Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan mondja ezeket anya a...

Jogosan mondja ezeket anya a húgomnak?

Figyelt kérdés

A húgom az elmúlt pár hónapban elkezdett nagyon sokat enni, és anya beszebályozza, hogy miből mennyit ehet egy nap, ah ezt az adagot megeszi délelőtt, akkor másnap reggelig nem kap. Rendszeresen lekövérezi, elmondja, hogy ő is olyan dagadt lesz, mint apa. A kávét, teát is csak cukor nélkül lehet inni, mindig van valami megjegyzése arra, hogy milyen elhízott ma mindenki.

Nyilván nem egészséges az, hogy valaki egész nap csak enni akar, de szerintem ezek a módszerek akkor sem célravezetőek, a húgom már sírni is szokott esténként. Anya velem is hasonlókat csinált, mostanra már félek enni, nehogy elhízzak, felváltva éheztetem és tömöm magamat, nem akarom, hogy a húgom is így járjon.

Próbáltam már vele beszélni többször is, de szerinte csak bebeszélem meg csinálom magamnak a problémákat, és a húgom egészsége az ő felelőssége, tehát ne szóljak bele.

Valahogy szeretnék neki segíteni, de nem tudom hogyan. Én 18 éves vagyok, ő nemsokára 14.

Előre is köszi a segítséget



2019. okt. 6. 18:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a húgom teljesen normális testalkatú, rendszeresen sportol otthon is tornázik.
2019. okt. 6. 18:44
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Neked meg anyukátoknak is kell egy pszichiáter! Te beteg vagy, saját bevallásod szerint is, mint írod, hol eszel, hol éhezteted magad! Ez nem normális!

Abban anyukádnak igaza van, hogy a húgod egészsége az ő felelőssége, de nem így, főleg mert a húgod fejlődésben van még! Beszélj egy tanárral, akiben megbíztok! Vagy ami drasztikusabb, a gyámügy! Ennek később komoly lelki és testi következményei lesznek, beteg lehet a húgod ettől az agybajtól!

2019. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
86%
Egyáltalán nem jogos. A hugod alapból is fejlődő szervezet. Persze értem én, hogy anyukád nem akarja, hogy elhízzatok. De ennek, amit csinál egy csomó egészségügyi kockázata van, mint testi mint lelki értelemben.
2019. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Szolj védőnőnek/gyámügynek/tanárnak... anyád konkrétan ÉHEZTETI a húgod! Mi ő, dietetikus?!


Nézd meg, veled is mit csinált, hugod sem fog jobban lenni...

2019. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


Akkor ezt nem a húgod írta ki... találjátok már ki, hogy mit akartok. Az egyik azért nyíg, mert nem támogatják, a másik azért mert megteszik. És mindegyik az anyját szeretné megnevelni, ez valami különóra a gimnáziumokban, “neveléstan tiniknek, felnőttekről”?

2019. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 grafno ***** válasza:
42%

Eljuttok oda, hogy mindig vesztek majd magatoknak valahol es otthon nem esztek majd semmit és anya majd azt fogja hinni, hogy fenyevok vagytok. Szerintem fontos, hogy mennyit mozog mellette a tesód. Latatlanban nehéz megitelni kinek van igaza. Így nem értek egyet a szuloddel a leirtak alapján. Ha modell, színész stb akkor lenne értelme, de lehet csak túl van tolva anyad részéről, de lehet igaza is. Szerintem fontos lenne a család boldogsága, nem pedig a hülyeseg gyártása.

Vannak ikrek a kozelben 9evesek es kb mindig ugyanazt eszik mennyiségben és a fiú az normális, a lány meg eléggé hajlamos a hizasra és ott isszólnak, hogy ne egyen, mert ellege meglatszik. Alkat kérdése is lehet.

2019. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
En biztos nem hagynam h a hugom ehezzen mar bocsi. Megnyitnek cikkeket dogokat h mire vezet az eheztetes. Aztan elmondani h veled mire ment ki ez. Ketten tobben vagytok szalljatok mar szembe vele!!
2019. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
A húgodat kezelő háziorvosnak szóljatok. Ha kevesebbet is kellene a húgodnak - esetleg - enni, akkor sem az a módja, hogy délutántól már nem eszik. Hiánybetegségei lesznek! Az is lehet, hogy hormonális oka van annak, hogy nagyon sokat kíván. Az orvos eldönti, hogy tényleg több ételre van-e szüksége, és csak anyukád látja soknak, amit enni akar a húgod. Mindenképp kérjetek segítséget az orvostól, ez a legrosszabb megoldás, amit anyukád csinál, mind fizikai, mind lelki értelemben.
2019. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha a húgod normál testalkatú, akkor mi anyukád problémája? Apukád sem tud hatni rá?

Szerintem szólj valamelyik tanárodnak, akiben megbízol, hogy anyukád éhezteti a húgodat, és ha veled is hasonlókat csinált, akkor téged is. Ez gyerekbántalmazás és a gyámügyre tartozik.

2019. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Jelezném kövér vagyok.

Nagyon rossz ilyet olvasni, elég sok helyen megfordulok, általában a családom proli része szól csak le, hogy milyen dagadt vagyok, és ezzel párhuzamosan mindenkit akit csak lehet, mert ügye mára már a külsőségek számítanak, az izom meg a diétás kaják, nem azt mondom, hogy jó dolog kövérnek lenni, de éhezni sem kell.


Apukád mit szól?

2019. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!