Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amióta tudom, hogy nem a...

Amióta tudom, hogy nem a vérszerinti apám furán viselkedik. Beszéljek vele róla?

Figyelt kérdés
2 hónapja mondták el, hogy az igazi apám lelépett még mikor terhes volt velem anya. 1,5 éves koromban házasodtak össze és utána a nevére is vett. Haragudtam amikor elmondták, de csak azért, mert eddig nem tették. Nekem ugyanúgy ő az apukám, ő nevelt fel. Viszont azóta távolságtartó velem, úgy veszem észre kerül is, a húgommal láthatóan többet törődik azóta. Anya szerint ő akarta, hogy mondják el, nem érti ő sem miért lett velem ilyen. Ők ketten beszéltek erről, de neki tagadja, hogy másabb lenne a viszonyunk. Jobb lett volna el sem mondják, ez így egy nagy teher számomra. Rossz látni, ahogy rám néz. Szerintetek kérdezzek rá miért akarta elmondani és mitől változott meg? Lehet, hogy eddig csak megjátszotta, hogy szeret? Nem értem őt egyáltalán.
2019. szept. 30. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne gondold azt, hogy megjátszotta a szeretetet. Valószinűleg neki is nagyon nehéz ez a helyzet, nem, vagy nehezen tudja csak kezelni. Lehet úgy érzi, hogy te haragszol rá - bár nem tudom, hogyan zajlott le a beszélgetés. A legjobb lenne, ha meg tudnátok beszélni és továbbra is biztositanátok egymást egymás szeretetéről.
2019. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki,hogy te most is ugyanúgy szereted mint azelőtt,és a haragod nem ellene irányult.
2019. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,ez neki is valamilyen szinten teher. Szerintem nyugodtan felhozhatod.
2019. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
a srácok jól mondják előttem,beszéld meg vele. mondd el neki mindazt amit leírtál,az érzéseidet,s hogy úgy látod megváltozott a kapcsolatotok. ezzel az infóval tartoztak neked,ezt tudnod kellett függetlenül attól, hogy milyen változást okozott szerinted. beszéljétek át,szükségetek van rá!
2019. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondd, nem lehet az, hogy valójában benned okozott kisebb sokkot az információ és most a saját érzéseidet vetíted ki "apádra", aki a dolgot kezdettől fogva tudja/tudta, tehát neki nem jelentett újdonságot a dolog ??
2019. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

“Haragudtam amikor elmondták,“


Teljesen mindegy, hogy miért haragudtál (ami valahol érthető egyébként), de lehet, hogy ez érintette őt rosszul. Én is inkább azt gondolom, hogy a te viselkedésed/érzéseid váltják ki belőle ezt a távolságtartó viselkedést. Ettől te nem leszel hibás, még mielőtt félreértenél, de beszélj vele. Mondd el neki, hogy irányába semmi nem változott benned, ugyanúgy ő az apád, szereted és hálás vagy neki, hogy a nevére vett és sajátjaként nevel (nagyon sokan nem tennék meg). Nem lesz baj, csak beszélh vele :)

2019. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csupán azt hiszi hogy haragszol rá és megváltozik majd vele a viselkedésed emiatt. Megijedt és inkább próbál kicsit békénhagyni hogy megemészd a dolgot. Szerintem őt is épp ugyan úgy nyomasztja vajon te hogy nézel rá ezek után. Szeret és nincs veled baja csak időt akar hagyni hogy ezt rendezd magadba.
2019. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként szülőként is nehéz ez az egész. Megtalálni azt a pillanatot amikor talán a legjobban fogadja a gyerek az nem lehet egyszerű. Emellett bennük is ott motoszkál vajon hogy fogod fogadni ezt és feldolgozni. Próbáld kicsit őket is megérteni, emelet persze ez neked is nehéz. Szerintem üljetek le apukaddal beszélgetni, mond el neki hogy a dühöd nem ellene irányult és nem változik semmi hiszen ugyan úgy szereted. Így mindketten megnyugodhattok és folytatódhat minden a régi kerékvágásban.
2019. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Hozd fel nyugodtan anyukádnak, apukádnak. Ha nem hát nem. Hidd el ez neki is nagyon nehéz


Mr. Skorpió

2019. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Már akkor is mondtam, hogy nem rá vagy inkább nem emiatt haragszom. A dühöm nagyrészt a valódiapám miatt volt és ezt ők is tudják. Sosem kellett tőle félnem, nagyon jó ember és mindig megértő, de most aggódom, hogy még nagyobb lesz köztünk a szakadék, ha boncolgatom a témát. Nem azt mondom, hogy nyaliznia kellene, de ez a viselkedés jobban bánt, mint maga a hazugság.
2019. szept. 30. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!