Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nagyon csalódottak...

Szüleim nagyon csalódottak bennem amiért csak 3 nyelven beszélek, ők ezt nagyon kevésnek gondolják és sokkal többet várnak el tőlem, mit tegyek? 26F

Figyelt kérdés

Legelsőként azzal szeretném kezdeni, hogy nagyon szeretem Anyát és Apát, de van egy dolog amiben mindig fanatikusak és megijesztenek engem. A nyelvtanulás kapcsán maximalisták, számomra megviselő mértékben. Amikor kicsi gyerek voltak, már rögtön azzal kezdték a nevelésem hogy megkönnyítsék nekem a nyelvek tanulását. Nyelvek tanulására alkalmas mesekönyveket kaptam tőlük és ilyen rajzfilmeket is vetítettek nekem. Bármikor ha kérdésem volt segítettek nekem és mindent megtettek, hogy megkönnyítsék nekem a dolgot.


A helyzet az hogy én vagyok 3 nyelven beszélek, ez a magyar, német és angol. A magyar természetesen anyanyelvi szinten megy, az angol és német viszont csak középszinten. Anya 5 nyelven beszél, Apa pedig 4. Nekik mindegyik nyelv felső szinten megy és gond nélkül tudnak váltakozni is a nyelvek között beszéd közben. A baj az hogy szerintük a 3 nyelv amit beszélek "borzalmasan kevés" és "szégyen hogy csak középszinten megy neked a német és angol". Olyanokat mondanak, hogy "Erre bárki képes, ez nem tudás, szinte minden ember beszéli középszinten a németet és angolt" és hogy "mi nem ezért neveltünk téged a nyelvekre". A családom legalább, ismétlem 6 nyelvet vár el tőlem és azt is, hogy mind menjen emelt szinten. Anya mindig azt mondja, hogy "Ha nem szültelek volna meg téged, már régen beszélnék 6 nyelven. Neked kell beváltanod az én célomat és túlszárnyalni engem."


Borzalmasan érzem magam, mert én tényleg nagyon szeretek nyelvet tanulni, tényleg szeretek angolul és németül beszélni, de nálam akkor is ez a maximális teljesítmény. Egyszerűen nem tudok még egy nyelvet megtanulni, próbáltam már rengetegszer az évek során, főleg mert itthon nagyon erőltették a dolgot. És a német és angol sem megy nekem emelt szinten. Olyanokat mond Anya és Apa hogy "Annyit érsz ahány nyelven beszélsz." és hogy "A tudásod éppen ezért önmagáért beszél." és hogy "Ezen nincs mit értékelni, mert a kettő középszint az gyakorlatilag semmi."


Szeretnék külföldre költözni, én Németországban szeretnék élni és ebben is támogatnak engem, tudják hogy én sajnos nem vagyok itt boldog Magyarországon. De ezzel is a bajuk, hogy "Ha Németországba költözöl, ott nem fogsz új nyelvet tanulni, csak a régi német tudásod hasznosítod, az meg semmi fejlődés!". Éppen ezért szeretnék hogy költözzek olyan helyre ahol egy számomra új nyelvet lennék kénytelen megtanulni, pl. a francia, spanyol vagy olasz nyelvet. Pedig én mindenképpen Németországban szeretnék élni, ez az álmom, erre vágytam egész életemben!


Mit tegyek? Szeretem Anyát és Apát, de sírni is tudnék, annyira nyomaszt engem a kényszeres nyelvtanulás megszállottságuk.


2019. okt. 2. 18:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

26F?


Viselkedj már felnőttként, ne itt picsogj.

2019. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Trolololo
2019. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

1: Menj el a háziorvosodhoz és kérj tőle beutalót pszichológushoz.

2: Menj el pszichológushoz.

2019. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
mi is nagyon csalódtunk benned- mit lehet tenni, ilyen kegyetlen az élet
2019. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

"amiért csak 3 nyelven beszélek"


Itt még meg is sajnáltalak, de te 1 nyelvet sem beszélsz.


A magyar nem számít, a másik kettő meg középszinten megy.

2019. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
32%
ne haragudj, de 2 idegen nyelv középszintű ismerete 26 évesen egyenlő a nullával manapság.
2019. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
6# micsoda hülyeség... Elég ha angolból penge valaki.
2019. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Fhuu de sok hülye van! Kérdező tőlem megkapod az elismerést hogy az anyanyelveden kívül 2 nyelvet beszélsz! Én csak angolul tudok, és szintén középszinten. Nemsokára lerakom belőle a nyelvvizsgát. Németet is tanultam, de az nekem szörnyen nehéz volt. Ott is hagytam miatta egy iskolát. És hahhó emberek! Az angol az világnyelv! Nem kis dolog ha valaki jól tud angolul! És a német is már az eléggé ismert, beszélt nyelvek közé tartozik. Szóval kedves Kérdező!: Csak akkor tanulj nyelveket ha TE IS AKAROD. Ne más kényszerítsen rá! A szüleidet meg szard le! Kenje a hajára a 4-5 nyelvét! :)
2019. okt. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Ez ebben az esetben nagyon karcsú.

Ha a szüleid mindent megtettek,de tényleg akkor ez kevés.

Viszont téged pont nem érdekel a nyelvtanulás.

Kapd össze magad és menj ki német országba.

Majd ott boldogulsz ennyivel is.

És ha boldog leszel, akkor majd örülnek.

2019. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Trollocska, itt vársz buksisimit a nem létező nyelvtudásodért, És ja, nagyon hihető hogy egy majd harmincas férfi sírdogál, mert anyuciék elégedetlenek vele.
2019. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!