudtad mit vegyél vagy valami.Légy furfangos :) vagy tegyél néha a zsebébe,pénztárcájába pénzt,hátha nem veszi észre,esetleg egy rég nem használt kabátjába és majd ha megtalálja örül neki mintha elfelejtette volna :)
2019. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Legyen mindig bevásárolva hogy ha akar vásárolni mondhasd hogy nem kell mert van és csak eldobnád,a rezsit ha annyira nagyon akarja fizetni vedd el és tedd félre neki,majd megörül neki később :) Mivel irtad hogy ezek neked nem gond ,vásárolj neki támogasd.Ez az otlet szerintem nem túl jó :/
2019. szept. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Mivel szülőként kérdezel, én szülőként azt tanácsolom, hogy ne csináld!

Szülőként nem játszhatom ki a gyerekemet, amikor világosan a tudtodra adta, hogy nem akarja elfogadni a támogatásodat.

Ha ez valaha kiderülne, ahogy én a saját gyerekemet ismerem, többet nem állna szóba velünk és ezt ugye te sem szeretnéd?

Ráadásul ahogy írod a barátod szülei a külföld mellett kardoskodnak, tehát megfelelő partnert nem találnál bennük, első dolguk lenne elmondani a fiúknak, hogy mit konspirálsz.

2019. szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

A lehető legostobább ötlet amit tervezel, és ha a párod rájön ( mert hamar ki fog derülni) már nem kell aggódnod, hogy elhagy vagy sem, mert elfog hagyni.

Én úgy gondolom, hogy a párod akármi is lesz, menni akar külföldre. Mivel minden okot mond, hogy miért nem jök az ötleteid. (együtt éltek, majd te állod a számlákat, az nem jó, mert nem akar eltartott lenni. Apád munkaajénlata sem jó, mert utál stb) De azt meg simán elfogadja, hogy az unokatesója nyakára költözzön, elfogadja, hogy ők szereznek állást neki. Külföldön élek, és tudom mivel jár ez. Nehogy azt higyje a párod, hogy azért mert unkatesók, őket nem fogja zavarni, hogy egy fedél alatt élnek?, hogy nem fizet számlákat? Ha meg külön szobát bérel, akkor meg nem lesz elegendő pénze, mert külföldön sem rózsás a helyzet. Írtam, külföldön élek, Angliában. Lakást bérelek a férjemmel, és csak mi lakunk ott ketten a lakásban. De ismerek magyarokat akik nyolcadmagukkal élnek 3 szobás lakásban. Szánalmas, mert panaszkodnak, de egyedül nem megy. Párod menni akar, és ha menni akar, nem tudsz mit csinálni. Talán egy dolgot. Menni vele.

2019. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezen kezdj el akkor aggódni, ha nem sikerül a vizsgája... Így lehet, hogy feleslegesen görcsölsz rajta hetekig.
2019. szept. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Pasit soha nem pénzelünk,jobb ha megtanulod.
2019. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

"Tudom, hogyha kimenne, akár csak egy évre, azt a kapcsolatunk nem bírná ki. Nem azért, mert nem bízom benne, hanem mert NEKEM SZÜKSÉGEM VAN RÁ(!), arra hogy itt legyen."


"Fogalmam sincs, hogy akadályozhatnám meg, hogy elmenjen."


Tehát te vagy az, aki nem bírná ki az egy évet?

Ennyire nyomorult nem lehetsz, hogy pasit kelljen vásárolnod!

2019. szept. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Cica, mi töröltetni való volt abban, amit írtam? Intézd a saját életed, ne másét.

És igen, önző vagy. Maradjon, mert te nem bírnd? Ezért átvernéd, elvárod, hogy a családja is hazudjon neki, megaláznád?

Büszke lehetsz magadra.

2019. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
A barátod elég gyökér. Ennyi társadalmi hülyeséget. Az életét is képes tönkretenni, a sok agymosottságból.
2019. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
Abba belegondoltál hogy mi lesz ha megcsinálod, és utólag kiderül? Vagyis hogy a szemébe hazudtál, és megaláztad mint férfit? Ne várd hogy majd tapsikol.
2019. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!